999 rezultate për

bashkuar

Lista të hapura, zbardhet qëndrimi i Opozitës së Bashkuar Zbardhet qëndrimi i Opozitës së Bashkuar përsa i përket ndryshimeve Kushtetuese. Sipas një raporti, Opozita e bashkuar p
Basha kërkon hapjen 100% të listave, por ka një kusht Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur sot pas mbledhjes me aleatët duke treguar dhe qëndrimin e Opozitës
Rriten tensionet, Kina i jep mesazh SHBA-ve Kina ka urdhëruar mbylljen e konsullatës amerikane në qytetin jug-perëndimor të Chengdu.kina Kina tha se masa ishte n
"Bota nuk mund të jetë e sigurt", mesazhi i fortë i Sekretarit amerikan të Shtetit Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo përshkroi se si marrëdhëniet midis Shteteve të Bashkuara dhe Kinës kanë shkuar
Opozita e Bashkuar: Vijimi i dialogut politik, rruga e vetme për të ruajtur konsensusin e arritur Pasi Kuvendi miratoi marrëveshjen e arritur më 5 Qershor, Opozita e Bashkuar në një reagim të përbashkët thotë se “vijim
Rama mesazh të koduar opozitës: Të ankohesh pa i dhënë zgjidhje, quhet kuisje Kryeministri Edi Rama ka huazuar këtë të enjte një thenie të presidentit të 26-të të SHBA, Roosveltit. Vetëm pak orë
Vjen reagimi i Opozitës së Bashkuar pas marrëveshjes me Ramën: Akt tinëzar prej frikacaku! Pas marrëveshjes mes opozitës parlamentare dhe kryeministrit Rama ka reaguar opozita e Bashkuar. "Ndryshimi i njëans
Kina paralajmëron Anglinë: Mos ndërhyni në punët tona! Kina paralajmëroi Mbretërinë e Bashkuar se do të përballet me pasoja, nëse vazhdon “të ndjekë rrugën e gabuar” sa i përk
Rama i ftoi në takim, reagon opozita e bashkuar Pasi kryeministri pranoi listat e hapura, duket se palët do të rikthehen edhe njëherë në tryezën e marrëveshjes në Këshi
Përgatituni për dimrin, shkencëtarët parashikojnë kulmin e dytë të koronavirusit Një dimër veçanërisht sfidues në Mbretërinë e Bashkuar mund të sjellë një valë të dytë infeksionesh nga koronavirusi, që
BE e shqetësuar me çfarë mund të ndodhë në spitale: Të nisin fushatat e vaksinimit Shtetet e Bashkimit Evropian duhet të nisin më herët fushata më të mëdha të vaksinimit kundër gripit, për të ulur rrezik
Opozita sulmon Ramën: Kushtetuta vendoset vetëm me Referendum Opozita e Bashkuar e quan lojë të pisët vendimin e Edi Ramës që në bashkëpunim me opozitën parlamentare, vendosi që të n
Shkundi Instagramin me jetën luksoze, FBI e heton për pastrim parash (FOTO LAJM) Ramon Abbas shpaloste në rrjetet sociale një jetë luksoze me avionë privatë, veshje stilistësh të njohur e makina super
Qyteti me më së shumti miliarderë në botë Sipas Wealth-X, qyteti me më shumë miliarderët në botë mbetet Nju Jork. Këto janë të dhëna nga dokumenti : "Regjistri
A do mbyllet Lotaria amerikane prej pandemisë? Ja çfarë thotë Zëri i Amerikës Bazuar në programin e Lotarisë së Vizave dhjetëra mijëra imigrantë të mundshëm mbështeten në fatin e shortit për të fitu
PSG po shqyrton me kujdes mundësinë e transferimit të Bellerin Skuadra kampione e Ligue 1, PSG, janë duke shikuar opsionin për përforcimin e krahut të djathtë të mbrojtjes, dhe tashmë
"Përvjetor në kohë të vështirë", Meta i dërgon letër Trump-it Presidenti Ilir Meta me rastin e 244-vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara ka shkruar një letër urimi. Meta
U kapën duke kryer marrëdhënie sek*uale, pezullohen nga detyra dy zyrtarët e lartë (VIDEO) Një video në Twitter tregonte se një prej punonjësve të OKB qëndronte në pjesën e pasme të fuoristradës i shoqëruar nga
53 vite të martuar, çifti ndërron jetë në të njëjtën ditë me duart e bashkuara (FOTO LAJM) Një çift të cilët ishin të martuar për më shumë se gjysmë shekulli, humbën jetën në të njëjtën ditë si pasojë e Covid 19
BESA mbështet Zaev për t'u bashkuar me VMRO-në kundër kryeministrit shqiptar (VIDEO) Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev në një debat televiziv deklaroi se ai do të jetë kryeministri i ardhshëm në Maqedoninë e Ve