999 rezultate për

bdi-se

Naser Selmani: Ministrat e BDI-së sillen si në kohën e VMRO-së Ministri Robert Popovski qorton ministrat e BDI për bojkotin ndaj medias shqipe Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të
Qeveria emëron drejtorë nga radhët e BDI-së, ja kush janë Qeveria e Republikës së Maqedonisë ditën e djeshme në mbledhjen e saj të 56-të, emëroi Drejtorë dhe Zëvendës drejtorë në
Dy ministra të BDI-së largohen nga Qeveria Ministri i Drejtësisë, Bilent Saliji dhe një ministër tjetër i kabinetit qeveritar pritet të ndërrohen dhe se në vend të
Taravari: Zaevi mi mori kompetencat ia dha BDI-së Kryekomunari i Gostivarit, Arben Taravari ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Arsimit për t'ia marrë kompetencat në
Largimi i kreut të BDI-së, ja emrat që mund ta zëvendësojnë Kohët e fundit janë shtuar zërat për largimin e kreut të BDI-së, Ali Ahmeti nga froni i kësaj partie. Pas gazetës austri
Xhaferi: I paharruar do të jetë kujtimi për mikun tim Abdilaqim Ademi Abdilaqim Ademi, sekretari i përgjithshëm i BDI-së, ka ndërruar jetë si pasojë e një sëmundje të rëndë. Ai ishte njëri n
Ndërron jetë Abdylaqim Ademi ish ministër dhe funksionarë i lartë i BDI-së Si pasojë e një sëmundje të rëndë rreth mesnate ka ndërruar jetë Abdilaqim Ademi, sekretari i përgjithshëm i BDI-së. Ai
Ahmeti: Referendumi për emrin mund ta ndërlikojë procesin Marrëveshja për emrin duhet të arrihet sa më shpejtë dhe të ratifikohet në Parlament, deklaroi lideri i BDI-së, Ali Ahme
Ahmeti: Referendumi për emrin mund ta ndërlikojë procesin Marrëveshja për emrin duhet të arrihet sa më shpejtë dhe ajo të ratifikohet në Parlament. Referendumi i mundshëm mund ta
Nimic sot takohet me liderët shtetërorë e politikë Ndërmjetësi në kontestin për emrin, Methju Nimic vazhdon sot ditën e dytë të vizitës në Shkup. Është planifikuar të
Ahmeti për "Kathimerini": Zgjidhja me Greqinë sipas modelit me Bullgarinë Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka dhënë një intervistë për gazetën greke “Kathimerini”, ku propozon që çështja e emrit të
Nis takimi mes liderave maqedonas Ka filluar takimi i krerëve të shtetit dhe të partive politike maqedonase. Në takim është i pranishëm kryeministri Z
Grubi: VMRO të mos e pengojë miratimin e shqipes Në prag të miratimit të Ligjit për përdorimin e gjuhëve në lexim të tretë, partitë politike ripërsëritën qëndrimet e pan
Selmani: Ivanov s’e dekretoi ligjin për gjuhët falë BDI-së Kryetari Gjorge Ivanov nuk e dekretoi ligjin për gjuhët. Kjo është meritë e BDI sepse ata ndihmuan rizgjedhjen e tij për
LSDM dhe BDI lidhin bashkëpunim në Kumanovë Organizata komunale e LSDM Kumanovë dhe dega e BDI-së, do të bëjnë koalicioni në këshillin komunal. Kryetari i organizat
Sela kritikon politikat e Zaevit Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela sot ka adresuar kritika të ashpra ndaj politikave të kryeministrit Zoran Zae
Dhëndri i Taravarit e ka rrogën sa pesë punëtorë të NPK-së Dega e BDI-së në Gostivar i ka bërë apel Arben Taravarit që të mos merret me fjalime demagogjike por të fillojë punën.
Ahmeti do të largohet nga kreu i BDI-së ? isa media maqedonase kanë lansuar lajmin se kreu i BDI-së, Ali Ahmeti do të lëshojë fronin e partisë më të madhe shqipta
Grubi relaksohet në Kuvend me "Spinner" Artan Grubi, deputet i BDI-së dhe shefi i kabinetit të kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, është duke u relaksuar në Kuvend
Alimi: Në BDI nuk ka vend për Amdi Bajramin Deputeti dhe lideri i Lidhjes së Romëve të Maqedonisë, Amdi Bajram i cili deri tani ishte në koalicion me VMRO DPMNE-në