999 rezultate për

benzema

"Mos i paso Vinicius, është kundër nesh", Benzema reagon për herë të parë rreth skandalit (VIDEO) Një skandal i vërtetë është publikuar nga ana e mediave franceze të cilat zbardhën një bisedë mes Benzemas dhe Mendy.
"Krisje" te Reali, Benzema i kërkon Mendy mos i pasoi topin Vinicius: Ai po luan kundër nesh Televizioni francez "Telefoot" ka zbuluar një bisedë të dy futbollistëve, Karim Benzema dhe Ferland Mendy pas pushimit t
Zhgënjen sërish Reali (VIDEO) Real Madrid ka rrezikuar jo pak teksa nuk ka shkuar më shumë se barazimi 2-2 ndaj Monchengladbach. Ishin dy golat e T
Giroud sheshon polemikat me Benzema, kjo është deklarata e çuditshme Olivier Giroud është kthyer të flasë për Karim Benzema pasi është folur gjatë për një marrëdhënie të tensionuar midis dy
Benzema: Me Ronaldon modifikova stilin e lojës Ishte folur shpesh se Cristiano Ronaldo është një lloj “kanibali” i cili dëshiron që një repart apo një skuadër e tërë t
Benzema "Mister 1 miliardëshi", ja futbollistët me klauzolat më të larta në treg Ansu Fati u bë zyrtarisht futbollist I ekipit të pare të Barcelonës duke marrë edhe fanellën me numër 22. Për 17-vjeç
E BUJSHME/ Zëvendësuesi i Benzemasë, Real Madrid do Lukakun Real Madrid po mendon për Romelu Lukakun për të zëvendësuar Karim Benzemanë. Belgu i’u bashkua Interit vetëm një vit më
Benzema ironizon presidentin e Federatës: Preferoj të qesh Noël Le Graët, presidenti i Federatës Franceze të Futbollit, ka dhënë një intervistë së fundmi dhe thur elozhe për sulmu
Zhbllokohet sfida, Reali në avantazh (VIDEO) Reali i Madridit ka zhbllokuar rezultatin përballë Villarreal. Është Benzema në minutën e 29 ai i cili realizoi l
Barcelona ishte pranë transferimit të Benzema nga Lyon, por hoqi dorë për një arsye qesharake Karim Benzema në vitin 2009, për 40 milionë euro iu bashkua Real Madrid nga Lyon. Por, një vit më herët, Barcelona ka
10 rastet kur asisti përflitet më shumë se goli (VIDEO) Benzema mbrëmë bëri një nga asistimet më të bukura vitet e fundit duke e shërbyer Casemiron me një pasim nga mbrapa.
Dhuroi asist spektakolar, Benzema: Ishte i bukur por jo më i rëndësishmi Më shumë se fitorja e Real Madridit, vëmendjen më të madhe mbrëmë e mori asistimi i Karim Benzema për Casemiron. Fran
Zidane nuk i kursen elozhet për Benzema: Asisti i tij ishte në mesin e veprimeve më të mira të sezonit Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema, ka bërë një nga veprimet më spektakolare në ndeshjen e mbrëmshme kundër Espanyol.
Real Madrid-Mallorca, formacionet zyrtare Real Madrid do të kërkojë rikthimin në krye të La Liga ndaj Mallorcas. Zidane do të startojë sonte me emra si Eden Ha
Mjaftojnë Ramos dhe Benzema, Reali kap kreun dhe "kërcënon" Barcelonën (VIDEO) Reali i Madridit ka vuajtur jo pak për të dalë me 3 pikë të arta në transfertën ndaj Real Sociedad. Los Blancos kanë
Zidane identifikon treshen e "ëndrrave" që do të pasonte Ronaldon, Benzeman dhe Balen Zinedine Zidane thuhet se ka identifikuar treshen e ëndrrave që do të pasonte Cristiano Ronaldon, Karim Benzeman dhe Gar
Benzema në dyshim, Reali ka gati zëvendësuesin Real Madridi po mendon për zëvendësuesin e Karim Benzema-së. Skuadra spanjolle ka piketuar disa futbollistë e në krye
Benzema befason me skuadrën e re Sulmuesi francez është dëshirë e skuadrës së Paris Saint Germain. Mediat në Francë raportojnë se PSG po synon freski
Nasri shpërthen ndaj Deschamp: Nuk e di pse nuk e fton Benzeman Samir Nasri e ka kritikuar përzgjedhësin e Francës, Didier Deschamps për mos thirrjen e Karim Benzema te skuadra kombëta
Benzema preferon rikthimin te Lyon Karim Benzema është një nga siguritë e Real Madrid. Sulmuesi, te madrilenët që në 2009-ën, ka shënuar 14 gola para ndërp