999 rezultate për

bashkuar

Zbulohet kush e shoqëron Taynën në Shtetet e Bashkuara (VIDEO) Sikur s’ka lezet të shkosh diku dhe të mos kesh dikë të të shoqërojë, për të ndarë qoftë edhe një batutë apo një mendim
Mesazhi i parë ndër-atlantik i dërguar para 117 viteve nga ShBA-të Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Theodore Roosevelt, në vitin 1903, i dërgon një mesazh radiofonik mbreti
Si u ekstradua në Britaninë e Madhe 24-vjeçari, vrau ndërtuesin ku punonte Ditën e sotme u ekstradua nga Shqipëria në Britaninë e Madhe Elton Sefa, 24 vjeç pasi është dënuar me burg për "vrasje"
Eliminoi britanikun gjatë punës, policia reagon për ekstradimin e shqiptarit në Angli Ekstradohet drejt Britanisë së Madhe 24-vjeçari shqiptar, i kërkuar nga drejtësia për vrasje. Falë shkëmbimit të vaz
Tensionet Iran-SHBA, rriten masat e sigurisë ne kampin e muxhahedinëve në Manzë Pas tensioneve në rritje mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara, janë shtuar masat e sigurisë edhe në kampin e muxhahedinë
Emrat e të rinjve, bosat shqiptarë të drogës trafikojnë fëmijë në Britani Mafia shqiptare detyron të rinj që të shkojnë në Britani, ku punojnë si skllevër dhe bëhen pjesë e jetës kriminale. N
I është bashkuar Realit? Reagon ylli brazilian Talenti brazilian i Flamengos, Reinier Jesus, ka reaguar ndaj lajmeve se do të transferohet në Real Madrid, duke thënë "
Eliminimi i bujshëm i gjeneralit, çfarë e lidh Iranin me Shqipërinë Eliminimi i gjeneralit iranian ma ngitur polemika të shumta dhe ka shtuar tensionet mes Shteteve të Bashkuara të Amerik
Terroristët sulmojnë bazën ushtarake të SHBA (FOTO LAJM) Avionë dhe mjete të tjera ushtarake të Shteteve të Bashkuara janë shkatërruar si pasojë e një sulmi të papritur nga ekst
A ishte legjitime eliminimi i gjeneralit? Pati shumë pyetje pas vrasjes së bujshme të gjeneralit iranian Kasem Sulejmani, por një ndër të parat që u ngrit në ato
OKB: Ja sa fëmijë do të lindin brenda ditës së parë të 2020 në gjithë botën Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka përllogaritur se më 1 janar 2020, në të gjithë botën, do të lindin 392.078 fë
OKB: Më 1 janar në botë do të lindin 392.078 fëmijë Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka përllogaritur se më 1 janar 2020, në të gjithë botën, do të lindin 392.078 fë
Rrëzohet aeroplani në Shtetet e Bashkuara, 5 persona humbin jetën Pesë persona kanë vdekur pasi një aeroplan i vogël u rrëzua në Louisiana të Shteteve të Bashkuara. Një person tjetër që
SHBA dhe Koreja e Veriut, konflikt mbi të drejtat e njeriut Koreja e Veriut paralojmëroi SHBA-në, duke deklaruar se Uashingtoni do të “paguante shtrenjtë” për kritikimin e të dhëna
"Furtunë" në polici në 2019-ën: 70 efektivë u arrestuan ose u larguan nga detyra Rreth 70 drejtues dhe efektivë të Policisë së Shtetit u arrestuan, u hetuan apo u larguan nga detyra gjatë periudhës, ja
Egbo tregon recetën e suksesit: Nuk vlejnë emrat, nëse nuk jemi të bashkuar A mund të jetë fitorja në derbi, një pikë kthese për skuadrën e Tiranës? Sigurisht po dhe është pyetje me vend. Do të j
Trump uron Boris Johnsonin për fitoren Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka uruar fituesin e zgjedhjeve në Britani të Madhe, Bori
Gati hetimi për zyrtarët e lartë, Ambasada Amerikane tregon si do funksionojë SPAK (VIDEO) Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar sot, një video me të cilën tregon se si do të funksionojë SPAK. Krahas vide
Ligji që u kundërshtua, zezakët në autobusë duhej t’ua lëshonin vendet të bardhëve Më 1 dhjetor 1955, në Montgomery të shtetit Alabama ndodhi një ngjarje e rëndësishme në lëvizjen e të drejtave civile në
Sekretari amerikan reagon për tërmetin që mori 42 jetë në Durrës: Jemi pranë jush! ‘Ndërsa Shqipëria përkujton solemnisht Ditën e saj të Pavarësisë, ne përcjellim ngushëllimet tona më të thella për ata q