999 rezultate për

bdi-se

Ali Ahmeti takohet sot me Zaevin Me rastin e shënimit të 17 vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit, në Klubin e Deputetëve në Shkup, ka filluar
Ahmeti: BDI ruan interesat e shtetit Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti deklaroi se përfaqësuesit e partive në pushtet dhe VMRO-DPMNE-ja opozitare kanë pasur dalli
Grubi lartëson marrëveshjen: Sot po lind dielli i lirisë “Sot po lind diell i ri i lirisë” dhe përmbushja e ëndrrës se Maqedonisë për BE, ka thënë deputeti i BDI-së, Artan Grubi
Sela sfidon Ahmetin, ky i fundit e quan Selën grindavec (VIDEO) Prej më shumë se 12 vjet qytetarët e Maqedonisë tek blloku shqiptar, nuk kanë ndjekur asnjë përballje televizive mes lid
Nora e BDI-së merr një post të rëndësishëm Me propozim të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, për kryetare të Komisionit për letra me vlerë në Kuvendin e Maqedon
Qytetarët të pakënaqur me propozimin e emrit të ri Qytetarët shqiptarë hedhin vrer ndaj përkthimit të propozimit të ri të emrit të shtetit. Qytetarët e quajtën tallje me g
Aliu dhe Guri sot përsëri dalin para gjykatës Në Gjykatën Penale sot duhet të mbahet seancë gjyqësore për rastin “Titanik 3” të Prokurorisë Speciale Publike. Seanc
Vrasja e Tamarës, prokuroria padit edhe një ish ministër të BDI-së Prokuroria Themelore Publike ka ngritur aktakuzë kundër 12 personave deri në Gjykatën Shkupi 1, pasi kanë vërtetuar dysh
Kjo BDI nuk më pëlqen, Zaev kërkon "grushtë" tavolinës nga Destan JONUZI Kjo politik qeverisëse e BDI-së nuk më pëlqen! Oborret shqiptare janë bërë "strofulla" të tija, ai
Dy zyrtarë të BDI-së dalin para gjykatës Në Gjykatën Penale sot do të mbahet seancë gjyqësore për rastin e Prokurorisë Speciale Publike “Titanik 3” ku të akuzuar
Deputeti i BDI-së: ë lehtësohet procedura për marrjen e nënshtetësisë Komisioni parlamentar për monitorimin e punës së DSK-së dhe Agjencisë së Inteligjencës, shqyrtoi raportet vjetore të dy
Strugë, koalicioni midis LSDM-së dhe BDI-së në fije të perit LSDM-ja dhe Aleanca për Shqiptarët thonë se nuk do të mbështesin projekte që do të çonin në një kaos ndërtimor në bregun
Mblidhet kryesia e BDI-së, diskutohen problemet në arsim Sot Bashkimi Demokratik për Integrim do të mbajë mbledhjen e radhës të kryesisë qendrorë në të cilën do të japin llogari
Çështjet mbi arsimin mbledhin nesër kryesinë e BDI-së Nesër Bashkimi Demokratik për Integrim do të mbajë mbledhjen e rradhës të kryesisë qendrorë në të cilën do të japin llog
Rasti Monstra, familjarët e viktimave të zhgënjyer me Zaevin Prindërit e të vrarëve në liqenin e Smillkovës, kërkojnë zbardhjen e sekreteve shtetërore në rastin Monstra. Bëhet fjalë
Incident i ri , akuzohen prapë bandat e BDI-së, ja emrat e tyre Një incident ka ndodhur në Gostivar, ku janë rrahur tre profesorë, kurse për incidentin ASH ka akuzuar Bandat e Nevzat B
Nesër mbledhje në kryesinë e BDI-së, arsimi e shëndetësia pjesë e debatit Bashkimi Demokratik për Integrim pritet që të fillojë mbledhjen e rradhës të kryesisë qendrore nesër në orën 14:00, ku
Nikos Koxias: Kosovën nuk e kemi njohur e as që do e njohim Gjatë vizitës së fundit në Shkup, Nikos Kotzias nuk e fshehi miqësinë e tij me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmetin, të cilin
Incidenti në Reçicë të Vogël, Beqiri: Kërkova anulimin e mbledhjes në parti Ish nënkryetari i BDI-së Nazmi Beqiri mbrëmë në profilin e tij në rrjetin social Facebook tha se vrasja në Reçicë ka ndo
Vrasja në Tetovë, arrestohen edhe shumë të tjerë Policia gjatë mbrëmjes së djeshme ka arrestuar edhe gjashtë persona në lidhje me incidentin e armatosur që ka ndodhur në