999 rezultate për

bashkuar

Joe Biden rikthen Hilary Clinton në një post të rëndësishëm për Kosovën Presidenti i zgjedhur Joe Biden po pritet ta angazhojë në pozitën e ambasadores së SHBA-ve në Kombet e Bashkuara, ish-ka
Deputeti i opozitës shpreh dëshirën për t’iu bashkuar Ramës: PS i pranon të gjithë! Deputeti i opozitës parlamentare, Nimet Musai ka shprehur hapur dëshirën për t’u bashkuar me Partinë Socialiste dhe për
Emiratet e Bashkuara Arabe lehtësojnë ligjet rreth alkoolit dhe bashkëjetesës së çifteve të pamartuara Emiratet e Bashkuara Arabe njoftuan të shtunën një "rregullim të madh" të ligjeve islamike të vendit, duke lejuar çiftet
"Jeta mund të kthehet në normalitet në pranverë", Johonson siguron britanikët për aplikimin e vaksinës Boris Johnson u ka bërë thirrje Britanikëve që t’i përmbahen rregullave për të kaluar valën e dytë të koronavirusit, ndë
Pensilvania i vë vulën! Joe Biden shpallet President i SHBA-ve Joe Biden është zyrtarisht president i 46-të i Shteteve të Bashkuara. Fitorja në shtetin ku ai lindi i siguroi 270 vo
Pas zgjedhjeve, 100 mije raste të reja në 24 orë në SHBA Rastet e infektimit me koronavirus vazhduan të shënojnë rritje në Shtetet e Bashkuara. Sipas të dhënave të Universite
Gara për në Shtëpinë e Bardhë, pse nuk ka ende fitues të zgjedhjeve në Shtetet e Bashkuara? Njëzet vjet më parë, rreth një orë pasi vendvotimet u mbyllën në Bregun Lindor të SHBA-së, përfshirë këtu shtetin jashtë
Biden: Nëse fitoj zgjedhjet, do të jem president i të gjithëve Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, premtoi se do të jetë president i të gjithëve nëse
Shtetet e Bashkuara votojnë, pse zgjedhjet e sotme janë konsideruar të çuditshme Votuesit amerikanë vendosin të martën, më 3 nëntor, nëse do t’ia japin mundësinë për të udhëhequr Shtëpinë e Bardhë, pre
E skualifikuan nga lista e kandidatëve për deputet, Salianji: Nuk heq dorë nga PD! "Unë me PD-në jam bashkuar në opozitë, jam përplasur ballazi me qeverinë dhe në PD kam qenë dhe do të jem, e do të jap k
EMRI/ 47-vjeçarja shqiptare hiqej si bamirëse, por mashtronte emigrantët në Angli Kryetarja e një organizate bamirësie është arrestuar pasi u kap duke u marrë me kontrabandimin e emigrantëve të paligjsh
Osmani reagon pas sulmit në Francë: Terrorizmi dështon kur të gjithë qëndrojmë të bashkuar Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka reaguar pas sulmit terrorist që ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Fran
Janë ribashkuar? Loredana flet për herë të parë për Mozzik: Është më i miri! (VIDEO) Nuk mund të kalojë asnjë ditë që Mozzik dhe Loredana mos të jenë në qendër të vëmendjes dhe së fundmi shkak është bërë v
OKB: Shqiptarët më pesimistë se bota, 46% presin të jenë më keq se sot në vitin 2045 Shqiptarët janë më pesimistë se mesatarja botërore, kur vjen puna te pritshmëritë për të ardhmen, sipas një sondazhi glo
75 vite OKB, Basha: Do punojmë që Kosova të marrë vendin që i takon Në Ditën Ndërkombëtare të OKB-së, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se shpreh urimin që gjithashtu Republ
Nga fikja e mikrofonave te akuzat për racizëm, Trump dhe Biden "ndezin" Shtetet e Bashkuara me debatin e fundit Presidenti Donald Trump dhe rivali i tij, ish-nënpresidenti Joe Biden, u përplasën në një debat të fortë të enjten, 12 d
Ismajli lë pas problemet, i bashkohet Spezias në stërvitje Ardian Ismajli është bashkuar në stërvitje me skuadrën e Spezias. Pas një periudhe për mungesë dokumentesh dhe forme
Media spanjolle: Juventus troket në derën e Sergio Ramos, gati ta oferta për ta bashkuar me Ronaldon Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja. Është “El Chiringuito TV” ai që njofton të gjithë për një kalim të mundshëm të Se
Puyol zbulon se mund t'i ishte bashkuar Milanit Legjenda e Barcelonës Carles Puyol ka zbuluar se ai mund të ishte bashkuar me Milanin gjatë karrierës së tij dhe se do t
Vala e dytë në Europë, a është i pashmangshëm izolimi tjetër? Nuk është habi që shumë vende evropiane po përballen përsëri me rritje të rasteve të koronavirusit – kjo është pikërisht