999 rezultate për

bashkimin

Prifti italian fajëson homoseksualët për tërmetet Një prift italian ka deklaruar se tërmetet që e kanë dridhur vendin duke vrarë qindra njerëz dhe dukë lënë mijëra të tje
Hashim Thaçi paralajmëron Bashkimin Europian Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë fjalës së tij në Seminarin e 93-të Rose-Roth të Asamblesë Parlamentare të NATO
Marshi për bashkimin e Rumanisë me Moldavinë përfundon në dhunë Një marsh në mbështetje të bashkimit me Moldavinë në kryeqytetin Bukuresht të Rumanisë, u shndërrua në dhunë, pasi disa
Dështojnë përpjekjet e radhës për bashkimin e opozitës shqiptare në Maqedoni Shoqata e ish të burgosurve dhe të përndjekurve politikë, thirri takim të partive jashtëparlamentare shqiptare. Thirr
Zyrtari serb: Largimi i Berishës largoi rrezikun për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë Presidenti i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Parlamentin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se me largimin e
Thaçi: Një kombëtare me një qeveri (VIDEO) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në Shqipëri e ka vizituar edhe Shkodrën. Në këtë vend futbo
Daçiç: Ja kur mund të organizohet referendumi për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë se nuk mund të ketë referendum në Vojvodinë, pasi për kët
Stojanoviq: Thaçi ka si qëllim organizimin e referendumit për bashkimin me Shqipërinë "Qëllimi i Hashim Thaçit që të organizojë referendum për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë ka për qëllim të bëjë presion
Plani sekret / Kush e drejton Bashkimin Europian? Një investigim i gazetës britanike "Daily Express", ka shkruar se Europa ka në plan të bashkojë vendet e kontinentit Eur
Serbia duhet ta ketë të qartë, nuk do të importohen konflikte në BE "Kur të vijë koha që Serbia të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian, me Kosovën gjithçka duhet të jetë e qartë", ka thënë
Ambasadori Graiçevci: Marrëdhëniet Kosovë-Britani do vazhdojnë të jetë të forta Ambasadori i Kosovës në Britaninë e Madhe Lirim Graiçevci, ka thënë se Kosova ka humbur mbështetësin kryesorë në rrugën
Thaçi: Gruevski dhe Ahmeti duan zgjedhje në 2018-ën Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi i ftuar në emisionin "Rruga drejt" në televizioni Alsat-M ka folur për bisedimet politike
Djali i Osama Bin Laden thirrje për bashkimin e ekstremistëve Djalim i Osama Bin Laden, Hamza Bin Laden synon që të ngrejë sërish në këmbë dhe të fuqishme Al Kaedën. Ai madje syno
Mustafa: Anëtarësimi në BE dhe NATO, beteja e radhës Në Ditën e Evropës, kryeministri i vendit, Isa Mustafa tha se e shpall sot publikisht betejën e radhës, atë të përmbushj
Shokuese, dhia me fytyrë njeriu (FOTO LAJM) Një fermer i shokuar ka shpërndarë në internet fotografitë e një krijese të çuditshme, për të cilën njerëzit pretendojnë
Serwer: Serbia nuk anëtarësohet në BE nëse nuk e njeh Kosovën Eksperti për Ballkanin, Daniel Serwer, deklaron se anëtarësimi i Serbisë në Bashkimin Evropian nuk do të jetë i mundur p
Fraksion+ "zyrtarizon" bashkimin me PDK-në Të pakënaqurit e Lëvizjes Vetëvendosje, Ajnishahe Halimi, Arben Gecaj e Fatos Aliu tashmë pjesë e Fraksion+, siç duket t
Shpend Ahmeti optimist për bashkimin e bllokut opozitar Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, është ende optimist për bashkimin e bllokut qeveritar kundër Qeverisë “Mustafa”.
Mustafa: MSA sjell krijimin e reformave thelbësore në Kosovë‏ Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ndodhet në tryezën e Rrumbullakët me temën "Si ta shndërrojmë MSA-në
Jahjaga: Koha për të hequr dorë nga inatet Presidentja, Atifete Jahjaga në manifestimin për nderë të Epopesë së UÇK-së, ka deklaruar se sot është dita që simbolizo