999 rezultate për

bashkise

Çudi në Kavajë! Pushohet nga puna kush nuk bën "like" kryetarin e Bashkisë (FOTO LAJM) Çuditë nuk kanë të mbaruar në Shqipëri. Pushohet nga puna pse nuk i bën like në Facebook kryetarit të emëruar të bash
PD e denoncoi, reagon kreu i Bashkisë Mallakastër Ditën e sotme Partia Demokratike ka denoncuar dhe kërkuar prej Prokurorisë të hetojë kreun e bashkisë Mallakastër, pasi
Berisha: Plagosja e Fatos Tushes pasi u prishën pazaret me ish-shoferin Me 31 dhjetor, kur njerëzit po përgatiteshin të festonin, kryebashkiaku i Lushnjës u dërgua në spital pas një sulmi në z
Policia vë shpërblim për shoferin që i hodhi granatën në zyrë ish-shefit Personi në foto është Gëzim Saraçi, 50, vjeç i cili prej më shumë se 48 orësh është shpallur në kërkim policor, si autor
I hodhi granatën Tushes, zbulohet rruga që ndoqi autori për t'i shpëtuar prangosjes Më shumë se 50 telefonata janë regjistuar në sallën operative të policisë, të cilët kanë dhënë informacion për lokalizim
Ky është shoferi i Tushes, policia ofron shpërblimin e majmë për këdo që jep informacion Në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Bashkinë e Lushnjës, ku shtetasi Gëzim Saraçi, 50 vjeç, hodhi në zyrën e Kryetarit të
Shpërthimi në zyrën e kryetarit, policia zbulon detaje Një shpërthim plagosi mëngjesin e sotëm Kryetarin e Bashkisë Lushnjë dhe gjithashtu edhe sekretaren e tij. Sipas info
E plagosi me granatë dhe armë, autori ishte shofer i kryebashkiakut për 6 vjet Lushnja u trondit sot që në mëngjes nga një atentat që iu bë kryebashkiakut, Fatos Tushe. Një shpërthim i fuqishëm ka
Ardian Abazaj tregon sekretin e Pogradecit kryesues, kam mbështetjen e Bashkisë për merkaton Askush nuk e njeh Pogradecin sa trajneri aktual Ardjan Abazaj, ish-lojtar i spikatur në qytetin liqenor dhe jo vetëm, po
Tmerri i parkimeve në Tiranë, kaq milion euro do paguajnë përdoruesit e automjeteve në 2020 Të gjesh një vend parkimi në Tiranë është kthyer në një mision të pamundur. Edhe në rast se ke fat të hasësh në një hapë
Voltana Ademi "thyen" bojkotin e Këshillit të Bashkisë Shkodër Për herë të parë pas zgjedhjeve të 30 qershorit ish kryetarja e bashkisë së Shkodres Voltana Ademi ka marrë pjesë në mbl
Rriten taksat, çfarë pritet të ndryshojë në 2020 Pas taksës së ndërtesës, një tjetër barrë financiare për qytetarët e Tiranës vitin që vjen. Bashkia ka parashikuar një r
Rama nuk i ndahet me urdhëra Veliajt: Nesër të rregullosh kanalin! Kryeministri Edi Rama, pas tërmetit, ka vijuar takimet edhe pasditeve në familjet e prekura. Ai mbrëmjen e sotme isht
"Plas" sherri për ndihmat e tërmetit, shkarkohet kryeplaku në Korçë (VIDEO) Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar mjaft dëme duke lënë në qiell të hapur me mijra banorë. Ditën e sotme, një sherr masi
Falsifikoi dokumente prone, e pëson punonjësi i Bashkisë Falsifikimi i disa dokumentave ka shkuar shumë keq për një punonjës të Bashkisë në Belsh. Ky i fundit tashmë ndodhet
Përfshihet nga flakët mjeti para Bashkisë Vlorë Një automjet tip furgon është përfshirë nga flakët gjatë mbrëmjes së djeshme në Vlorë. Automjeti ishte i vendosur në
Tërmeti shkundi vendin por bashkia Krujë "se vë ujin në zjarr", asnjë informacion për situatën Tërmeti i 26 nëntorit shkatërroi 3 pallate në Thumanë ku fatkeqësisht humbën jetën 24 persona. Grupi i xhirimit të “ABC
A po e drejton Vangjushi bashkinë...nga kafja përballë?! Pas dorëheqjes së Valbona Sakos, Vangjush Dako duket se është rikthyer fuqishëm në Bashkinë e Durrësit. Në fakt zyrtaris
Ashtu si dhe dje, Dako paraqitet sërish në bashkinë Durrës (VIDEO) Ditën e djeshme ish-kryetari bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako është parë prnë ambjenteve të bashkisë. Edhe pse nuk
Prapaskenat, a iku vërtet Valbona Sako pas dy gafave në media?! Kryetarja e Bashkisë Durrës la detyrën sot duke e njoftuar largimin me katër radhë në Facebook, dy prej të cilave ishin