999 rezultate për

bavarezet

Sfida me Bayern, djemtë e Contes mbërrijnë në Gjermani (FOTO-LAJM) Në prag të sfidës, Baeyrn-Juventus, që do të luhet të martën në mbrëmje në “Allianz Arena”, lajme të mira vijnë për kamp
Napoli, 2 "Big" nëse ikën Cavani (FOTO LAJM) Sipas asaj që raporton "TuttoSport", nuk është vetëm Real Madrid i interesuar për Edinson Cavanin por edhe Manchester Ci
Bayern shumë i fuqishëm për Schalken (VIDEO) As Schalke 04 nuk ka mundur të ndal Bayern Mynihun. Bavarezët mposhtën në “Allianz Arena” me rezultat 4-0 ekipin e “Bluv
Guardiola te Bayern? Bavarezët e mohojnë "Guardiola te Bayern Munchen? Janë vetëm lojëra". Kështu është shprehur Markus Horwick, zëdhënësi i klubit bavarez, i ci
Jerome thërret Kevin te Bayern Bayern Munchen vazhdon të shikojë nga kampionati italian për të përforcuar mesfushën. Sipas mediave gjermane, klubi bava
Bayern nuk ndalet, shkëlqen Shaqiri (VIDEO) Skuadra e Bayern Munich nuk është ndalur edhe këtë javë duke mundur skuadrën e Werder Bremen në shtëpi me rezultat 0:2.
Shaqiri: Bayern pa rivalë Titullar ndaj Wolfsburg, një lojë e jashtëzakonshme e shfaqur dhe një asist për gol për Mandzukiç. Fitorja 3-0 e Bayern
Bayern Munchen, 275 milionë euro në fushë (FOTO LAJM) Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund do të jenë dy skuadrat që do të ngrejnë siparin e javës së pestë të Bundesligës gje
Bayern "knockout" Stuttgartit (VIDEO) Bayern Munich ka shkatërruar në takimin e të dielës Stuttgartin me rezultat të thellë 6:1. Është interesante se mysafirë
Shaqiri: Titullar? Rëndësi ka ekipi Mesfushori shqiptaro-zviceran i Bayern Munchen Xherdan Shaqiri pranon se është i vetdijshëm që jo gjithmonë mund të nise
Heynckes: Të harrojmë sezonin e shkuar Jupp Heynckes pranon se sezoni katastrofik që zhvilloi vjet Bayern Munchen, tashmë i përket të kaluarës. Bavarezët nuk i
Real-Bayern në objektiv (FOTO LAJM) "Fusha është e jona, në finale luajmë vetë". Kjo ishte motoja e Bayern Munchen këtë sezon të Champions League. Dhe bavar
Dorëzohen bavarezët: S'ka më titull Jup Heynckes është shfaqur i zhgënjyer me rezultatin. Trajneri i rekordmenëve gjermanë tha se Bayerni i tij nuk e merito
Robben, te Bayern deri në 2015-ën Holandezi Arjen Roben nuk do të jetë një nga yjet e transferimeve gjatë verës. Ai pritet që gjatë muajit prill të nënshk
Statistika rreth Bajern Mynih-Real Madrid - 9 herë janë ndeshur mes tyre Bajerni dhe Reali në Mynih, prej të cilave gjermanët kanë fituar 6, barazuar 1 dhe humbur
Me Realin, ferr i vërtetë Franz Beckenbauer ka qenë në tribunën VIP të “Velodrom”, ku 22 vite më parë punoi tek ekipi i Marsejës si trajner dhe Dr
Si e kthen Bayern futbollin në art Bayern Mynih ka shkëlqyer dhe në “Alianz-Arena” ata e kthyen futbollin në art. Me shtatë gola fantastikë, ky ekip ka shk
Hitzfeld: Schweinsteiger për Bayern si Xavi për Barçën Ish trajneri i Bayern Mynih, Ottmar Hitzfeld flet për Bastian Schweinsteinger, duke theksuar rëndësinë që ka mesfushori
Fitore e "lodhshme" për Bayern Mynih Fitore e mundimshme për Bayern Mynih ndaj Augsburg në “SGL Arena”, por rezultati mund të ishte ndryshe nëse sulmuesi shq
Hënes nuk do "aktorë" në fushë Presidenti i Bajernit të Mynihut, Uli Hënes, ka akuzuar mesfushorin e Hanoverit, Serxhio Pinto, duke e konsideruar si a