E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

belge

Fillon ndërtimi i fabrikës belge "Vanhol" Sot në Shkup fillon ndërtimi i fabrikës së prodhimit të autobusëve nga kompania belge "Vanhol". Fabrika do të ndërtohet
Ja cilët janë "tersi" i Spanjës Gjermanët përdorin si armë të fatit në Euro 2012, 20 mijë tifozët belgë, të cilët në fillim të Europianit vendosën të nx
Shqipëria në listën e vendeve të sigurta për lëvizjen e lirë Shqipëria është në listën e vendeve të sigurta për lëvizjen e lirë. Kjo është deklaruar gjatë një deklatrate të përbashk
Koçi: Arrestimi i Beqirit, akt servil e burracak Akt servil dhe burracak. Të tillë e ka konsideruar arrestimin e atdhetarit Idajet Beqiri, kreu i Partisë Socialiste të V
Shkupi kërkon Beqirin për terrorizëm Idajet Beqiri, lideri i Partisë për Unitet Kombëtar i arrestuar javën e kaluar nga autoritetet kosovare në vendkalimin e
Arrestohet Idajet Beqiri Arrestohet në Kosovë kryetari i Partisë së Unitetit Kombëtar Shqiptar, Idajet Beqiri. Ndalimi i 61 vjecarit është bërë n
Artikujt mbi Blerim Destanin pushtojnë mediat belge Një nga aktorët më të përfolur shqiptarë është Blerim Destani. Për karrierën e tij po shkruhet edhe jashtë kufijëve tanë
Ambasada belge: Ulet numri i azilkërkuesve nga Shqipëria Ambasada Belge nëpërmjet një letre dërguar ministrit të Bredshëm Bujar Nishani, shprehet se numri i azilkërkuesve nga Sh
Arrestohen 10 të dyshuar për terrorizëm Dhjetë persona të dyshuar për terrorizëm janë arrestuar në Belgjikë, Holandë e Gjermani. Autoritetet belge thanë se disa
Belgjikë, manifestime kundër izolimit dhe dëbimit të azilantëve “Po solidaritetit, jo përjashtimit”, me këtë moto mbi 150 vetë kanë protestuar në Bruksel para një qendre për azilantë n
Policia arreston afër 280 tifozë belgë Reth 280 tifozë të përfaqësueses belge në futboll, janë arrestuar gjatë natës së kaluar në Bruksel, ku është zhvilluar t
Fyle: Zgjerimi i BE-se edhe gjate presidences belge Zgjerimi i BE-së do të mbetet një prioritet edhe gjatë presidencës belge. Këtë e ka g
Belget votojne per te ardhmen e tyre Belgët po votojnë sot në zgjedhjet e përgjithshme, të cilat shihen si një votë pë
Bien kandidatet shqiptare ne zgjedhjet evropiane dhe belge Nermin Kumanova nuk ka fituar në zgjedhjet për Parlamentin Evropian që u zhvilluan në Belgjikë.
Zgjedhjet ne Evrope, 3 shqiptare ne listat belge Nga data 4-7 qershor do te zhvillohen zgjedhjet ne 27 vende te Bashkimit Evropian per 736 eurodeputetet e rinj qe do te