999 rezultate për

bdi-se

Erkan Arifi, kandidat i BDI-së për komunën e Likovës Erkan Arifi është zgjedhur kandidat i BDI-së për komunën e Likovës. Arifi është magjistër i shkencave të juridikut, i pu
Poetët nga Kosova e Shqipëria: Pas orës letrare, drejtoresha e BDI-së na çoi në qebaptore Hapja e Sheshit Skënderbeu në Shkup u prit me manifestime të mëdha ku nuk munguan kritikat dhe situatat e pazakonta.
Anketa e "Pavell Shatev": VMRO bindshëm e para, BESA i afrohet BDI-së Te partitë shqiptare rejting më të lartë ende ka BDI, mirëpo tani ka rënë në 5.7 për qind, kurse menjëherë pas saj është
Ky është kandidati i BDI-së për kryetar komune në Studeniçan Gjatë mbledhjes së mbajtur në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim është vendosur që kandidat për kryetar komune
Sot në orën 13:00 mund të ketë “tërmet” në BDI ?! Sot në orën 13:00 lideri i ASH-së Ziadin Sela do të dalë publikisht për të folur në lidhje bashkëpunimin e Lëvizjen BESA
Ahmeti kërkon ndihmën e Zaevit për të fituar në komunat shqiptare Tetova, një nga qytetet më shumicë shqiptare në Maqedoni, në zgjedhjet lokale të 15 tetorit mund të mos fitohet nga një
Sela dhe partia e tij përkrahin kandidatin e BDI-së në Kërçovë Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, në një intervistë dhënë për Medial.mk, ka pohuar se ai dhe subjekti që i
Zgjedhjet lokale, Bujar Osmani shef i shtabit zgjedhor të BDI-së në Çair Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) dega Çair ka vendosur që Bujar Osmani të emerohet shef i Shtabit Komunal të Çairi
Erkan Arifi, kandidat i BDI-së për Likovën Bashkimit Demokratik për Integrim për zgjedhjet lokale të 15 tetorit në Komunën e Likovës do të kandidojë me Erkan Arifi
Marko Zvërlevski, kush ishte Kryeprokurori i votuar nga VMRO-BDI Kuvendi me shumicë votash shkarkoi kryeprokurorin publik, Marko Zvërlevski, figurën më kontraverze dhe më të shumëpërfol
Të dielën, bëhet dy vjet nga vrasja e komandant "Shqiponjës" Më 23 korrik (të dielën) do të shënohet dyvjetori i vrasjes së Xhemal Rexhepit-Komandant Shqiponjës. Me këtë rast, në Ku
Fetai: Dëshmitarët kanë frikë nga Ejup Alimi! (VIDEO) Dëshmitarë të Speciales janë ankuar se kanë frikë nga deputeti i BDI-së, Ejup Alimi. Prokurorja Fatime Fetai tha se
Ja sa drejtori do t’i takojnë BDI-së, LR-PDSH-së dhe RDK-së (VIDEO) Grupet negociatore të partive të koalicionit qeverisës po diskutojnë për ndarjen e posteve të drejtorive. Në kuadër
Kandidatët e BDI-së për kryetarë komunash nga Shkupi deri në Likovë Krahu i UÇK-së po rikthehet fuqishëm brenda Bashkimit Demokratik për Integrim. Në zgjedhjet e ardhshme lokale shumica
BDI dhe PDSH bëjnë koalicionin e parë BDI dhe PDSH bëjnë koalicionin e parë, por të fshehtë, në këshillin komunal të Bogovinës që i mundësoi kështu BDI-së të
Deputeti i BDI-së kërkon legalizimin e martesave homoseksuale Deputeti i BDI-së Branko Manajllovski ka kërkuar legalizimin e martesave mes homoseksualëve në Maqedoni. Kërkesën e
PSP kërkon paraburgim edhe për dy zyrtarët e lartë të BDI-së Prokuroria Speciale ka kërkuar paraburgim edhe për dy zyrtarë të BDI-së, Ejup Halimin, koordinator i grupit parlamentare
Zyrtari i VV-së krahason humbjen e PD-së me humbjen e BDI-së Zyrtari i Lëvizjes vetëvendosje, Arbër Zaimi, humbejn e PD-së në Shqipëri e krahason me humbjen e BDI-së në Maqedoni dhe
Ahmeti premton se shqiptarët nuk do të zhgënjehen me qeverinë e re Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin Rruga drejt…” në Alsat-M ka thënë se shqiptarët nuk d
PSP nuk do të hapë rast për Monstrën, as për funksionarët e BDI-së?! Kanë mbetur edhe 10 ditë që Prokuroria Publike Speciale të ngritë aktakuza kundër të dyshuarve për lëndët që dalin nga m