999 rezultate për

baza

Obama në Dallas: Nuk jemi të ndarë në baza racore siç mund të duket (VIDEO) Presidenti amerikan, Barack Obama ka bërë homazhe për pesë policët të cilët u vranë me snajper në Dallas javën e kaluar
Haxhi Shala: Fatmir Limaj qëndroi i pagjunjëzuar pavarësisht akuzave të pabaza Haxhi Shala ka reaguar ndaj të gjitha ngjarjeve të gjykatës e Fatmir Limajt. Ai ka thënë se ish-bashkëluftëtari i tij i
"Eskobari i Ballkanit", Policia e Shtetit nuk jep emra Policia e Shtetit, në bashkëpunim të ngushtë me Policinë greke dhe DEA-n e Shteteve të Bashkuara të Amerikës si dhe me p
Nis zbulimi i të dhënave të "Panama Papers" për Shqipërinë Rrjeti britanik BBC ka shpërndarë sot linkun ku mund të gjenden kompanitë që kanë fshehur pasuritë e tyre në “det të hap
Ofendohet me Baza etnike, Ibrahimi braktis Mariborin Agim Ibraimi është drejt largimit nga klubi i mirënjohur slloven, Maribor. Shkak për vendimin e sulmuesit nga Tetova jan
Edita Tahiri: Serbia e keqpërdori marrëveshjen për normalizim Ministrja për Dialog e Kosovës, Edita Tahiri, ka deklaruar se zyrtarët e lartë serbë e kanë keqpërdorur marrëveshjen për
Të rinjtë e PDIU hedhin bazat e Kuvendit mbarëkombëtar shqiptar Sot ne Prishtine u hodhen themelet e para te krijimit te Kuvendit rinor mbarekombetar shqiptar, i cili do te kete perfaq
Në Kosovë ka patur një aeroport nëntokësor (FOTO) Zeljava ishte aeroporti më i shtrenjtë dhe më i madh në ish-Jugosllavi. Rreth 4.5 miliardë dollarë janë shpenzuar për ko
Kumanovarët po ikin për punë në Irak Kumanovarët po aplikojnë në mënyrë masive për punë në Irak, pasi firma amerikane KBR (Braun dhe Rut) nisi me rekrutimin
KSHZ: Kontrolle plotësuese te një pjese të të dhënave nga kontrollet e kryqëzuara Anëtarët e Komisionit Shtetëror Zgjedhor në seancën e mbrëmshme nuk arritën të miratojnë raportin me rezultate nga kontr
Ja si po e bombardon Rusia ISIS-in (VIDEO) Rusia po i vazhdon bombardimet ajrore kundër ISIS. Raketa ruse po godasin bazat e grupit terrorist ISIS dhe sidomos b
Zbulohet baza e prostitucionit, i moshuari kapet me dy prostituta në motel Policia ka bërë të mundur finalizimin me sukses të shkaterimit të një baze prostitucioni, në të cilën e frekuentonin re
Goditet baza e shfrytëzimit të prostitucionit, tre në pranga Në kuadër të operacionit "Minorenia", Policia e Vlorës ka njoftuar goditjen e një baze kriminale që merrej me shfrytëzim
Goditet baza e prostitucionit, 13 të ndaluar në Fier Agjentët e sektorit kundër trafiqeve në Drejtorinë e Policisë së Fierit kanë ekzekutuar në orët e fundit operacionin e k
Ndërron jetë Baba Arshi Bazaj i Teqes së Detroitit Ditën e sotme është ndarë nga jeta në moshën 109 vjeçare Baba Arshi Bazaj. Ai ka drejtuar të vetmen Teqe bektashiane
Franca bombardon bazën më të fuqishme të ISIS Ministria e Mbrojtjes e Francës ka konfirmuar se forcat ushtarake franceze kanë sulmuar një nga bazat ushtarake më të fu
22 striptiste shoqërohen në polici Një aksion i nisur në mbrëmje dhe më tej i vijuar dhe në orët e para të ditës, ka sjellë shoqërimin në polici të 22 stri
NATO urdhër Rusisë: Ndali luftimet në Siri NATO i ka kërkuar Rusisë që ti japë fund ofensivës ushtarake në Siri, edhe kundër opozitës, si dhe Ushtrisë së Liri Siri
Ja si duket baza ushtarake e Rusisë në Siri (FOTO LAJM) Furra buke, sauna të lëzisshme dhe avionë jo dhe aq të rinj. Këto janë pamjet e para nga baza ajrore ruse në Siri, prej
ISIS sulmon bazat e ushtrisë ruse Organizata terroriste ISIS ka kryer një sulm në të ashtëquajturën "provincë e Kaukazit". ISIS ka sulmuar një vendqënd