999 rezultate për

bashkise

Rama i kritikoi publikisht, Gjici: Kërkojmë ndjesë! Pas reagimit të ashpër të kryeministrit Rama për heqjen e titullit "Qytetar Nderi" të publicistit Veton Surroi, ka reagu
Kamioni përfundon në humnerë, dërgohen me urgjencë në spital dy persona Një aksident ka ndodhur pak më parë në aksin Librazhd-Prrenjas, në vendin e quajtur ‘Tre Urat’. Mësohet se janë përpl
Koronavirusi i merr jetën ish-kryebashkiakut të Kavajës Ka ndërruar jetë sot në moshën 75-vjeçare ish-Kryetari i Bashkisë së Kavaje
Gjobat për parkingjet, "taksë e fshehtë" mbi banorët e Tiranës Mëngjesin e 26 tetorit, Ligert Vaso – banor prej 20 vitesh në një rrugicë në zonën e ish-Ekspozitës në Tiranë, gjeti një
Mbyllet i gjithë institucioni, kryetari i Bashkisë infektohet me COVID-19 Kryetari i Bashkisë së Dropullit, Dhimitër Toli është infektuar me Covid-19. Lajmin e ka dhënë vetë kryebashkiaku në
Bashkia i heq rrugës emrin e heroit të Popullit, i vihet emri i vëllait të ish-kreut të bashkisë Në qytetin e Elbasanit ekziston një rrugë që prej vitesh mban dy emra, atë të Heroit të Popullit Kozma Naska dhe të një
U pa për herë të fundit pranë Bashkisë në Vlorë, zhduket pa gjurmë 44-vjeçari Një 44 vjeçar i quajtur Andon Haxhiraj, me probleme të shëndetit mendor, prej 3 ditësh nuk është kthyer në banesë dhe ka
SKANDAL/ I zaptojnë shtëpinë, i marrin dhe fondin e tërmetit pa titull pronësie Astrit Gjoka është pronar i një trualli dhe ndërtimi të regjistruar në hipotekë, por banesa është zaptuar sipas tij nga
Zjarri në Bashkinë e Kamzës, reagon kryebashkiaku Suli Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli ka reaguar pamjeve të zjarrit në Bashkinë e Kamzës të cilat u publikuan gjatë ditës s
Dalin pamjet, merr flakë hyrja e Bashkisë Kamëz (VIDEO) Pjesa e hyrjes së Bashkisë së Kamzës është përfshirë nga flakët. Mësohet se flakët kanë rënë pak më parë dhe pritet n
Numër i lartë infeksionesh në Elbasan, infektohen edhe punonjësit e bashkisë Gjatë 24 orëve të fundit, janë konfirmuar me koronavirus 17 raste të reja vetëm në qytetin e Elbasanit. Mësohet se në
Xhaferraj me tone të ashpra bashkisë Durrës: Paaftësia nuk justifikohet me statuse boshe Kryetari i i PD-së në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka reaguar me tone të ashpra ndaj Bashkisë së Durrësit. Me anë të n
Bashkia flet me "letra", Xhaferaj nga terreni: Familja Përgega ndez akuzat në Durrës Vazhdojnë akuzat dhe kundërakuzat mes bashkisë Durrës dhe Partisë Demokratike në këtë qytet në lidhje me rastin e familj
Punonjësi i bashkisë humbi jetën, arrestohet inxhinieri Policia e Beratit ka arrestuar inxhinerin e pyjores, me iniciale K.B. 31-vjeç, pas ngjarjes së rëndë të një dite më parë
E rëndë, ndërron jetë punonjësi i Bashkisë teksa po priste një pemë Ka humbur jetën punonjësi i Bashkisë së Beratit teksa ishte në vendin e punës. Ngjarja e rëndë është regjistruar në
Koronavirusi i merr jetën ish-kryetarit të bashkisë së Përmetit Shënohet viktima e parë e pandemisë në Përmet. Ish kryebashkiaku i parë gjatë viteve 1992-1996 Dhimitër Nasi, i shtruar
EMRI/ Sekuestrohet drogë në makinën që transportonte kryebashkiaken e Roskovecit Arbër Bufi, 35-vjeçari, nip i kryetares së bashkisë së Roskovecit, Majlinda Bufi është proceduar penalisht. Mediat ra
Plasin "bërrylat" në PS, Gjiknuri i vihet keq Dritan Lelit dhe e tha në sy të të gjithëve Ka nisur lufta brenda partisë socialiste në lidhje me pushtetin në Vlorë. Pas zërave për një mosbesim të kryeministrit R
Rastet e shtuara me COVID-19, mbyllen çerdhet dhe kopshtet në Pukë Bashkia e Pukës ka vendosur të mbyllë çerdhet dhe kopshtet e qytetit pas rasteve të shtuara me COVID-19. Lajmin e bë
Kuvendi vatër kovidiane, del përgjigja për Pjerin Ndreun Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu ka rezultuar negativ në dy testime që ka kryer për Covid 19. Vlen të përmendet q