999 rezultate për

belge

E mori me "pishman", që në stërvitjen e parë dëmtohet Roma në alarm për Radja Nainggolan para derbit me Lazion. Federata Belge e Futbollit ka njoftuar se mesfushori ka patur
Vetëdorëzohet në policinë belge lideri i Katalonjës Ish-udhëheqësi katalanas Carles Puigdemont dhe disa ish-këshilltarë janë dorëzuar tek policia belge. Ai u largua drej
Hasi "merr hak", grekët e shkarkuan dhe një greku do i zerë vendin Nga Greqia për t’i zënë vendin një greku. E tillë është situata e trajnerit Besnik Hasi. Mediat belge kanë bërë me dije
Mes Belgjikës dhe Hollandës, kufiri më i çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Kufiri më i çuditshëm në botë, ndodhet mes Belgjikës dhe Hollandës. Më konkretisht ndodhet në Baarle-Nassau, një kom
Belgjikë, zbulohet nëndetësja e Luftës së Parë Botërore me 23 trupa në brendësi Një nëndetëse gjermane që u fundos gjatë Luftës së Parë Botërore është gjetur në Detin e Veriut dhe zyrtarët besojnë se
Punonte si kamarier, shqiptari ekzekutohet me armë zjarri në Belgjikë Policia belge bën me dije se një 31- vjeçar shqiptar është ekzekutuar me dy plumba nga persona të paidentikuar. Sipa
Sulmoi ushtarët, qëllohet për vdekje agresori në Bruksel Një person i armatosur me një hanxhar është qëlluar për vdekje nga policia pasi sulmoi disa ushtarë që po patrullonin në
Policia belge hap zjarr në drejtim të një makine të mbushur me eksploziv Policia në Bruksel ka hapur zjarr në drejtim të një makine të parkuar e cila brenda kishte eksploziv. Ngjarja ka ndod
Vezët e kontaminuara rrezikojnë Evropën, Belgjika e mbajti të fshehtë informacionin Belgjika ka pranuar se ishte në dijeni të kontaminimit të vezëve holandeze, një muaj përpara se çështja të bëhej publike
Media belge: Vlahutin të largohet nga Tirana, nuk raporton për kanabisin Në një shkrim të sotëm, ‘New Europe’ shkruan se Shqipëria ndodhet në një moment të rëndësishëm politik, me opozitën që p
Mediat belge: Mark Frroku vrasës, e shpallën të pafajshëm në Shqipëri Mediat belge kanë raportuar për pafajësinë e Mark Frrokut në lidhje me vrasjen e Aleksandër Kurtit në 5 Mars të vitit 19
Mediat belge sërish sulm ndaj Vlahutin: Një vilë e artë me taksat e europianëve Romana Vlahutin, ambasadorja e BE-së në Shqipëri e cila e mban këtë pozicion prej 3 vitesh, prej disa muajsh gjendet në
Frroku rrëfehet për mediat belge: Jam i pafajshëm, jam në burg jo me pushime Ish-deputeti i Kuvendit të Shqipërisë Mark Frroku ka dhënë një intervistë për mëdiat belge në lidhje me akuzën e rëndë q
Mediat belge, ja skenari që shpëton Frrokun nga ekstradimi në Belgjikë Dy ditë më parë, përpara drejtësisë shqiptare është lexuar pretenca ndaj Kristjan Marinajt, i cili dyshohet se ka bashkë
Gjykata belge liron krahun e djathtë të Balilit, por lë në burg vëllain e tij si “koka” e bandës Vetëm para disa muajsh në mediat e huaja dhe shqiptare u fol për arrestimin e bujshëm të dy vëllezërve nga Saranda, Dhim
Gjykata rrëzon dëshmitë anonime belge për Frrokun Një ditë më parë Gjykata e Tiranës refuzoi të marrë si provë dy dëshmi anonime të ardhura nga Belgjika, të paraqitura ng
Belgjikë/ Shqiptari merr hak, kërcënon me armë në Facebook Një i ri shqiptar është prangosur nga policia belge, pasi kishte kërcënuar me vdekje dy persona përmes Facebook-ut. Sipa
Policia belge arreston 8 shqiptarë të Kosovës për terrorizëm Autoritetet belge kanë vënë në pranga 8 shqiptarë të kosovës në sajë të një operacioni për luftën ndaj anti-terrorit.
UNESCO përfshin birrën belge në listën e Trashëgimisë Kulturore Nëse do t’iu jepet mundësia të ngrini një gotë birre nga Belgjika, mbajeni mend mirë dhe të jeni të sigurt: ajo do të je
Vrau dy shqiptarët, gjykata belge dënon me burgim të përjetshëm racistin turk Një 44-vjeçar me kombësi turke është dënuar me burgim të përjetshëm në Belgjikë për vrasje të dyfishtë, që ndodhi më 30