999 rezultate për

bavarezet

"Olimpico" si "Old Trafford", Roma mposhtet 7-1 (VIDEO) Ishte viti 2007 dhe në pankinë ishte Luciano Spalletti. Por edhe 7 vjet më parë ndodh njësoj si dje në mbrëmje: Roma mpo
Bavarezët "pushtojnë" Romën (VIDEO) Tifozët e Bayern Munchen "pushtojnë" sheshet dhe rrugët e Romës. Në pritje të ndeshjes së sotme të Champions League kund
Bayern-Paderborn, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Në momentin që u publikua kalendari i Bundesligës më herët gjatë verës, askush nuk mund ta imagjinonte se ndeshja më e "
Koeficientët, Champions-i mes Realit dhe Bayernit (FOTO LAJM) Champions League është një çështje mes Real Madrid dhe Bayern Munchen. Kështu mendojnë bastvënësit pas ndeshjeve të para
Dominim total nga Bayerni në Gjermani (VIDEO) Bayern Munichu e ka mposhtur Borussia Dorrmundin (2-0) në finalen e DFB Pokal, e cila u zhvillua në Olympiastadion në Be
Finalja e Kupës, bilancet: Borussia favorite Më 17 maj në Berlin do zbresin në fushë dy gjigandët e Gjermanisë, Bayern Munchen dhe Borussia Dortmund. Nëse bastet sho
United-Bayern, 1 fitore në 4 transferta për bavarezët Manchester United dhe Bayern Munchen përballen sot në mbrëmje në Champions League për herë të 10-të që prej vitit 1998,
Edhe 4 pikë nga zyrtarisht kampion (VIDEO) Nuk mund të flitet për derbi në Bundesliga në rast se njëri nga kundërshtarët është Bayern Munichu. Edhe pse bavarezët n
"Bayerni merr Messin nëse fiton Champions-in" Ish trajneri i Bayern Munchen Felix Magath, beson se nëse bavarezët fitojnë sërish Champions League këtë sezon, ata mund
Mandzukiç nuk shkon te Juventus Nuk do të jetë Juventusi e ardhmja e Mario Mandzukiç. Kohët e fundit në mediat sportive përflitet se "Zonja e Vjetër" dë
Lothar Matthaus: Tiki-taka mbërriti në Bavari Lothar Matthaus beson se Pep Guardiola ka imponuar në mënyrë perfekte stilin e tij tiki-taka tek Bayner Munich këtë sezo
Bayern Munchen fiton "Audi Cup 2013" (VIDEO) Bayern ngushëllohet me Audi Cup pas humbjes në Superkupën e Gjermanisë. Bavarezët mundin në finalen e gjigandëve, Mances
Audi Cup, Bayern mposht Sao Paulon (VIDEO) Pas fitores se Manchester City perballe Milan ne ndeshjen hapese te Audi Cup 2013 ja ku vjen edhe fitorja e vendasve te
Kryeministri Berisha feston me bavarezët në Tiranë Finalja e "Wembley" u përjetua me emocione edhe nga mijëra tifozë në kryeqytet ku dominoni ngjyra bardhekuq e mbështetës
Ja klubet që kanë humbur më shumë finale Champions-i (FOTO LAJM) Finalja e sotme e "Wembley" mes Borussia Dortmund dhe Bayern Munchen do të jetë finalja nr.58 e Champions League, ish Ku
Borussia-Bayern, ja për kë bëjnë tifo Vip-at (FOTO LAJM) Mitiku "Wembley" do të vishet për herë të parë me ngjyrat bardhekuqe dhe verdhezi. Para kësaj finaleje kanë qenë të shum
Ja formacioni i vitit në Bundesligë (FOTO LAJM) Gazeta prestigjoze gjermane "Bild" ka publikuar formacionin më të mirë të Bundesligës të sezonit që sapo ka përfunduar.
Superkupa e Europës, finale Mourinho-Guardiola? Dymbëdhjetë muaj më parë Champions, tani Europa League. Dopietë e Chelsea-t, që e fut në historinë e kompeticioneve euro
Analizë: Epoka e futbollit gjerman Remuntada?! Jo, më mirë Raus. Kjo është hakmarrja që futbolli gjerman ka rezervuar për atë spanjoll, edhe pse dueli i kl
Bayern, rrogë e "çmendur" për Lewa-n Teksa një ditë më parë "The Sun" spekulloi se Manchester United ofron paketën 94 milionë euro për Robert Lewandowskin, g