999 rezultate për

bashkise

Lleshaj urdhëron shkarkimin, flet për herë të parë Zef Hila Pak minuta më patë ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, kërkoi shkarkimin e kryetarit të bashkisë së Vaut të Dejës, Zef
Sulmoi me molotov KZAZ-në, arrestohet vëllai i kryetarit të Bashkisë Vau i Dejës Shkon në 15 numri i të arrestuarëve për sulmin ndaj KZAZ-ve. Paraditen e sotme është arrestuar Alfred Hila, 51 vjeç v
Arrestohen 14 persona për zjarrin në Vaun e Dejës, mes tyre nën-kryetari i Bashkisë e punonjës 14 persona janë arrestuar pas përplasjeve të mbrëmjes së djeshme, ku protestues të opozitës hodhën bomba molotov ndaj po
Kryebashkiakja e Shkodrës urdhër administratës: Të shtunën dhe të dielën në punë Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka urdhëruar të gjithë administratën që ditën e shtunë dhe ditën e dielë, do
Kryetari i Bashkisë Mallakastër: Me 30 qershor do futem në burg Kryebashkiaku i Mallakastrës, Agron Kapllanaj nga studio e emisionin “360 Gradë” në Ora News u shpreh se do të futet në
Kapet me kondrabandë kandidati i bashkisë së Pogradecit, policia fsheh krimin Një tjetër denoncim lidhur me fshehjen e krimit nga policia ka ardhur drejt ish kryeministrit Sali Berisha. Një qytet
Të rinjtë e PD-së i çojnë plehrat te dera e bashkisë Veliajt (VIDEO) Të rinjtë i kanë çuar plehrat n[ë derën e bashkisë së Tiranës pas veprimit të kësaj të fundit për të zhvensdosur koshat
Voltana Ademi përplaset me policinë: "Hiqi duart! Mos më prek" (VIDEO) Voltana Ademi është përplasur me policinë në KZAZ-në numër 3 pasi kërkon lirimin e ambienteve. Ajo ka paditur Policinë e
Rrëmujë në Shkodër, protestuesit marrin para Ademin dhe Nokën Me largimin e kryeministrit Rama nga Shkodra është përmbyllur edhe protesta e opozitës në këtë qytet. Kryetarja e Bashki
Acarohet situata në Shkodër: Policia sulmon kryetaren e Bashkisë (VIDEO) Policia sulmon me gaz kryetaren e bashkise se Shkodres, Voltana Ademi. Sulmi u bë ndersa ajo tenton te levize e lire ne
Policia shkon në 3 të mëngjesit në shtëpinë kryetarit të Bashkisë Devoll, i arrestojnë të vëllain Mëngjesin e sotmë rreth orës 3 është shoqëruar forcërisht në polici vëllai i kryebashkiakut të Devollit, por dhe të tjer
Arrestohet nga policia punonjësi i zjarrëfikëses që dhunoi pjesëtarin e stafit të kandidatit të pavarur Policia ka arrestuar një punonjës të Bashkisë së Devollit, pasi ai ka dhunuar një prej anëtarëve të stafit të kandidatit
Përplasjet në KZAZ-të e Tiranës, 34 precedime dhe 3 të arrestuar Policia e Shtetit njofton se në lidhje ngjarjet e ndodhura ditën e djeshme në Kamëz se janë arrestuar 3 persona si dhe j
Punonjës të bashkisë, katër të arrestuar në Kukës pas përplasjes pë KZAZ-në Katër persona u arrestuan dje dhe sot nga policia, ndërsa shtatë të tjerë u shpallën në kërkim pas përplasjeve të djesh
Shoqërohen në polici, kryetari i PD-së në Kukës dhe 2 punonjës të Bashkisë Policia e Shtetit me rënien e natës ka nisur shoqërimet e qytetarëve dhe simpatizantëve të Partisë Demokratike në Kukës,
Përplasjet në KZAZ, Policia e Shtetit: Janë arrestuar 12 person, 20 në kërkim TIRANË- Policia e Shtetit në një deklaratë për mediat ka bërë me dije se 12 qytetarë janë arrestuar, 20 janë shpallur n
Kavaja në këmbë kërkohet lirimi i ambienteve të KZAZ-së Qytetarë dhe simpatizantë të Partisë Demokratike janë mbedhur në qendër të qytetit të Kavajës. Sipas asaj që mëson Sy
Voltana Ademi mohon djegien e Shkollës në Shkodër Në një lidhje direkte në emisionin Open të Eni Vasilit, kryetarja e Bashkisë Shkodër Ademi tha se nuk është djegur shko
Voltana Ademi: Zbatoj dekretin e Metës, askush s'na tremb dot Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi thotë se është e vendosur për të zbatuar dekretin e Metës mbi anulimin e zgjedhj
Punonjësi i bashkisë shpallet hero, veprimi i tij po bën xhiron e botës (VIDEO) Meini është një punonjës i bashkisë së Stambollit i vili u shpall hero i ditës pasi bëri gjithccka për të shpëtuar një k