999 rezultate për

belge

Policia belge ndalon 15 persona për terrorizëm Policia belge ka ndalur sot 15 persona për t’i marrë në pyetje si pjesë e një hetimi për financimin e grupeve militante
Largohet nga Belgjika shqiptari që fitoi 168 milionë euro Shqiptari që fitoi 168 milionë euro në lotarinë evropiane "EuroMillions" në Belgjikë, është zhvendosur në Gjermani.
Pamjet e para nga vendi i sulmit në Belgjikë (FOTO LAJM) Një tjetër rast sulmi terrorist është regjistruar në Bruksel ku dy efektivë policie janë goditur me thikë nga një person
Emigracioni i paligjshëm/ Arrestohen dy policë belgë në Francë Dy oficerë të policisë belge u arrestuan në kufirin francez pasi po kthenin aty një grup emigrantësh të paligjshëm ta ka
Ministrja belge kërcen valle shqiptare (FOTO) Më 1 gusht në qytetin Namyr është shënuar 60 vjetori i emigrantëve të parë shqiptarë në Belgjikë. Me këtë rast është
Denoncoi mafien, shqiptari merr katër plumba Kallashnikovi (VIDEO) Një shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë, pas një atentati me kallashnikov ndaj tij të ndodhur ditën e shtunë në mesnatë
Belgjika kthen Shqipërinë në vendet e sigurta Gjatë ditës së sotme, Qeveria Belge ka marrë vendimin për ta rikthyer Shqipërinë në listën e vendeve të sigurta. Vendimi
Belgjika e kërkon trajnerin e ri me "email" Belgjika ka gjetur një rrugë shumë interesante për të zgjedhur trajnerin e ri. Federata Belge e Futbollit ka postuar një
Qeveria e Belgjikës: Shqipëria do rikthehet në listën e vendeve të sigurta Në Bratislavë të Sllovakisë, vendit që ka Presidencën e rradhës së BE, po mbahet sot takimi i Ministrave të Brendshëm të
Van Gaal trajneri i ardhshëm i Belgjikës? Pas shkarkimit nga stoli i Manchester United në fundt të sezonit të kaluar, mediat holandeze raportojnë se 64-vjecari, L
Fillon ndeshja, belgët kërkojnë fitore ndaj Irlandës Kjo ndeshje për belgët është jashtëzakonisht e rëndësishme, sepse ata vijnë në këtë ndeshje pas disfatës kundër Italisë.
Avokati i Frrokut kërkon pyetjen e mbi 100 dëshmitarëve Në Gjykatën e Tiranës u zhvillua sot seanca e radhës ndaj ish-deputetit Mark Frroku, për akuzën e vrasjes në Belgjikë.
Januzaj mund të luajë për Kosovën? Mediat belge janë të bindur se Adnan Januzaj dëshiron të luajë për Kosovën. Futbollisti kosovar nuk ëhstë në formë shumë
Kapet "terroristi" që nuk e hodhi veten në erë në Bruksel (FOTO LAJM) Policia belge ka arrestuar një tjet♪7r person cili ishte në kërkim për terrorizëm. Mediat bege kanë raportuar
Ahmeti takon ambasadoren belge: Zgjedhjet janë fillimi i zgjidhjes së krizës Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka pritur sot në selinë e BDI në Tetovë Ambasadoren e Belgjikë
Salah Abdeslam ekstradohet në Francë Gjykata belge ka vendosur që Salah Abdeslam të ekstradohet në Francë. Më parë avokati i planifikuesit të terrorit në Par
Sulmet në Bruksel, shkon në 35 bilanci i viktimave Vazhdon të mbetet e tensionuar situata në Belgjikë, ndërkohë që numrit të viktimave të atentateve të së martës së kaluar
"Bomba" e deputetit belg: Shërbimet sekrete belge dhe amerikane të përfshira në sulmet e Brukselit Ditën e akteve terroriste, deputeti belg Laurent Louis, ka shokuar opinionin publik teksa ka shkruar në profilin e tij n
Teroristi i tretë i sulmeve në Belgjikë është gazetar Gazeta belge “Le Soir” shkruan sot se personi i tretë i shfaqur në fotografi i veshur me të bardha dhe me kapele të zezë
Vëllai i terroristit Najim Zaachraoui: S’kam asgjë me të! Kampioni belg në Taekëondo, Murad Lahr, për mediat belge ka thënë se për vite me radhë nuk ka pasur asnjë kontakt më vël