999 rezultate për

bashkimin

Beyonce shkëlqen në ribashkimin e Destiny’s Child Vitin e kaluar nuk mori pjesë në festivalin muzikor të Coachella pasi ishte shtatzënë me binjakë, por këtë vit Beyonce d
Gjykata e lartë në BE lehtëson bashkimin familjar për refugjatët e mitur Gjykata Evropiane e Drejtësisë vendosi që të miturit kanë të drejtë për bashkim familjar, edhe kur mbushin 18 vjeç gjatë
Policia arreston 4 persona lidhur me incidentin në Reçicë të Vogël 4 persona janë vënë në pranga lidhur me incidentin e mbrëmshëm në Reçicë të Vogël ku si pasojë mbeti i vrarë një person
Kurti ia thotë BE-së: Synojmë bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, po merr pjesë në konferencën “Skenarët e finales së madhe ndërmjet Kosovës dhe Se
I vetmi që mund ta shpëtojë, Mourinho kërkon ribashkimin me Ronaldon Sipas Diario Gol, Jose Mourinho dëshiron me patjetër ta sjellë Cristiano Ronaldon në Manchester United. Mourinho men
Boll më si rivalë, Granit Xhaka dëshiron bashkimin me të vëllanë Disa herë dy vëllezërit Xhaka e kanë parë veten si kundërshtarë. Fillimisht në finalet e Europianit 2016, ku Taulanti pë
Pep Guardiola dëshiron ribashkimin me Iniestan Pep Guardiola kërkon sërish bashkimin me Andres Iniesta. Sipas mediave në Katalunjë, trajneri i Manchester City-it, po m
Këshilltarët e Putinit në Shkup: Nuk keni nevojë për BE Rusia nuk do të pengoj ose të përzihet në Maqedoni për faktin a duhet që të hyjë në BE ose në NATO, megjithëse do ta res
Kurti flet për mediat serbe, sulmon Bashkimin Evropian Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka dhënë intervistë për gazetën beogradase Danas. Kurti, ndër të tjera j
Këshilltari i presidentit kërcënon Bashkimin Evropian Këshilltari i presidentit Thaçi, Bekim Çollaku, ka paralajmëruar tensione në Ballkan, nëse Kosova mbetet jashtë strategj
FT: S'ka datë anëtarësimi në Bashkimin Evropian për Shqipërinë dhe Kosovën Gazeta e njohur Financial Times ka bërë me dije për publikun planin e për anëtarësim të Bashkimit Evropian. Sipas kët
Gjermania ndalon bashkimin familjar të emigrantëve Njëra nga temat më të kontestuara të politikës gjermane – kur duhet të marrin familjet refugjatët? Parlamenti gjerman mi
Ëndërruam bashkimin me Kosovën, tani nuk i durojmë dot kosovarët Nga Artan Fuga Pasi ëndërruam me shekuj bashkimin kombëtar, tani me Kosovën, jemi si çift i ftohur në prag të
Analistët serbë: Serbia i ka konsumuar zgjidhjet e mira për Kosovën, i ka mbetur më e keqja Serbisë nuk do t’i lejohet anëtarësimi në Bashkimin Evropian, pa një zgjidhje të qartë të çështjes së kufijve. Kështu ka
Mami i Selena-s flet për herë të parë për ribashkimin e Justin Nëse ka një person që u duk se ishte kundër rikthimit të Selena Gomez me Justin Bieber ishte nëna e saj, kjo pasi këngët
Gjermania cakton kushtet e reja për bashkimin familjar Krerët e CDU/CSU-se dhe të SPD ranë dakord të nisin zyrtarisht bisedimet për qeverinë. U miratua një dokument me 28 faqe
Erdhi janari, a do të fillojë arrestimi i politikanëve? Viti 2018 pritet të jetë një mundësi e mirë për Shqipërinë pasi drejtuesit e Bashkimit Evropian njëzëri kanë deklaruar s
Votoi kundër SHBA-ve, Shqipëria sqaron votën që do të tërbojë Trump-in Ministria e Punëve të Jashtme ka sqaruar votën e saj pro rezolutës së OKB-së për të mbajtur qendrim neutral ndaj statusi
Selena Gomez pranon ndarjen nga The Weekend, flet për bashkimin me Justin Selena Gomez dha detaje të reja lidhur me rikthimin me ish-të dashurin Justin Bieber. Në një intervistë për “Billboard”,
Dy vjet nga nënshkrimi i MSA-së me Bashkimin Evropian Kosova ka nënshkruar më 27 tetor të vitit 2015 në Strasburg Marrëveshjen e Stabilizim-Asociimit me Bashkimin Evropian.