999 rezultate për

bashkuar

"Nuk e dua koronavirusin tuaj në vendin tim", dhunohet studenti kinez në Londër (FOTO LAJM) Frika nga koronavirusi ka bërë që një 23-vjeçar nga Singapori me origjinë kineze që studion në Londër, të sulmohet nga s
Thaçi dhe Vuçiç në Shtëpinë e Bardhë Zëri i Amerikës mëson se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, po takohen të hënën në S
Basha flet pas takimit me ambasadoren amerikane Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka pasur sot një drekë punë me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim. Pasi përfundimit të
Prej 24 shkurtit rregulla të reja për emigrantët: Më pak viza dhe leje qendrimi në SHBA Më 24 shkurt administrata Trump do të nisë zbatimin e rregullave të reja për emigrantët që janë përfitues të programeve
Boris Johnson uron Kurtin: Mezi presim të punojmë së bashku Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson ka nisur një urim drejt kryeministrit të ri të Kosovës, Albin Kurti
Trump zhgënjen Ramën, kaq para dhuroi për Shqipërinë Shtetet e Bashkuara dhe Japonia kanë shprehur kontributin në fonde që ofrojnë për të ndihmuar për rindërtimin e banesave
Zbulohen shifrat, Emiratet e Bashkuara Arabe japin 70 milionë euro për Shqipërinë Shtetet anëtare pjesëmarrëse në Konferencën e Donatorëve po shpallin publikisht angazhimin e tyre me fonde për procesin
Rama guxon: Na jepni vendin e Britanisë në BE Në konferencën e donatorëve, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama krahas falënderimeve dhe lutjeve për ndihmë, Rama risoll
Ambasada amerikane feston sot 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, ka uruar qytetarët e Kosovës me rastin e 12 vjetorit të shpal
Ramës nuk po i ikën vetëm rinia por edhe ish-ministrja, do të punojë në Francë Ish-ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike, Milena Harito, është larguar nga Shqipëria për t’iu bashkuar fush
Trump uron Thaçin: E ardhmja e Kosovës do të jetë e ndritshme Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i ka dërguar një telegram urimi presidentin e Kosovës, Hash
I dënuar se drejtonte rrjetin e "të bardhës", kush është Klodjan Çopja që duhet të deklarojë pasurinë Klodjan Çopja, është personi i dytë që është bërë tagër i ligjit special,i cili rezulton që të jetë dënuar në Angli më 4
ALARMANTE/ 31 vjeçari dyshohet se është i prekur nga koronavirusi dhe ka infektuar burgun (FOTO LAJM) Autoritetet britanike janë vënë në alarm, pasi dyshohet se një shpërndarës droge në burgun e sigurisë së lartë, mund të
Haradinaj: Kosova e ka të qartë rrugëtimin në partneritet me SHBA Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se Kosova e ka të qartë rrugëtimin, e ky rrugëtim sipas tij është
Saimir Tahiri financon një kompani lobimi në Amerikë Ish-ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Saimir Tahiri ka angazhuar një kompani amerikane për të komunikuar me “komuniteti
Anti-KÇK, Ambasada amerikane bën deklaratën e rëndësishme Miratimi i aktit normativ për KÇK, “kap ca t’kapësh”, ka zgjuar dhe interesin e ndërkombëtareve. Ambasada Amerikane
Shampanjë, lot dhe brohorima: Kështu festoi Britania pasi PE aprovoi marrëveshjen për Brexit (FOTO LAJM) Parlamenti Evropian ka aprovuar marrëveshjen për Brexit të Boris Johnson në një votim përfundimtar historik duke i hapur
Ambasadorja Kim: SHBA ju mbështet për drejtësinë dhe integrimin Ditën e sotme Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara zhvilloi takime prezantuese me Ministrin në Detyrë të Punëve Europiane
E ëma e Stresit bën çmos për të bashkuar çiftin: S’dua të humbas nusen ideale E ëma e reperit Arkimed Lushaj, Shpresa Lushaj ka bërë çmos që djali i saj të kthehej sërish në krahët e bashkëhsortes s
Alarmuese! Shqiptarët konsumojnë më shumë kokainë sesa britanikët dhe amerikanët Publikimi i videoskandalit të kryetarit të Bulqizës Lefter Alla duke konsumuar kokainë në një ambient të hapur, ka rikth