999 rezultate për

be-se

Ndryshimi i orës, merret vendimi i rëndësishëm Ndryshimi i fundit i orës do të jetë në mars të vitit 2019, dhe pastaj çdo shtet anëtar i BE-së do të duhet të vendos
BE-së nuk i pëlqen protesta e Drenicës kundër Vuçiçit Bashkimi Evropian ka reaguar në lidhje me vendimin e autoriteteve të Kosovës për të mos i lejuar presidentit të Serbisë,
Përfundon takimi Thaçi-Mogherini, zbardhen detajet Ka përfunduar takimi në mes të Presidentit Hashim Thaçi dhe përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Fed
Këshilltari i Edi Ramës kërkon bashkimin Shqipëri-Kosovë Analisti Baton Haxhiu shprehet se zgjidhja për Kosovën do të ishte bashkimi me Shqipërinë. I ftuar në një bashkëbise
Mogherini: Për sa kohë jemi ne, Turqia dhe Rusia janë humbëse në Shqipëri dhe Kosovë Në fjalimin e saj të fundit përpara vitit elektoral 2019 për Parlamentin Evropian, në Konferencën e përvitshme të Ambasa
Institucioni i BE-së zbulon skenarin e frikshëm të Thaçit dhe Vuçiçit, plas lufta Instituti i Bashkimit Evropian për Studime të Sigurisë (European Union Institute for Security Studies), seli në Paris, n
BE kundër aventurës së Hashimit: Ndryshimi i kufijve hap Kutinë e Pandorës Ministrat e jashtëm të BE-së paralajmërojnë që të kihet kujdes me planet për shkëmbime territoriale. Kur vihen në diskut
Bushati flet për Kosovën para ministrave të BE-së Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, po merr pjesë në takimin informal të ministrave të punëve të j
Zbulohet kryeqyteti më i madh i spiunëve në Evropë “Dyshimet midis zyrtarëve të BE-së, se Britania e Madhe i spiunoi ata për t’i vjedhur planet e mbi Brexit, bënë bujë në
Sot, ministrat e BE-së diskutojnë për Shqipërinë dhe Kosovën Ministrat e Mbrojtjes dhe të Punëve të Jashtme të Bashkimit Evropian do të mblidhen edhe sot në Vjenë për të diskutuar e
Ministrja austriake kërkon më shumë angazhim për Ballkanin Ministrja e Jashtme e Austrisë, Karin Kneissl ka kërkuar më shumë angazhim të vendeve të BE-së për anëtarësimin e gjasht
12 shtete të BE-së nxjerrin nënshtetësinë në shitje Ato janë quajtur "Viza e Artë" dhe janë dera kryesore për të hyrë në Bashkimin Evropian: ato janë pasaportat për shitje,
Shteti i BE-së i ngulfatur nga mafia, edhe në infrastrukturë ndodhen Mafia vazhdon të jetë e fuqishme në Itali karshi një shteti të dobët i cili edhe pse ka vite të tëra ende nuk ka mundur
Jeni vonë, Thaçi çfarë duhet t'i kërkojë pa kompromis Vuçiçit dhe BE-së Koment nga Ervin Shkulaku Tashmë ka kohë që është bërë tollovi në Kosovë falë deklaratave të Presidentit Hashi
Mesi takon përfaqësuesin e posaçëm të OSBE-së për Evropën Juglindore Më 14 Gusht 2018, në Tiranë, ZëvendësKryeministrja e Republikës së Shqipërisë Znj. Senida Mesi ka pritur në një takim zy
Gjermanët komentojnë për zgjidhjen e Kosovës, përmendet bashkimi Shqipëri-Kosovë Teza e ngritur nga Presidenti Hashim Thaçi për korrigjim të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, duke kërkuar që Lugina e Pr
Sondazhi alarmues, 70 % e të rinjve shqiptarë kërkojnë të emigrojnë drejt BE-së Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Rinisë, CRCA Shqipëri dhe ANYN (Rrjeti kombëtar për të Rinjtë në Shqipëri) bënë publ
Thirrja e BE-së mposhti serbët për skenarin e trazirave Askush nga serbët në Kosovë nuk do të ndërmarrë asgjë që do të sillte reagim të shqiptarëve apo të një pjese të bashkësi
Fillon kontrolli i avancuar në kufirin Kosovë-Shqipëri Sot hapet pikë kalimi kufitar i revitalizuar ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë, në Morinë. Revitalizimi i pikë kalimit
Trump i del në mbrojtje Google, sulmon BE-në Donald Trump ka kritikuar me zemërim Bashkimin Europian për shkak të gjobës marramendëse të kësaj të fundit ndaj Google.