999 rezultate për

bashkuara

Plas mes delegacionit dhe Kosovës dhe atij serb në Tiranë, ministri shpjegon çfarë ndodhi Nuk zhvillohet në orën e paracaktuar konferenca mbi “Klimën në Ballkanin Perëndimor”, që duhet të niste në orën 10:00 në
SHBA ndëshkon Turqinë pasi u afrua me Putinin Ndërkohë që Turqia vijon të procedojë me blerjen e sistemit rus të mbrojtjes nga raketat, pavarësisht këmbënguljes së Sh
Londër-New York, do bëhet e mundur të udhëtohet me makinë fal kësaj superautostrade Me këtë superautostradë tani mund të udhëtoni me veturë prej SHBA’së deri në Evropë. Rusia ka propozuar një superauto
Sot është dita ndërkombëtare e lumturisë Bota vërtet ka nevojë për një ditë plot buzëqeshje dhe prandaj Kombet e Bashkuara e shpallën 20 marsin si Ditën ndërkomb
Sot qëndroni të lumtur, ja pse Bota vërtet ka nevojë për një ditë plot buzëqeshje dhe prandaj Kombet e Bashkuara e shpallën 20 marsin si Ditën ndërkomb
Dialogu do të vazhdojë të udhëhiqet nga BE Bashkimi Evropian do të vazhdojë të ndërmjetësojë në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka deklaruar të mërkurën rap
Zv.kryeministri sllovak humbi gjithë familjen në aksidentin ajror (FOTO LAJM) Në mesin e udhëtarëve të vdekur gjatë rrëzimit të aeroplanit në Etiopi, kishte shtetas nga gjithsej 35 shtete të ndryshm
Nëse kapni djalin e Osama Bin Ladenit bëheni të pasur 1 milion euro shpërblim i kanë ofruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për këdo që ka ndonjë informacion për njërin prej
Fjalët e para të Ramush Haradinaj pas takimit me zyrtarët amerikanë Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka komentuar përmes një postimi në Facebook takimin që pati me përfaqësuesit e l
Kurz takon Trump, kërkon mbështetje për shkëmbimin e kufirit Kosovë-Serbi Sebastian Kurz është takuar me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump. Kancelari austriak Seba
Ambasada Amerikane bën thirrjen e fortë për protestën Ambasada amerikane bën thirrje që protesta e sotme e opozitës përpara Parlamentit të zhvillohet paqësisht dhe të mos ket
Vuçiq: Kosova ka një mbështetje të fshehtë nga SHBA dhe Europa për taksën Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë sot se ekziston një mbështetje e fshehtë për taksën e vedosur nga qeveri
Pompeo dërgon letër urimi për pavarësinë e Kosovës Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, i ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për përvjetorin e 11-të të pavarësis
Kjo është deklarata e plotë që e bëri Kosovën shtet të pavarur (FOTO LAJM) Më 17 shkurt të vitit 2008 Kosova u bë shtet i pavarur. Sot bëhen 11 vjet që vendi ynë feston shtetësinë. Me rastin e
Diplomati amerikan alarmon për taksën e Kosovës ndaj Serbisë "Me këtë vendim [qëndrimin mbi taksën], liderët e Kosovës pothuajse e kanë krijuar një armik nga qeveria e Shteteve të B
Dy ambasadorë nxjerrin një deklaratë të përbashkët për Kosovën Dy ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett dhe Kyle Soctt, kanë dalë me një qëndrim të përbashkë
Vlora Çitaku thumbon Daçiçin Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Washington, Vlora Çitaku, ka njoftuar se sot do të mblidhet Këshilli i Sigurimit
UNMIK nuk i ndahet Kosovës Kosova dhe Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK) nuk i kanë ndërprerë të gjitha kontaktet dhe komunikimin, as
Qeveria ndërpret komunikimin me zyrën e UNMIK-ut Qeveria e Kosovës e ka ndërprerë komunikimin dhe nuk e njeh më Misionin e Kombeve të Bashkuara-UNMIK, si strukturë përfa
Bota në prag të konfliktit bërthamore, pas Rusisë dhe SHBA-të marrin vendimin ekstrem Sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo, ka bërë të ditur përmes një deklarate para gazetarëve se Shtetet e Bashkuara