999 rezultate për

bashkuara

Veseli: Miqësinë me SHBA-në do ta ruaj me çdo kusht Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe kreu i PDK-së, Kadri Veseli, teksa është pyetur rreth mundësisë së rrëz
Trump këshillon CIA-n: Kthehuni në klasa dhe të mësoni nga e para Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka thënë se agjencitë amerikane të spiunazhit po bëjne gab
SHBA e rreptë me Kosovën: Hiqeni taksën, mos supozoni se jemi gjithmonë pas jush Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë ka reaguar ashpër ndaj qeverisë së Kosovës për mospezullimin e taksës ndaj Serbisë duke
Amerikanët largohen nga Venezuela, Maduro mund të godasë popullin e tij Departamenti i Shtetit e ka tërhequr stafin qeveritar nga Venezuela dhe u ka bërë thirrje qytetarëve amerikanë që gjende
Askush nuk flet pas takimit me ambasadorin amerikane Liderët kosovar kanë qenë të heshtur përballë interesit të gazetarëve se çfarë u vendos në lidhje me taksën gjatë takimi
Trumpit i refuzohet propozimi i ri për murin Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka propozuar një marrëveshje për t’i dhënë fund mbylljes
Ministrja franceze: SHBA do t'i mbrojë kurdët nga Turqia Shtetet e Bashkuara po bëhen gjithnjë e më të vetëdijshme për rëndësinë e mbrojtjes së aleatëve të tyre kurdë, teksa tër
Sfidën më të fundit të internetit e fiton këngëtarja shqiptare Këngëtarja Linda Halimi njihet për luftën e saj me kilet e tepërta. Por tashmë ajo jo vetëm që ia ka dal mbanë, por e
Putini i dëshpëruar që Ballkani Perëndimor bashkëpunon me NATO-n Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është përfshirë në debatin për ndryshimin e emrit të Maqedonisë, duke i akuzuar Sht
Irani turpëron veten, hedh raketën dhe i plas pa arritur në destinancion Irani tha se e nisi një raketë satelitore për në orbitë mirëpo ajo dështoi të arrijë në destinacion. Veprimi i Iranit
Lei shkon në Amerikë, bën setin që të bën me dhimbje koke (FOTO LAJM) Lei Kraja bëri bujë në Shqipëri kur u bë pjesë e Dance With Me. Ajo kërceu krah Robert Berishës dhe bëri shumë fansa
Bëni kujdes, rriten çmimet e karburanteve në botë Rritja e çmimit të karburanteve është bërë e dukshe edhe gjatë ditës së sotme, kryesisht për shkak të bisedimeve tregtar
Një histori e ndërlikuar me spiunë Ndërkohë që Rusia ka arrestuar dhe akuzuar për spiunazh Paul Whelan – një qytetar me shtetësi amerikane dhe britanike –
Loja e rrezikshme me spiunë ndërmjet SHBA-së dhe Rusisë (FOTO LAJM) Ndërkohë që Rusia ka arrestuar dhe akuzuar për spiunazh Paul Whelan – një qytetar me shtetësi amerikane dhe britanike –
Kina plotëson kërkesat për dronë të armatosur në Lindjen e Mesme Kina po i përgjigjet kërkesës në rritje për dronë të armatosur në Lindjen e Mesme, duke shtuar kapacitete të reja ushtar
Njihuni me të dashurën e Ervinit (FOTO LAJM) Ervini ishte një nga personazhet më dinamikë në edicionin e fundit të BB9 dhe shpesh krijonte përplasje me banorët e tje
Marrëveshja përfundimtare, problem i Evropës apo SHBA-së? Për arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, mbështetja dhe përfshirja e Sht
Kim Jong i vendos kushte Trumpit Koreja e Veriut tha se nuk do të heqë dorë nga armët e veta bërthamore, nëse Shtetet e Bashkuara nuk e largojnë kërcënim
SHBA, ngrihen akuza për ndikim të paligjshëm pro Turqisë Shtetet e Bashkuara ngritën aktpadi ndaj dy ish-bashkëpunëtorëve të ish-këshilltarit për sigurinë kombëtare të President
Ambasada e SHBA njoftim gjithë nxënësve: Keni afat deri nesër Ambasada e SHBA në Tiranë , ditën e sotme ka bërë një njoftim mjaftë të rëndësishëm për nxënësit shqiptar që dëshirojnë