E FUNDIT/ Zhbllokohet supersfida, Barcelona-Sevilla (VIDEO)
999 rezultate për

bashkise

I vuri gjobë biznesmenit? Bulqizaku habit me deklaratën: Kryebashkiku do t'më vrasë Feruzan Shehu, autori i dyshuar për të shtënat drejtë biznesmenit, Gëzim Balla në Bulqizë, ka thyer heshtjen dhe nga arr
Xhelal Mziu në telashe! Nisin hetimet ndaj tij për dy akuza të rënda Ish-kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, është vendosur sërish nën lupën e drejtësisë, kësaj radhe nga prokuroria
KQZ konfirmon në detyrë kryebashkiakun e Librazhdit KQZ ka konfirmuar në detyrë kryetarin e bashkisë së Librazhdit Kastriot Gurra. Edhe ky vendim u mor me unanimitet. At
Pallati pa dëmtime do të shembet, zyrtari i Bashkisë së Lezhës del bllof kur flet për evakuimin e banorëve Problemet me akte-ekspertizat e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit vazhdojnë të jenë prezente. Pjerin Fr
4-vjeçari humbi jetën në Berat, arrestohet përgjegjësi dhe elektriçisti i Bashkisë Një fëmijë vetëm 4-vjeç humbi jetën nga kontakti me rrymën elektrike, duke luajtur në lulishten në pedonalen e qytetit t
Vëllai iu arrestua për trafik droge, PD: Të shkarkohet kryebashkiaku socialist! Vëllai i kryetarit të Bashkisë Fushë-Arrez Fran Tucit, përfaqësues i Partisë Socialiste, është arrestuar me akuzën për k
Aktorëve nuk iu dha kohë të merrnin as veshjet, Veliaj ''lë në këmbë'' zyrat e bashkisë Mëngjesi i 17 majit, do na sjellë gjithmonë në mendje shembjen e Teatrit Kombëtar, teksa gjithë populli ishte në gjumë.
Ishte nisur drejt Tiranës, gjobitet ish-kryetari i bashkisë Pogradec Ish-kryetari i bashkisë në Pogradec, Eduart Kapri është ndaluar dhe më pas është gjobitur nga policia në Bradashesh.
Goditi dy zyrtarët e bashkisë, arrestohet 40-vjeçari në Kolonjë Një 40-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Kolonjë, pasi ka goditur dhe kanosur dy zyrtarë të bashkisë. Mësohet s
Kompania private e Lleshajt nuk lejon mediat t' i afrohen Teatrit, artistët e kalojnë natën aty Ditën e sotme është regjistruar një tjetër situatë skandaloze pranë ambjentëve të Teatrit Kombëtar. Kompania ‘Iliryan Gu
Drejt shembjes? Policia bashkiake rrethon Teatrin Kombëtar, tension para ndërtesës Ditën e sotme policia bashkiake ka rrethuar Teatrin Kombëtar gjë e cila është shoqëruar me tension midis aktorëve dhe po
"Referendum lokal për Teatrin Kombëtar", Artan Fuga ngre 11 pyetje Akademiku Artan Fuga bën thirrje për referendum lokal për Teatrin Kombëtar, pas vendimit të qeverisë për ta kaluar në pr
Doris Pack reagon ashpër ndaj Ramës dhe Veliajt për Teatrin: Po shkatërroni trashëgimi kulturore Vendimi i marrë nga Qeveria për t'i dhënë bashkisë truallin e Teatrit Kombëtar, ka bërë që të reagojë edhe Deputetja e P
Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë, reagon ashpër Meta Presidenti Ilir Meta, ka reaguar publikisht në lidhje me çështjen e “Teatrit Kombëtar”, trualli i të cilit i ka kaloi me
AMT reagon për VKM e Ramës që ia la Teatrin Veliajt: Është pasuri evropiane Teatri Kombëtar është pasuri europiane dhe si e tillë tashmë është e paprekshme, thotë Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit n
Drejt shembjes? Trualli i Teatrit Kombëtar i kalon në pronësi Bashkisë së Tiranës (FOTO LAJM) Vendimi i Këshillit të Ministrave për kalimin në pronësi të Bashkisë Tiranë, të truallit të "Teatrit Kombëtar" është bo
Emërohet kryebashkiakja e re e Durrësit Pak pasi Zhuljen Varfaj dha dorëheqjen, Këshilli bashkiak i Durrësit zhvilloi një mbledhje emergjence me mjetet e komuni
Jep dorëheqjen Kryetari i komanduar i Bashkisë Durrës Kryetari i komanduar i Bashkisë Durrës, Zhuljen Varfaj ka dhënë dorëheqjen nga posti. Neës 24 raporton se Varfaj ka d
Shkodra u kthye në vatër të nxehtë të COVID-19, Voltana Ademi ka një kërkesë për prefektin Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi i ka kërkuar një letër prefektit dhe Komisionit të Mbrojtjes Civile të Q
Koronavirusi i mori jetën biznesmenit, kryetari i bashkisë së Pukës bën dedikimin e dhimbshëm Ditën e sotme koronavirusi i mori jetën edhe 43 vjecarit biznesmen nga Puka. Pas këtij lajmi ka reguar edhe kryetar