999 rezultate për

be-se

Patentat e Kosovës së shpejti do të njihen në shtetet e BE-së Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka njoftuar së shpejti do të ketë marrëveshje për njohjen reciproke për ndë
Britanikët të shqetësuar nga "dashuria" e BE-së për Vuçiçin Një raport që kohëve të fundit doli nga Shtëpia e Lordëve britanikë ankohet në atë se Bashkimi Evropian ka zgjedhur “sta
Nëse shkoni për azil në Britani nuk ktheheni në shtetet e BE-së Britania po përfiton “shumë pak” nga një marrëveshje e Bashkimit Europian, e njohur ndryshe si “Rregullacioni i Dublinit
Analisti serb zbulon planin e BE-së për Kosovën Eksperti për marrëdhëniet gjeopolitike Dushan Prorokoviq pajtohet me shefin serb të diplomacisë se Perëndimi nuk do komp
Kosova privohet nga pjesëmarrja në trajnimin e OSBE-së për vendet e Evropës Juglindore Kosova privohet nga pjesëmarrja në shumë prej aktiviteteve të organizuara nga OSBE-ja në fushën e sigurisë për vendet e
Britania jep mundësinë deri më 2019, shqiptarët që plotësojnë këtë kusht do të marrin lejeqëndrim Qeveria njoftoi se çdo qytetar me shtetësi nga ndonjë vend i Bashkimit Europian, i cili mbërrin në Britani para se zyrta
Britania ndryshon politikat e emigracionit Kryeministrja britanike është akuzuar për “kapitullim total” për çështjen e të ardhmes së qëndrimit në Britani të shteta
Takimi i BE-së me liderët e Ballkanit, pse nuk është Ramush Haradinaj por Hashim Thaçi? Sot ka filluar punimet në Sofie të Bullgarisë takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor me përfaqësuesit të lartë të Bas
Apostolova: Jemi me ju Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova, ka thënë se ardhja e delegacionit të lartë të BE-së sot tregon p
Zyrtarët e BE-së takohen bashkarisht me Thaçin, Haradinajn dhe Veselin Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, bashkë me përfaqësuesen e lartë të BE-së, Federica Mogherini dhe
Delegacioni i BE-së arrin në Kosovë Delegacioni më i lartë i Bashkimit Evropian do të qëndroj sot për vizitë në Kosovë. Treshja e përbërë nga presidenti i K
Këto janë procedurat deri te liberalizimi i vizave nëse demarkacioni votohet Ekspertja e integrimeve europiane, Jehona Lushaku, ka bërë thirrje që të votohet demarkacioni me Malin e Zi dhe ka shpje
Grubi largon flamurin e Serbisë, irriton serbët Përfaqësuesit e Parlamentit të Serbisë në konferencën e sotme në Kuvendin e Maqedonisë kërkuan heqjen e flamurit të Koso
Juncker, Mogherini dhe Hahn vizitojnë Kosovën Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e BE-së, Federica Moghe
Takimi Merkel - Cipras, bisedohet për emrin Çështja e emrit do të jetë temë e diskutimit mes kryeministrit grek, Aleksis Cipras, dhe kancelares gjermane, Angela Mer
Shengen mbetet i mbyllur, cilët janë dy "fëmijët e pashtruar" të Evropës Ato e prezantojnë veten gjithnjë si ishuj stabiliteti dhe sigurie – e megjithatë ende nuk po pranohen në hapësirën Sheng
Pacolli mbledh në vilën luksoze njerëz të politikës, ndër ta Meta dhe një zyrtar i BE-së Kryediplomati i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka bashkuar në një darkë në shtëpinë e tij të gjithë mysafirët e shquar, që mo
Apostolova mbledh liderët e partive për demarkacionin Liderët e partive politike do të takohën me shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova. Bashkë me ta merr pje
Emërimet politike rrezikojnë 25 milionë eurot e BE-së Në dhjetor të vitit të kaluar Qeveria e Kosovës dhe Bashkimi Evropian (BE) e nënshkruan një marrëveshje për reforma sekt
Brukseli u lë edhe një muaj afat 9 shteteve të BE-së të kritikuara për cilësinë e ajrit Komisioni Europian njoftoi sot se do t’i rikthehej në mesin e muajit mars çështjes së nëntë shteteve të konsideruara si