999 rezultate për

be-se

Bregu: Rajoni ka shpresa të mëdha tek Presidenca kroate e Këshillit të BE-së në 2020-n Zagreb – “Një nga përparësitë e Presidencës kroate të Këshillit të Bashkimit Europian (BE), e cila fillon në janar të vi
Borchardt non grata, reagon OSBE Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga
"BE rrezikon konfliktin nëse vazhdon të refuzojë zgjerimin" Në vend që t’ua lënë votuesve, udhëheqësit marrin vendime të pakuptimta për zgjerimin e Bashkimit Evropian, thuhet në nj
Leyla Moses-Ones: Krenare për bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe SHBA-së Po zhvillohet konferenca për sfidat e NATO-s ndaj teknologjisë së informacionit ku të pranishëm janë Gramoz Ruçi dhe Ley
Pyatt: Gabim historik i BE-së me Tiranën dhe Shkupin Ambasadori i SHBA-së në Greqi Geoffrey R. Pyatt ka deklaruar nga samiti i Selanikut se vendi i tij mendon se ishte gabim
600,000 qytetarë të vendeve të BE-së aplikojnë për letra në Mbretërinë e Bashkuar 600,000 shtetas të BE-së kanë bërë kërkesë për të drejtat e qëndrimit në Brexit. Shifrat e reja tregojnë se numri i ç
Zaev: Bashkëpunojmë edhe me Rusinë Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev tha se mbetet i hapur për bashkëpunim sa më të thellë ekonomik me Rusin
Të gjithë në pritje, a do të liberalizohen vizat në dhjetor për Kosovën? Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj deklaroi vetëm pak ditë më parë se liberalizimi i vizave mund të ndodhë brenda
Pas SHBA-së dhe BE-së, në zyrën e Bashës pritet ambasadorja e Francës Që kur BE mori vendimin për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ambasadorja franceze ka bërë disa deklarat
Bregu: Integrimi rajonal nuk mund të bëjë përpara pa integrimin e BE-së E pranishme në takimin e liderëve të BB-së sot në Gjenevë, RCC-ja nënshkruan Memorandumin e Mirëkuptimit me Forumin Ekon
Bushati zgjidhet kryetar i misionit të vëzhguesve të OSBE për zgjedhjet në Bjellorusi Ditmir Bushati zgjidhet kryetar i misionit vëzhgues të Asamblesë Parlamentare të OSBE në Bjellorusi për zgjedhjet parlam
Sasoli: Vendet anëtare të BE-së rishikojnë vendimin Franca, Holanda dhe Danimarka janë duke rishikuar pozitën e tyre të përmbajtur për fillimin e negociatave për Maqedoninë
Me 20 euro nën dorë, kalon pikën kufitare drejt vendeve të BE-së Fiks Fare ka trajtuar disa herë denoncimet e shumta që bëhen nga të rinjtë që për të kaluar në pikat kufitare drejt BE-s
Kreu i PE flet për negociatat: Shqipëria do bashkohet me BE-në "Bllokimi i hapjes se negociatave për Shkupin dhe Tiranën është një pengesë e vogël dhe do të tejkalohet në muajt e ardh
Vijon riatshesimi i shqiptarëve nga vendet e BE-së Vijojnë operacionet e riatdhesimit të shtetasve që kanë kërkuar azil apo kanë shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën
"Merre gishtin me vete", Bochardt pritet me protesta (FOTO LAJM) Ambasadori i OSBE-së Bernd Borschardt është pritur me protesta në pjesëmarrjen e tij në një aktivitet në Tiranë gjatë më
Marrëveshja e Prespës përplas Zaevin me Mickovskin Fjala ‘pjesë e ngrirë’ është shumë e rëndë, por qëllimi ynë është të sqarojmë se çfarë do të thotë Marrëveshja e Prespës
Bregu: Ne pritje te BE-së na duhet bashkepunim dhe reforma "Në vend që të një diskutimi të përqëndruar për “axhendën e lidhshmërisë/konektivitetit dhe debatit sa prej 1 miliardë
Lufta ndaj "Fake News": Facebook, Google dhe Twitter kërcënohen nga Komisioni Europian Kompanitë Facebook, Google dhe Twitter duhet të bëjnë më shumë për të adresuar sfidën e "lajmeve të rrema" (Fake News) o
Presidenti i Maqedonisë: Pa angazhim të SHBA-së nuk ka zgjidhje të qëndrueshme në rajon (VIDEO) Presidenti i Maqedonisë Pendarovski së fundmi ka në një intervistë të dhënë për Televizionin Publik Shqiptar ka folur pë