999 rezultate për

bazuar

Rasmusen: NATO ndërhyn kur nuk ka zgjidhe tjetër Anders Fog Rasmusen, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, tha se çdo ndërhyrje e Aleancës në Libi duhet të jetë e bazuar n
Policia: Tubimi do të regjistrohet me kamera vëzhgimi Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë në bashkëpunim me Njësinë Rajonale të Policisë Rrugore, bazuar në kërkesën e subje
Pacolli: Raporti i bazuar në shpifjet e del Pontes Krerët e AKR-së dhe përfaqësues të partnerëve të tyre të koalicionit kanë mbajtur tubimin e parë elektoral për rivotimin
Berisha: Ngritja e Komisionit Hetimor, e pabazuar në ligj Kryeministri Sali Berisha e cilësoi sot projektvendimin e propozuar nga Partia Socialiste për ngritjen e Komisionit Heti
Meta: Raporti i Dik Martit i bazuar mbi fiksime Zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Ilir Meta, ka deklaruar se raporti i raportuesit të Këshillit të Evropës Dik Marti ë
Armeni, ushtarët vrasin njëri-tjetrin Ushtarët armenë të dislokuar në Karabakun e Sipërm janë përleshur me armë me njëri tjetrin. Si pasojë e përleshjes, 4 us
Sejdiu: Drejtesia te thote fjalen bazuar ne ligj Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka deklaruar se pavarësia e sistemit të drejtësisë ës
Microsoft Windows 7 "bazuar ne Mac OS X" Një nga ekzekutivët e vjetër të Microsoft tha se sistemi i ri i shfrytëzimit, Windows 7, ishte