999 rezultate për

bazuar

Qesharake! Kosova jep 18 euro në muaj për një refugjat Refugjatët sirianë që do të vijnë në Kosovë nuk do t’i kenë kushtet si bashkëkombësit e tyre që janë shpërngulur në Gjer
Studim/ Teknologjia e bën trurin më të ri Ndonëse teknologjia ka shtuar ndjeshëm numrin e obezëve, në studimet e kryera së fundmi është arritur në përfundimin se
ALBtelecom sjell së shpejti "LTE advanced" bazuar në fibrat optike Pavarësisht se termat teknologjikë “3G” dhe “4G” përdoren tashmë gjerësisht, për konsumatorët e zakonshëm nuk janë shumë
Apeli le në paraburgim të arrestuarit e Badovcit Gjykata e Apelit ka vendosur që të lerë në fuqi masën e paraburgimit ndaj pesë personave që u arrestuan dy javë më parë
Shokon historiania gjermane: Rusët dhunuan 430 mijë gra gjermane, perëndimorët 900 mijë Një historiane gjermane, në studimin e saj të fundit thotë se numri i gjermaneve të dhunuara nga amerikanët, francezët,
Të arrestuarit në Maqedoni vizitohen nga familjarët Ndonëse ishte paralajmëruar se familjarët e kosovarëve të arrestuar në Maqedoni, si rezultat i konfliktit në Kumanovë, d
Komisioni i Disiplinës pezullon presidentin e Flamurtarit Furtunë disiplinore ndaj Presidentit të Flamurtarit, Sinan Idrizi. Numri 1 i klubit vlonjat u pezullua për 3 muaj nga ak
Viber sjell risinë më të fundit Aplikacioni i famshëm Viber prej kohësh ka prezantuar aplikacionin e lojrave të saj dhe duket se në fund po bën realite
Marrëveshja për drejtësinë shkakton reagime në veri të Kosovës Përfaqësuesit e prokurorisë publike dhe gjykatës në Mitrovicën e veriut, të cilët deri më tani kanë punuar sipas ligjeve
Radas 6 muaj pezullim, Kukësi 1 ndeshje pa tifozë Komisioni Disiplinës godet rëndë Skënderbeun. Futbollisti i korçarëve Marko Radas është dënuar me 6 ndeshje pezullim për
Mbahet samiti "Inovacioni i bazuar në të dhëna në Evropën Juglindore" Përfaqësues të qeverive, OJQ-ve dhe Instituteve të ndryshme nga Shqipëria, Kroacia, Serbia, Bosnnjë-Hercegovina, Bullgar
Lamtumirë Android , Samsung lançon sistemin e ri operativ Tizen Samsungu ka në plan të lançojë në Korenë e Jugut një smartphone të bazuar në sistemin e tyre operativ, të quajtur Tizen.
Komisioni i Disiplinës dënon ashpër Tiranën dhe Elbasanin Dhuna e shkaktuar në “Elbasan Arena” nga tifozat e Tiranës dhe Elbasanit përveçse është shoqëruar me arrestime personash
Si duken kockat duke bërë Yoga? (VIDEO) Hybrid Medical ka përgatitur një animacion 3 dimensional për të parë se si duken kockat gjatë kohës që bëhet Yoga. An
Vendimet e Komisionit të Disiplinës I mbajtur sot më datë 1 Tetor 2014, në mbledhjen e Komisionit të Disiplinës së FSHF-së për shqyrtimin e problemeve disip
Superiorja, Komisioni i Disiplinës me "dorë të hekurt" Komisioni pasi u njoh me relacionin e Sekretariatit Teknik, shqyrtoi dokumentacionin e paraqitur, si i diskutoi çeshtjet
Konflikti për semaforin, bashkia kallëzon penalisht Çipën dhe Zhupajn Bashkia e Tiranës ka depozituar sot në Prokurorinë e rrethit Tiranë kallëzimin penal kundër shtetasve z. Ardian Çipa, me
Dhjetë qytetet më pak mikpritëse në botë (FOTO-LAJM) Revista e udhëtimeve “Condé Nast Traveler” ka renditur një klasifikim dhjetë qytetet më pak mikpritëse në botë. Të anket
Rama: Bujqësia jo lëmoshë, por nxitje e sipërmarrjes Kryeministri Edi Rama është shprehur sot se bujqësia nuk është një lëmoshë për mbijetesë por një nxitje e vlerave të fsh
Ja si do të jetë Passati i ri i 2015-s (FOTO-LAJM) Volkswagen publikon disa detaje te reja lidhur me Passatin e ri i cili do të jetë i gatshëm për treg në vitin 2015. Maki