999 rezultate për

bashkimin

Intervista e rrallë e Rugovës: Për bashkimin me Shqipërinë vendos populli më vonë Një intervistë ekskluzive të presidentit Rugova, dhënë të përditshmes gjermane “Der Sipegel”, më 10 gusht të vitit 1999.
Vuçiç i tmerruar nga shifrat e shqiptarëve që duan bashkim Sipas presidentit serb, çdo ditë e më shumë shqiptarët po e përkrahin bashkimin kombëtar. Madje, Aleksander Vuçiç, në My
Rama flet hapur për bashkimin Kosovë-Shqipëri Kryeministri Edi Rama është shprehur nga Real Story se vendimarrjet e Kosovës i takojnë vetëm autoriteve kosovare. Gj
Maqedonia e Veriut pas pesë vitesh bëhet pjesë e BE-së Analisti politik, Daniel Server konsideron se Maqedonia e Veriut në qershor do t’i fillojë negociatat për anëtarësim në
Bekim Jashari përkrah bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka vizituar kryetarin e Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, për të ofrua
Dërgohet në presidencë peticioni për bashkimin e Mitrovicës Kryetari i komunës, Agim Bahtiri sot në ora 09:30 do të dorëzojë peticionin për bashkimin e qytetit të Mitrovicës me 16,
Bahtiri nuk del nga bota e tij, thotë se edhe serbët duan bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka konfirmuar se ka përfunduar nënshkrimi i peticionit për bashkimin e Mitrovicës d
Bekim Jashari përkrah peticionin për bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka bërë të ditur se përkrah nismën e ndërmarrë nga kryetari i Mitrovicës, Agim Bah
Shpërndahet peticioni për bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cili ishte i pari që ka nënshkruar peticionin për ndryshimin e Ligjit për Kufijtë
Bahtiri nuk ndalet, ky është hapi i radhës për bashkimin e Mitrovicës (DOKUMENT) Ideja e Agim Bahtirit për ta bashkuar Mitrovicën nuk po del të bëhet realitet. Kjo pasi që Ministria e Administratës së
Dëshira e Bahtirit për bashkimin e Mitrovicës po kthehet në ëndërr Dy javë pasi Kuvendi Komunal votoi unanimisht për bashkimin e Mitrovicës iniciativa e kryetarit Agim Bahtiri ka mbetur v
LDK ia përmend Haradinajt si i bllokoi vizat, kërkon dorëheqjen LDK ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit pasi sipas saj shkatërroi ëndërrën e qytetarëve për liberalizimin e vizave.
Gjermani shpreh qëndrimin e saj për bashkimin e Shqipërisë me Kosovën Qeveria Gjermane është e mendimit se Shqipëria luan parimisht një rol pozitiv në rajon. Dhe se në Shqipëri nuk ka aktivi
Miratohet propozimi për bashkimin e Mitrovicës Është miratuar me shumicë votash kërkesa e kryetarit të Komunës Jugore të Mitrovicës, Agim Bahtiri, për ndryshimin e Lig
Shqiptarët e Luginës dalin në marsh për t'u bashkuar me Kosovën Shoqata “Çamëria” në Kosovë të shtunën do të mbajë marsh mbështetës për bashkimin e Preshevës, Medvegjës e Bujanocit me
Dështimi i referendumit të zgjojë Bashkimin Evropian, s'ka më kohë Koment nga Ervin Shkulaku Ka kohë që zyrtarë nga Bashkimi Evropian bëjnë thirrje se në Ballkanin Perëndimor ka
Këto janë fjalët e Zaevit në ditën e referendumit Kryeministri Zoran Zaev, sot në mëngjes në Strumicë e realizoi të drejtën e tij të votës në referendumin për çështjen e
LB kritikon Haradinajn që nuk pranon bashkimin e Preshevës me Kosovën Lëvizja për Bashkim, përmes një deklarate thotë se liderët e shqiptarëve të Kosovës Lindore, para pak ditësh, iu drejtua
Rama si rrallëherë, përmend bashkimin kombëtar dhe lavdëron Berishën Ndërkohë që debati e madh për cështjen e kufijve mes Kosovës dhe Serbisë është në kulmin e tij, në televizionet shqiotar
Presheva kërkon rezolutë për bashkim me Kosovën, ka një kërkesë për Shqipërinë Lugina e Preshevës ka dërguar një kërkesë te Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ku kërkojnë një rezolutë nga kuvendi që