999 rezultate për

bashkive

Bashkia e Tiranës mes 40 bashkive më të spikatura në botë, bëhet pjesë e nismës “Bloomberg Harvard City Leadership” Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u përzgjodh si një nga 40 kryetarët e bashkive më të spikatur nga vende të
Balla “kërcënon” kryetarët e bashkive: Mos guxoni të bëni presion Në kuadër të zgjedhjeve të 25 Qershorit, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim në Prrenjas, ku i pranishëm ishte edhe
VENDIMI/ Ja sa do të paguhen tani punonjësit e bashkive (FOTO LAJM) Rreth 5 mijë punonjësve të Bashkisë së Tiranës iu është rritur paga. Një vendim i zbardhur nga gazeta, i cili do ti ç
Shifrat, si ranë investimet kapitale të bashkive Edhe pas aplikimit te Reformës Territoriale efektiviteti financiar i njësive të reja vendore ka hasur vështirësi. Sh
Rama në Durrës: Ekskavatorë të rinj e modernë për ujitjen dhe kullimin Ditën e sotme në Durrës, kryeministri Edi Rama ka prezantuar një investim të ri që futet në bujqësi, flotën e re të eksk
Rama zhvillon takim me krerët e bashkive: Programi i rindërtimit, ja çfarë parashikon Kryeministri Edi Rama sot ka zhvilluar një takim me krerët e bashkisë në vend ku qëndër debati ka pasur projektet e qeve
Basha: Kriminelët në krye të bashkive, sfidë zgjedhjet e lira Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti sot Drejtorin për Çeshtjet e Europës Jug-Qendrore në Departamentin A
Aplikacioni "Tirana Ime" fiton çmimin për praktikat më të mira të bashkive Bashkia Tiranë u shpall sot fituesja e konkursit Rajonal për Praktikat më të mira të Bashkive të organizuar nga Programi
Ahmeti: Serbisë po i dhemb shumë Unioni i Bashkive Shqiptare “Lojë për fëmijë të vegjël dhe përrallë joserioze” e ka quajtur kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç Unionin e Bashk
Vuçiç: Unioni i Bashkive Shqiptare, një "përrallë për fëmijë" Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, e ka cilësuar si një "lojë për fëmijë të vegjël dhe përrallë joserioze", Union
"Pavarësia", mblidhen në Tiranë kryetarët e bashkive nga trojet shqiptare Në prag të festave të Nëntorit, Tirana është kthyer në kryeqytetin e gjithë shqiptarisë. Me ftesë të kryetarit të Bashki
Veliaj pret 4 kryebashkiaket shqiptarë të rajonit: Nuk është projekt nacionalist, por praktik Kreu i Bashkisë së Tiranës ka pritur 4 kryebashkiakët shqiptarë të rajonit, atë të Prishtinës, Tetovës, Ulqinit dhe Pres
26-27 Nëntor, Tirana mirëpret kryetarët e bashkive të Prishtinës, Tetovës, Ulqinit dhe Preshevës Pas atmosferës së bukur që solli fundjavën e shkuar në Tiranë organizimi i Samitit të Diasporës, kryeqyteti është gati t
Ademi mbledh Shoqatën e Bashkive kundër Ramës: Jepni fonde mbi kritere politike Shoqata e Bashkive të Shqipërisë ka hedhur akuza të ashpra ndaj qeverisë për politikat që ndjek ndaj pushtetit vendor dh
Gjosha: Bashkitë, rol përgjegjës për zhvillimin territorial Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, mori pjesë në Konferencën “Alterenergy, model komuniteti”, e cila u zhvi
SHËNIM/ Qeveria centralizon ujësjellësat, cili është qëllimi i Ramës? Nga Albeu.com Të gjitha bashkitë që iu janë gëzuar deri më tani decentralizimit dhe fitimit të së drejtës për të
Veliaj takon Arifin dhe Ahmetin, planifikohet krijimi i rrjetit të Bashkive Shqiptare në Rajon (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkise se Tiranes, Erion Veliaj, planifikon krijimin e rrjetit te Bashkive Shqiptare ne Rajon. Per kete
Bashkia e Pogradecit, Strugës e Ohrit nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi (FOTO LAJM) Bashkia e Pogradecit dhe Komunat e Strugës dhe Ohrit nënshkruan një memorandum bashkëpunimi në Wismar të Gjermanisë për
KOMENT/ Prologu i një dakordësie të imponuar Koment nga Albeu.com Partia Demokratike ka arriur t’i imponojë maxhorancës ligjin për dekriminalizimin për shkak
Zgjerohet Shoqata e Bashkive, kryetare Voltana Ademi Ditën e sotme, Shoqata e Bashkive të Shqipërisë mblodhi Asamblenë e Përgjithshme dhe miratoi një seri vendimesh si dhe z