999 rezultate për

bazuar

Koci: Shumë zhurmë për asgjë Avokati Arianit Koci ka thënë se aktakuza që është ngritur nga prokurori për Endrit Shalën ka vetëm paragjykime, pasi nu
Arifi inaguron themelimin Parkut Teknologjik Kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi sot mori pjesë në ceremoninë e zhvilluar në hapësirat e Universitetit të Evropës Juglin
Sejdi Rexhepi ka shkelë ligjin Agjencia kundër korrupsionit do të kërkojë për Sejdi Rexhepin që të shkarkohet nga institucioni ku ai punon pasi ka zbul
Haradinaj rizgjidhet në krye të AAK-së Ramush Haradinaj do të vazhdojë të drejtojë Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës edhe për katër vitet e ardhëshme. Pas voti
A është ky formacioni ideal i La Ligas? (FOTO LAJM) Duhet edhe tre javë që La Liga të mbyllë zyrtarisht sezonin e saj 2012-13. Kampionja dihet tashmë: Barcelona e Tito Vila
Emrat e rinj të KQZ-së, Topalli i jep 48 orë kohë PS-së Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli përmes një njoftimi i ka kërkuarsot kreut të grupit parlamentar të PS-së, Gramoz
Shpërdorimi i detyrës, KLD shqyrton kërkesën për pezullimin e gjyqtares Këshilli i Lartë të Drejtësisë pritet të marrë të enjten në shqyrtim kërkesën e Prokurorisë së përgjithshme për pezullim
8 Marsi, Berisha: Përulje ndaj nënave dhe grave Kryeministri Berisha ka shprehur sot mirënjohje për kontributin që nënat, gratë dhe vajzat shqiptare i kanë dhënë shoqër
Arsimi, përparësi e qeverisë Nga qyteti i Elbasanit kryeministri Berisha deklaroi sot se gjatë shtatë viteve të qeverisjes së tij në projektin Shqipe
Serie A, Top 10 i javës së 11 (FOTO LAJM) Java e 11-të e Serie A nisi me goleadën e Milan ndaj Chievos, vijoi me triumfin e Inter kundër Juventus dhe u mbyll me p
Avokati i Boshkovskit: Akuzat për vrasje, të pabazuara Avokati i ish-ministrit të Punëve të Brendshme, Lube Boshkovski, Vladimir Rakoçeviç, ka bërë të ditur sot se ka pranuar
Vëllezërit e Fatmir Limajt hetohen pa vendim gjykate Demir e Florim Limaj, si dhe ish-shefi i kabinetit të Fatmir Limajt Endrit Shala janë vënë nën hetim me dyshimin se janë
Presidentja dekreton një numër gjyqtarësh Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka dekretuar sot një numër gjyqtarësh në Gjykatat Komunale në komun
Dietë për të luftuar celulitin Ekspertët kanë zbuluar "ilaçin" që mund të luftojë celulitin, një problem mjaft shqetësues për miliona gra në botë. Eksp
Reforma zgjedhore, partitë e vogla mbledhin sërish tryezën Partitë e vogla do të mblidhen sërish sot në mesditë në një tryezë me qëllim përfshirjen e propozimeve të tyre në reform
Jahjaga dekretoi Arta Ramën-Hajrizi, gjyqtare në Gjykatën Kushtetuese Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dekretoi sot emërimin e zonjës Arta Rama - Hajrizi, gjyqtare në Gjy
Vitin që vjen në modë smartbookët? Para disa viteve, me arritjen e netbookëve, lindi edhe një kategori tjetër e pajisjeve – smartbookët. Bëhet fjalë për po
Halimi: Rishpërndarja e gjyqtarëve zgjidh mbingarkesën dhe efikasitetin Rishpërndarja e gjyqtarëve të vendit ka qenë në qendër të diskutimeve të zhvilluara gjatë një konference për përmirësimi
Familjet e pastreha, përfundojnë 900 banesa sociale Problemet mes anëtarëvë të majtë edhe atyrë të djathë në keshillat bashkiake të disa bashkive të mëdha të vendit kanë bë
Egjipt, arrestohet vëllai i numrit dy të Al Kaeda-s Egjipti ka arrestuar sërish Mohamed al Zauahirin, vëllanë e numrit dy të rrjetit terrorist të Al Kaidës, Ajaman al Zauah