999 rezultate për

bazuar

Reforma zgjedhore, partitë e vogla mbledhin sërish tryezën Partitë e vogla do të mblidhen sërish sot në mesditë në një tryezë me qëllim përfshirjen e propozimeve të tyre në reform
Jahjaga dekretoi Arta Ramën-Hajrizi, gjyqtare në Gjykatën Kushtetuese Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dekretoi sot emërimin e zonjës Arta Rama - Hajrizi, gjyqtare në Gjy
Vitin që vjen në modë smartbookët? Para disa viteve, me arritjen e netbookëve, lindi edhe një kategori tjetër e pajisjeve – smartbookët. Bëhet fjalë për po
Halimi: Rishpërndarja e gjyqtarëve zgjidh mbingarkesën dhe efikasitetin Rishpërndarja e gjyqtarëve të vendit ka qenë në qendër të diskutimeve të zhvilluara gjatë një konference për përmirësimi
Familjet e pastreha, përfundojnë 900 banesa sociale Problemet mes anëtarëvë të majtë edhe atyrë të djathë në keshillat bashkiake të disa bashkive të mëdha të vendit kanë bë
Egjipt, arrestohet vëllai i numrit dy të Al Kaeda-s Egjipti ka arrestuar sërish Mohamed al Zauahirin, vëllanë e numrit dy të rrjetit terrorist të Al Kaidës, Ajaman al Zauah
Rasmusen: NATO ndërhyn kur nuk ka zgjidhe tjetër Anders Fog Rasmusen, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, tha se çdo ndërhyrje e Aleancës në Libi duhet të jetë e bazuar n
Policia: Tubimi do të regjistrohet me kamera vëzhgimi Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë në bashkëpunim me Njësinë Rajonale të Policisë Rrugore, bazuar në kërkesën e subje
Pacolli: Raporti i bazuar në shpifjet e del Pontes Krerët e AKR-së dhe përfaqësues të partnerëve të tyre të koalicionit kanë mbajtur tubimin e parë elektoral për rivotimin
Berisha: Ngritja e Komisionit Hetimor, e pabazuar në ligj Kryeministri Sali Berisha e cilësoi sot projektvendimin e propozuar nga Partia Socialiste për ngritjen e Komisionit Heti
Meta: Raporti i Dik Martit i bazuar mbi fiksime Zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Ilir Meta, ka deklaruar se raporti i raportuesit të Këshillit të Evropës Dik Marti ë
Armeni, ushtarët vrasin njëri-tjetrin Ushtarët armenë të dislokuar në Karabakun e Sipërm janë përleshur me armë me njëri tjetrin. Si pasojë e përleshjes, 4 us
Sejdiu: Drejtesia te thote fjalen bazuar ne ligj Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, ka deklaruar se pavarësia e sistemit të drejtësisë ës
Microsoft Windows 7 "bazuar ne Mac OS X" Një nga ekzekutivët e vjetër të Microsoft tha se sistemi i ri i shfrytëzimit, Windows 7, ishte