999 rezultate për

bashkise

Lirohen hapësirat e plazhit në Qerret dhe Spille, procedohen 3 punonjësit e bashkisë Kavajë Policia ka vijuar lirimin e hapësirave publike për pushuesit. Sipas policisë janë liruar plazhin e Qerretit dhe në Spi
Plas në Kamëz, militantët e PS thyejnë xhamat dhe shkatërrojnë derën e Bashkisë (FOTO LAJM) Qytetarë dhe mbështetës të PS-së janë mbledhur para Bashkisë së Kamzës duke hapur dyert e saj. Pasi kanë thyer xhamat
Ish- zyrtari i Bashkisë Kamëz: Jemi në kushtet e grushtit të shtetit Ditën e sotme Rakip Suli ka marrë zyrtarisht postin e kryetarit të Bashkisë Kamëz. Në fjalën e tij, Suli tha se kjo ditë
I vendosën tritol në shtëpi nënkryetarit, Mziu tregon çfarë fshihet pas sulmit Kryetari në detyrë i bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu e cilëson si akt terrorist eksplozivin që sipas PD-së u vendos te de
Tritol shtëpisë të badigardit së Sali Berishës Mbrëmë në mesnatë i është vendosur tritol në banesë nënkryetarit të Bashkisë së Kamzës, Vendim Demaj. Lajmin e ka bërë m
Lirimi i hapësirave publike, procedohet nën/kryetari i bashkisë Sarandë Policia ka vijuar operacionin për lirimin e hapësirave publike të zaptuara nga plazhe jo publike. Operacion ishte sh
Hyri me dhunë në bashki, flet Krali: Nuk më duhet zyra, mua më duhet terreni Policia Bashkiake e Kavajës ka hapur pasditen e sotme forcërisht derën e godinës së bashkisë pasi ajo ishte mbyllur nga
Tensione në Kavajë: Hapet dera e bashkisë, kryetari i ri hyn brenda Kreu i ri i Bashksië Kavajë, Redjan Krali ka shkuar në zyrë pas betimit në Prefekturë. Nga ana tjetër në godina ka qenë
Militantët e PD kërkojnë të hyjnë në bashkinë e Devollit, Basha: T'i shporrim me çdo kusht Kreu i PD, Lulzim Basha ditën e sotme është ndalur në Devoll ku ka thënë se kjo bashki është uzurpuar nga ajo që ai e qu
Sot konstituimi i Këshillit Bashkiak të Kavajës, zbarkon FNSH, priten protesta Ditën e sotme në Bashkinë e Kavajës pritet të bëhet betimi i kryetarit të ri Ilir Hoxha, të bashkisë Redjan Kralit dhe n
"Asnjë hap pas", çfarë po paralajmëron selia blu për nesër? Ditën e nesërme rreth orës 10:00 është parashikuar të organizohet mbledhja dhe konstituimi i Këshillit të Ri të Bashkisë
Arrestohet nënkryetari i bashkisë Fier, procedohen 30 zyrtarë të tjerë Policia e Shtetit arreston nënkryetarin e bashkisë Fier, dhe ka proceduar 30 zyrtarë të tjerë. Drejtori i Drejtorisë
Kreun e ri të Devollit nuk e zë gjumi: Ora 06:30 e gjen në zyrë, policia blindon bashkinë Kryetari i Bashkisë së Bilishtit, Eduard Duro ka marrë zyrtarisht detyrën dhe ditën e sotme ka shkruar që në orën 06:30
Kryetari i ri i Bashkisë së Devollit thyen bravën e derës së institucionit pasi PD-ja e kyçi Kryetari i ri i Devollit, Eduard Duro hyn në ambientet e bashkisë. Eduard Duro u betua ditën e sotme si kryetari i bashk
Si asnjëherë më parë, bashkia drejtohet nga 2 kryetarë Diçka krejt e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Devollit ditën e sotme, ku deri pak minuta më parë në zyrën e bashkisë s
Betohet kryebashkiaku i ri i Devollit Ditën e sotme, në ambjentet e Bashkisë Devoll qytetarët kanë protesytuar përsa i përket rezultatit të 30 Qershorit. P
Pronat e kopshtit botanik, FSHN kundër qeverisë Dekani i Fakultetit të Shencave të Natyrës, pas një mbledhje të jashtëzakonshme ka dalë kundër VKM-së së qeverisë për ka
Voltana Ademi "ngul këmbë": Jam dhe do të jem kryetare bashkie Voltana Ademi ka sfiduar sërish shtetin, duke thënë se nuk do të dalë nga zyra. E ftuar në emisionin “Kjo Javë” Voltana
Kultivim kanabis, hetim për kryeplakun e Sopikut dhe punonjësin e bashkisë Dropull Kryeplaku i fshatit Sopik në Gjirokastër dhe punonjësi i bashkisë së Dropullit Panajot Kortesi janë proceduar në gjendje
Sako vendoset në krye të bashkisë Durrës, reagon Basha Pasi Partia Socialiste dërgoi sot një kërkesë në gjykatën e Durrësit ku kërkonte të rrishikohej vendimi për mandatin e V