999 rezultate për

bashkise

Ish-luftëtari i UÇK-së i bashkohet nismës për mbjelljen e pemëve Njëzet vjet më parë, Artin Eljmazi u kthye nga emigrimi për t’iu bashkuar radhëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës e pë
Konviktet e “Qytetit Studenti”, bizneset gati për rikonstruksionin Bizneset i janë përgjigjur thirrjes së Kryeministrit dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e
Nga Top Channel tek OST, kush është super drejtori i ri i Belindës Ministrja e re Belinda Balluku ka emëruar Skerdi Drenovën në krye të Operatorit të Sistemit të Transmetimit pas largimit
"Fondi i Komunitetit", rikonstruktohet një pallat tjetër në Njësinë 4 Nisma e suksesshme e Bashkisë së Tiranës, e cila u vjen në ndihmë qytetarëve për rikontruksionin e pallateve me “Fon
A do rikandidojë Veliaj për Tiranën? Çfarë paralajmëroi sot Rama (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka rikonfirmuar kryebashkiakun Erion Veliaj për një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës,
Theret me thikë kryetari i bashkisë në Poloni Kryetari i qytetit polak, Gdanks, ka ndërruar jetë në spital vetëm një ditë pasi u ther me thikë gjatë një tubimi për ba
Rrëshqit në humnerë nga akulli mjeti me dy punonjës të Bashkisë Librazhd Një makinë me dy punonjës të Bashkisë Librazhd raportohet të ketë rënë në humnerë. Mjeti po shoqëronte një fadromë e
Transformohet blloku i banimit “Frederik Shiroka”, në Njësinë 7 Nga rrugët me çakull e gropa pa fund, ku mungonte thuajse çdo element i zhvillimit urban, blloku i banimit “Frederik
Emergjencat Civile të Bashkisë Tiranë shpëtojnë dhjetëra qytetarë në situatë rruge (FOTO LAJM) Në 24 orët e fundit, Emergjencat Civile të Bashkisë së Tiranës u kanë ardhur në ndihmë dhjetëra qytetarë në situatë rrug
Bashkia e Urës Vajgurore vlerësohet në Oksford me certifikatën e “Ekselencës në menaxhimin e qytetit” Bashkia e Urës Vajgurore është vlerësuar në Samitin e Liderëve 2018 në Angli me certifikatën e “Ekselencës në menaxhimin
Erion Veliaj si ndahet Bashës, dërgon padi të re në Gjykatë (FOTO LAJM) Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka paditur sërish kreunb e PD-së Lulzim Basha, pasi sipas tij ka ndërtuar pa lej
Veliaj padit Bashën dhe Jorida Tabakun për ndërtime pa leje Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka paditur në Gjykatën e Tiranës kreun e PD-së Lulzim Bashën dhe deputeten d
Veliaj merr vendimin: Të hënën prishim ndërtimin pa leje të Lulzim Bashës (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zbuloi sot se kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, kur ishte kryetar i
Fredi Bejleri, i akuzuar për masakrën e Peshkëpise shkakton kaos në mbledhjen e Bashkisë së Himarës Është shoqëruar me tensione dhe kërcënime mbledhja e sotme e Këshillit të Bashkisë së Himarës, i cili doli në një vendim
Vendi pushtohet nga protestat, Rama ironizon në Twitter: Jo politikë Dy protesta të reja kanë lindur në Shkodër dhe Kavajë, kundër çmimit të lartë të naftës. Pas protestave që po mbahen
"Narcos" në Tiranë, kështu u vizatuan mbrëmë muret e kryeqytetit (FOTO LAJM) Muret e Tiranës janë mbushur me grafitë gjatë mbrëmjes së djeshme ku kryeministri Rama dhe ministra të tjerë janë paraqi
Lali Eri do të na shalojë në taksa: Katër herë më shumë deri në 2021 (FOTO LAJM) 3.5 milionë euro për të parkuar, si do katërfishohet taksat e paguara për ndërtesat nga familjarët deri në vitin 2021…
Xhaferri-Dakos: Do të rishikojmë të gjitha projektet e bashkisë së Durrësit Rishikim të projekteve dhe analizë ekonomike të gjitha investimeve që ka kryer bashkia e Durrësit përgjatë viteve të fun
Xhaferri: Do të rishikojmë të gjitha projektet e bashkisë së Durresit Kryetari i Partisë Demokratike në Durrës ka paralajmëruar se hsumë projekte mund të ndryshojnë nëse vjen ai në pushtet.
Fakulteti i Shkencave të Natyrës i bashkohet aksionit për mbjelljen e pemëve (FOTO LAJM) Fushata e mbjelljes së pemëve në kryeqytet është shtrirë në çdo hapësirë komunitare, ku shumë qytetarë e institucione