999 rezultate për

bazuar

Si duken kockat duke bërë Yoga? (VIDEO) Hybrid Medical ka përgatitur një animacion 3 dimensional për të parë se si duken kockat gjatë kohës që bëhet Yoga. An
Vendimet e Komisionit të Disiplinës I mbajtur sot më datë 1 Tetor 2014, në mbledhjen e Komisionit të Disiplinës së FSHF-së për shqyrtimin e problemeve disip
Superiorja, Komisioni i Disiplinës me "dorë të hekurt" Komisioni pasi u njoh me relacionin e Sekretariatit Teknik, shqyrtoi dokumentacionin e paraqitur, si i diskutoi çeshtjet
Konflikti për semaforin, bashkia kallëzon penalisht Çipën dhe Zhupajn Bashkia e Tiranës ka depozituar sot në Prokurorinë e rrethit Tiranë kallëzimin penal kundër shtetasve z. Ardian Çipa, me
Dhjetë qytetet më pak mikpritëse në botë (FOTO-LAJM) Revista e udhëtimeve “Condé Nast Traveler” ka renditur një klasifikim dhjetë qytetet më pak mikpritëse në botë. Të anket
Rama: Bujqësia jo lëmoshë, por nxitje e sipërmarrjes Kryeministri Edi Rama është shprehur sot se bujqësia nuk është një lëmoshë për mbijetesë por një nxitje e vlerave të fsh
Ja si do të jetë Passati i ri i 2015-s (FOTO-LAJM) Volkswagen publikon disa detaje te reja lidhur me Passatin e ri i cili do të jetë i gatshëm për treg në vitin 2015. Maki
Shqipëria e 6-ta në Ballkan për performancën mjedisore Shqipëria renditet në vendin e 6-të sa i përket perfomarcës në çështjet mjedisore në rang ballkanik. Kjo renditje është
Disiplina: Besa e nis me -3 Kategorinë e Parë Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka marrë disa vendime të rëndësishme në mbledhjen e radhës
Gjykata hedh poshtë bllokimin e buxhetit nga Prefekti Prefekti i Tiranës Sadi Voprsi ka kaluar kompetencat e tij sa i takon bllokimit të buxhetit të Bashkisë së Tiranës. Sipa
Conchita: Eurovizioni, projekt i bazuar në tolerancë Pas përfundimit të garës, tranvestiti që shokoi botën me suksesin në Eurovizion, Conchita, është shprehur shumë i/e ngaz
Shefi i klubit të Burrelit dënohet me 12 ndeshje pezullim Janë zbardhur vendimet e Komisionit të Disiplinës për futbollin shqiptare, ku Shefi i Klubit të Burrelit, Drilon Skura k
Ermali ia kalon Berishës, Ramës dhe Thaçit (FOTO LAJM) Janë artistët ata që prijnë, ose më saktë është një artist ai që i prin listës prej atyre më të ndjekurve në rrjetet soc
Skënderbeu-Tirana, Disiplina me dorë të hekurt (FOTO LAJM) Gjysmëfinalja e shumëpritur e Kupës së Shqipërisë, mes Skënderbeut dhe Flamurtarit, do të luhet pa tifozë. Veprimet e kr
Kuvendet e komunave veriore mblidhen sot për statutin Përfaqësuesit e zgjedhur nga katër komunat veriore të Kosovës kanë paralajmëruar se do të mblidhen sot për të vendosur p
Krimea miratoi Deklaratën e Pavarësisë bazuar në vendimin e GJND-së për Kosovën Parlamenti rajonal në gadishullin e Krimesë, miratoi sot deklaratën e pavarësisë me 78 nga 100 votat e deputetëve, thuhe
Superiorja, ja vendimet e Komisionit të Disiplinës Ngjarjet e shëmtuara që ndodhen në ndeshjen e javës se 21, Flamurtari-Tirana 1-1, janë shoqeruar me denime nga Komisioni
Superiorja, ja vendimet e Komisionit të Disiplinës Komisioni i Disiplinës, në mbledhjen e ditës së sotme, 20 shkurti, shqyrtoi problemet disiplinore të konstatuara në ndes
Serie A, Top 11 i 2013-ës (FOTO LAJM) Kur jemi në fund të vitit të gjithë bëjnë bilancet e tyre, qofshin ato pozitive apo negative. Kështu ndodh edhe në futbo
Kreu i Arsimit në Tiranë, Nikolla: Procesi i bazuar në meritë Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla e ka cilësuar si të merituar procesin e zgjedhjes së drejtoreshes se re te DAR Tira