999 rezultate për

belge

Belgjika nuk e harron talentin shqiptar që i mahniti të gjithë (VIDEO) Një 7-vjeçar shqiptar pati mahnitur audiencën belge në emisionin për talentë, duke bërë ‘beatbox’. Rrezarti është 7-v
Fliste rrjedhshëm shqip, një agjent i infiltruar belg shkatërroi bandën e Bajrajve (FOTO LAJM) Fundi i bandës erdhi për shkak të një agjenti belg, që fliste rrjedhshëm shqip dhe që ishte infiltruar brenda organizatë
Mediat Belge jepin alarmin: 5 familje mafioze kontrollojnë Shkodrën "Shkodra, Palermoja e re është në duart e pesë familje mafioze" Kështu e kanë cilësuar mediat belge qytetin e
Belgët e bëjnë rrugë, mundin Anglinë sërish dhe i rrëmbejnë medaljen e bronzit "Finalja e vogël" e Botërorit mes Belgjikës dhe Anglisë sapo ka përfunduar. Belgët kanë arritur të mundin për herë t
Mburoja e kriminelit të rrezikshëm? Reagon deputeti socialist i Shkodrës Deputeti socialist i Shkodrës, Luan Harusha, ka reguar pas akuzave nga mediat belge se është mburoja e një krimineli.
Mediat belge japin alarmin: Krimineli i rrezikshëm i lidhur me deputetin e PS-së Mediat belge kanë shkruan në lidhje me shtetasin shqiptar Safet Bajri, si një nga tre personat më të kërkuar nga autorit
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, Belgjikë - Japoni Belgjika fitoi në sekondat e fundit të ndehsjes ndaj Japonisë me shifrat 3-2 në "Rostov Arena". Golat për belgët i s
Belgjika rihap ndeshjen ndaj Japonisë (VIDEO) Belgjika ka rihapur ndeshjen ndaj Japonisë në "Rostov Arena". Autori i golit është Jan Vertonghen në minutën e 69'.
Nis furia belge, Panamaja e "çoroditur" në mbrojtje Sapo ka nisur ndeshja e parë e grupit G, midis Belgjikës dhe Panamasë në stadiumin "Fisht Stadium". Belgjika ka nisur
Shifra marramendëse, Belgjika ofron shpërblime të majme nëse fitojnë Botërorin Shifra të çmendura! Federata e Futbollit të Belgjikës ka vendosur një shpërblim të majmë te futbollistët në rast se fito
Lajm i mirë: Ky shtet i Europës njeh patentat shqiptare Autoritetet belge kanë konfirmuar njohjen e lejeve të drejtimit të lëshuara nga autoritetet shqiptare. Pra, nëse një
Nuk u ftua në Botëror, mesfushori tërhiqet nga Kombëtarja belge Kombëtarja e Belgjikës sot publikoi listën e lojtarëve për Kupën e Botës që do të zhvillohet në Rusi. Në atë listë mu
Juncker kërkon shtetësi belge për stafin britanik në BE Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, i ka bërë thirrje Belgjikës që t’i garantojë shtetësi personelit
Shkatërrohet banda e rrezikshme e shqiptarëve, në pranga 31 persona Një operacion shumë i rëndësishëm në Belgjikë ka përfunduar me shkatërrimin e një bande dhe arrestimin e 31 përsonave.
Mediat belge japin alarmin: Mishi i skaduar mbërriti edhe në Shqipëri Mediat belge kanë ngritur alarmin e mishit të skaduar që u eksportua nga vendi i tyre drejt Kosovës dhe mbërriti deri në
Zbulohet kompania e dytë belge që eksportoi mish të prishur në Kosovë Mediat belge, të cilat po raportojnë për skandalin e mishit të prishur në vendin e tyre, mish i cili ishte eksportuar ed
Mbyllet kompania belge që kishte eksportuar mish të prishur në Kosovë Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë në Kosovë kishte njoftuar atë Federale për Sigurimin e Rrjetit Ushqimor të Belgjikë
Plantacione me kanabis, policia arreston 5 shqiptarë në Belgjikë Policia belge ka zbuluar gjatë javëve të fundit dy plantacione me kanabis në Meise dhe Tienen, ndërsa janë arrestuar dis
Mediat belge flasin për Dukën: Ka trukuar ndeshjet Në prag të zgjedhjeve që do të përcaktojnë se cili do të jetë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit gjatë katër
Chelsea i trembet të ardhmes së belgëve në ekip Ndërsa merkatoja e janarit po afron, drejtuesit e Chelseat janë më të preokupuar për rinovimin me futbollistët aktualë,