999 rezultate për

be-se

Hahn: Qeveria e Kosovës, progres në rrugën drejt BE-së Komisioneri Evropian për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Johannes Hahn, ka thënë se krijimi i institucioneve të Kosovës
Greqia ia bën të qartë BE-së: Jemi kundër integrimit të Shqipërisë Kursi i përplasjeve mes Tiranës dhe Athinës i është përcjellë zyrtarisht BE-së si një çështje që karakterizon axhendën
BE kërcënon se do i heqë fondet nëse Hungaria refuzon refugjatët Bashkimi Evropian është i detyruar të shkurtojë fondet për Hungarinë nëse Budapesti vazhdon të refuzojë të marrë pjesë n
Ja me çfarë veture serbi transportonte kosovarë nga Prishtina drejt BE-së Gjatë orëve të fundit të së premtës, Indeksonline ka rapotuar lidhur me ndalimin e një serbi nga Policia e Kosovës, pasi
Arrestohet serbi që kontrabandonte kosovarë drejt BE-së Polica e Kosovës ka arrestuar një person, i nacionaliteti serb, si i dyshuar për kontrabandim me njerëz. Zëdhënësi në
BE teston ministrat e saj, stimulon sulm kibernetik masiv Në Talin u organizua një stërvitje e ministrave të BE-së ku u stimulua një sulm masiv kibernetik. Skenari i kësaj stë
Apostolova thërret për formim të shpejtë të institucioneve Komisioni Qendror i Zgjedhjeve dhe Bashkimi Evropian nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi lidhur me vëzhgimin e zgjedhjeve
Shteti i Kosovës inkurajon eksod të ri drejt BE-së? (FOTO LAJM) Nga Ervin Shkulaku Që prej disa ditësh janë rikthyer drithërimat te qytetarët e Kosovës pas raportimeve në med
Vetëm 4 shtete të BE-së nuk janë prekur nga vezët e kontaminuara Të paktën 24 vende të Bashkimit Evropian, nga 28, janë prekur nga skandali i vezëve të infektuara, ndërsa në total numri
Mogherini flet për Ballkani Perendimor: Ka prespektivë evropiane Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini nga tribunë e Forumit Strategjik të Bledit,
Plas keq mes Gjermanisë dhe Turqisë, Merkel i drejtohet BE-së Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se qeveria e saj mund të “mendoj përsëri” për raportet me Turqinë dhe ka kërkuar
BE reagon ashpër për vrasjen e gjyqtares Hafizi: Jemi të tmerruar Delegacioni i BE-së në Tiranë ka reaguar përmes një deklarate për mediat, pas ekzekutimit të gjyqtares Fildez Hafizi nga
Përfundon takimi Thaçi-Vuçiç Tashmë ka përfunduar takimi në mes Presidenti të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij serb, Aleksandër Vuçiç me ndërmjetësimin
Amerikanët mund të marrin rol në dialogun Kosovë-Serbi Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai serb Aleksandar Vuciç do të takohen të enjten në selinë e BE-së në Bruksel nën
ZYRTARE/ Hashim Thaçi do të takohet me Vuçiç Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të takojë këtë javë presidentët e Kosovës dh
Franca dhe Gjermania “fshesën” azilkërkuesve, 3 chartera vetëm sot (VIDEO) Vijon pasivisht kthimi nga vendet e BE-së, (Franca dhe Gjermania), i shtetasve shqiptarë që kishin kërkuar azil për moti
Ky vend i BE-së kërkon vendosjen e vizave për shqiptarët Autoritetet holandeze kërkojnë rivendosjen e regjimit të vizave për shtetasit shqiptarë, duke kushtëzuar kështu lëvizjen
KE jep alarmin: Vezët me përbërje kancerogjene prekin 15 shtete të BE-së Në 15 shtete të Bashkimit Evropian po ashtu edhe në Hong Kong e Zvicër ka mbërritur veza e kontaminuar me insekticidin f
Mogherini dhe Hahn përshëndesin nënshkrimin e Marrëveshjes Maqedoni-Bullgari Bashkimi Evropian ka përshëndetur nënshkrimin e Marrëveshjes dypalëshe për miqësi, fqinjësi të mirë dhe bashkëpunim mes
Dështimi i marrëveshjes me FMN-në, Kosova rrezikon edhe 50 milionë euro të BE-së Për shkak të mungesës së programeve të Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), që vjen si pasojë e dështimit të marrëveshjes s