999 rezultate për

baza

Gjykata hedh poshtë ankesat e Lëvizjes BESA për Tetovën Gjykata Administrative i ka konsideruar si të pabaza ankesat e lëvizjes BESA dhe ndaj i ka hedhur poshtë këto pretendime
Bejta sulmon Taravarin për borxhin: Mosaftësinë e tij e mbulon me akuza të pabaza Kryetari i ri i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari akuzoi dje se ish kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta,
Policia shkatërron bazat e Habilajve në Vlorë, një i arrestuar Skandali me Habilajt ka gëluar dhe ka shkaktuar furtunë në të gjithë Shqipërinë. Ndërkohë policia ka ndërmmarrë një
Shqiptari lë nam në Itali, arrestohet duke vjedhur bakër në bazat e NATO-s Policia Italiane ka arrestuar një 27-vjeçar shqiptar me emrin Edison Rohani, pasi është kapur duke vjedhur në një bazë u
Dalin letrat që sipas Bazajt, Lladrovci kishte shantazhuar Thaçin Ramiz Lladrovci ishte përpjekur që të pastrohej para Hashim Thaçit se nuk po e spiunonte tek shërbimet e huaja dhe nuk q
Bazaj: Ma kanë arrestuar vëllanë për shkak të Lladrovcit Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Drenasit, Naim Bazaj, e ka konfirmuar për Klan Kosovën se vëllai i tij me inicialet F.B.
Policia merr në pyetje Naim Bazajn Naim Bazaj, kryetari i kuvendit komunal të Drenasit, momentalisht është duke u marrë në pyetje nga policia në Prishtinë,
Naim Bazaj: Ramizi ka kërcënuar Thaçin e Veselin me dëshmi për vrasje Kryesuesi i Kuvendit në komunën e Drenasit, Naim Bazaj ka paralajmëruar se do të bëj publike disa fakte për kryetarin ak
Presidenti çek: Baza evropiane e ISIS-it është në Bosnje Presidenti i Çekisë, Millosh Zeman, tha se humbja e të ashtuquajturit “Shteti Islamik” në Lindjen e Mesme, kërcënon të s
Zbulohet baza e fshehtë ku strehohen alienët (FOTO LAJM) Një bazë e fshehtë ajrore amerikane është shtëpia ku grumbullohen dhe vdesin alienët, të cilët mbahen në tunele nëntokës
Pse raketat e Kim-it tmerrojnë Japoninë dhe rrezikojnë seriozisht bazat amerikane (FOTO LAJM) Koreja e Veriut provokoi botën një ditë më parë duke fluturuar mbi kokat e japonezëve nja raketë që mund të transportojë
"Një në çdo tre gra në Maqedoni, viktimë e dhunës në baza gjinore" Dhuna seksuale dhe dhuna në familje janë përpjekje më dominuese të dhunës në baza gjinore, por në Maqedoni shumë pak fli
Largohet avioni i fundit luftarak gjerman nga baza turke Pas vendimit të Gjermanisë për tërheqjen e avionëve ushtarakë dhe të zbulimit nga baza ajrore në Inxhirlik të Adanasë, u
Zbulohet baza iraniane me raketa ruse S-300 Në bazë të imazheve satelitore, revista britanike “Jane’s Defence Ëeekly”, ka zbuluar se në cilin vend Irani ka vendosur
Tensione të reja, ushtria gjermane largohet nga Turqia e shkon në Jordani Bundestagu gjerman ka votuar për miratimin e vendimit të qeverisë gjermane për transferimin e trupave të saj ushtarake n
Thaçi: Kërcënim për paqen dhe sigurinë në Ballkan janë bazat ruse në Serbi, e jo Ushtria e Kosovës Në një intervistë për mediumin kroat Vecernji List, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për marrëdhëniet mes Kos
Gabriel: Gjermania duhet t'i zhvendos ushtarët e vet nga baza Inxhirlik në Turqi Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Zigmar Gabriel sot deklaroi se për shkak të arsyeve të brendshme, Turqia nuk mund
PD s’do marrë pjesë në zgjedhje? Baza propozon kandidatët Demokratët kërkojnë shtyrjen e datës së zgjedhjeve, por paralel me këtë kërkesë ata nuk e ndërprenë procesin e propozime
Vuçiç: Kosova s'ka baza ta padisë Serbinë për gjenocid Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka kërkuar sot nga përfaqësuesit e Kosovës që të vazhdojë dialogu në Bruksel,
Biseda Lavrov-Tillerson: Akuzat ndaj Sirisë për sulme kimike, të pabaza Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka diskutuar me Sekretarin Amerikan të Shtetit Rex Tillerson lidhur me sulmet