999 rezultate për

bdi-se

Ejup Alimi: Edhe po të qani nga foltorja, shqiptarët nuk do të ju besojnë Edhe sot në Kuvend u debatua për ligjin e gjuhëve. “Edhe të qani nga foltorja shqiptarët nuk do të ju besojnë. Ju njo
Sadiku: Lufta për Komunën e Studeniçanit do të jetë mes meje dhe kandidatit të BDI-së Azem Sadiku kryetari aktual i komunës së Studenicanit, dhe kandidat për mandatin e dytë nga rradhët e Partisë Demokratik
Zaev në Nju Jork, asnjë ministër i BDI-së dhe ASH-së Kryeministri i Republikës së Maqedonisë, Zoran Zaev do ta udhëheqë delegacionin e vendit në Kuvendin e përgjithshëm 72-t
BDI shpall listën përfundimtare të kandidatëve për kryetarë komunash Kryesia qendrore e BDI-së, në mbledhjen e sotme të mbajtur në selinë e partisë në Reçicë të Vogël, ka konfirmuar kandida
Nevzat Bejta, zyrtarisht kandidat i BDI-së për Gostivarin Anëtarët e Shtabit Komunal Zgjedhor të degës së BDI-së në Gostivar të udhëhequr nga kryetari, z. Bashkim Hasani, duke r
Fatmir Besimi emërohet shef i përgjithshëm i shtabit të BDI-së Fatmir Besimi është emëruar shef i përgjithshëm i shtabit të BDI-së për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 15 tetor, më
Kandidati i BDI-së për Çairin takon punonjësit e kulturës Kandidati i BDI-së për kryetar në Komunën e Çairit, Visar Ganiu, realizoi sot një takim me punonjësit e kulturës. Gja
Isen Asani kandidat i BDI-së për komunën e Tearcës Kryetari aktual i komunës së Tearcës, Isen Asani do të jetë kandidat i BDI-së për këtë komunë në zgjedhjet lokale të 15
Besir Dehari, kandidat i BDI-së për komunën e Bogovinës Besir Dehari, do të jetë kandidat i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) për komunën e Bogovinës, mëson Zhurnal. P
Xhemil Qamili, kandidati i BDI-së për komunën e Dollnenit Bashkimi Demokratik për Integrim ka zgjedhur kandidatin për kryetar komune të Dollnenit. Kandidat për kryetar komune
Ali Ahmeti takon shefat e shtabeve zgjedhore të BDI-së Shefat e Shtabeve vendore të Çair-it sot kanë realizuar një takim me Kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali A
Ahmeti i garanton fitoren Visarit: Çairi në duar të sigurta Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka zhvilluar një takim me kandidatin për kryetar të komunës së Çairit, Visar Ganiu. Në
Merko: Nuk bie pre e provokimeve të Selës, jam për zgjedhje të qeta Ramiz Merko, kryetari i degës së BDI-së në Strugë, i pyetur rreth prononcimit më të fundit të Ziadin Selës i cili e kons
Erkan Arifi, kandidat i BDI-së për komunën e Likovës Erkan Arifi është zgjedhur kandidat i BDI-së për komunën e Likovës. Arifi është magjistër i shkencave të juridikut, i pu
Poetët nga Kosova e Shqipëria: Pas orës letrare, drejtoresha e BDI-së na çoi në qebaptore Hapja e Sheshit Skënderbeu në Shkup u prit me manifestime të mëdha ku nuk munguan kritikat dhe situatat e pazakonta.
Anketa e "Pavell Shatev": VMRO bindshëm e para, BESA i afrohet BDI-së Te partitë shqiptare rejting më të lartë ende ka BDI, mirëpo tani ka rënë në 5.7 për qind, kurse menjëherë pas saj është
Ky është kandidati i BDI-së për kryetar komune në Studeniçan Gjatë mbledhjes së mbajtur në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim është vendosur që kandidat për kryetar komune
Sot në orën 13:00 mund të ketë “tërmet” në BDI ?! Sot në orën 13:00 lideri i ASH-së Ziadin Sela do të dalë publikisht për të folur në lidhje bashkëpunimin e Lëvizjen BESA
Ahmeti kërkon ndihmën e Zaevit për të fituar në komunat shqiptare Tetova, një nga qytetet më shumicë shqiptare në Maqedoni, në zgjedhjet lokale të 15 tetorit mund të mos fitohet nga një
Sela dhe partia e tij përkrahin kandidatin e BDI-së në Kërçovë Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, në një intervistë dhënë për Medial.mk, ka pohuar se ai dhe subjekti që i