999 rezultate për

bashkim

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës del kundër bashkimit me Shqipërinë Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se Kosova nuk do të shpëtojë lehtë nga Asociacioni i komunave
Në hijen e Çernobilit, historia më e keqe e ish- Bashkimit Sovjetik (FOTO LAJM) Vetëm tre vjet pas shkatërrimit në centralin bërthamor të Çernobilit, BRSS u trondit nga një tjetër tragjedi e lidhur me
Thaçi: BE aplikon standarde të dyfishta për Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Forumin për Siguri që është duke u mbajtur në Budva të Malit të Zi, ka thënë se p
Thaçi dhe Rama goditen nga Haradinaj: Nuk duhen fjalë por punë për bashkimin, hiqe taksën Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që Shqipëria ta heqë taksën për qarkullimin e automjeteve në “Rrugë
Partia e Albin Kurtit kundër idesë për bashkim kombëtar Lëvizja Vetëvendosje ka reagur mes dy deputetëve të saj në parlamentin e Republikës së Kosovës rreth deklaratave të pres
Deputeti kosovar kundër bashkimit kombëtar, pretendon se Serbia kënaqet po të bashkohen shqiptarët Deputeti i Alternativës Ilir Deda, ka thënë se Hashim Thaçi po i ndihmon Edi Ramës. Këtë e ndërlidhi edhe me veprimet e
Haradinaj flet për bashkimin kombëtar: Më mirë Rama të heqë taksën e rrugës të Kombit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar deklaratën e presidentit Hashim Thaçi, ku deklaroi se Kosova dhe S
Deputeti kosovar kundër bashkimit kombëtar, pretendon se Serbia kënaqet po të bashkohen shqiptarët Deputeti i Alternativës Ilir Deda, ka thënë se Hashim Thaçi po i ndihmon Edi Ramës. Këtë e ndërlidhi edhe me veprimet e
Haradinaj kundër bashkimit të Kosovës me Shqipërinë Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka folur sot për deklaratat e presidentit, Hashim Thaçi për bashkimin me Shqipër
Thaçi "harron" Preshevën, tani do bashkim me Shqipërinë Në 20 vjetorin e operacionit ushtarak “Shigjeta” – drejtimi operativ numër 2, presidenti Thaçi ka folur sërish për bashk
May dha dorëheqjen, hidhen kandidaturat e para për postin e Kryeministrit Ende pa kaluar 24 orë nga deklarata se Kryeminsitria Theresa May do të tërhiqet, kanë dalë 5 kandidatët e parë. Bori
Meta sërish thumbon Thaçin dhe Ramën Presidenti Meta ka konfirmuar edhe njëherë qëndrimin e tij të palëkundur, që Shqipëria të mbetet një faktor stabilizues
Holanda: Shqipëria ka një rrugë me gropa për hapjen e negociatave Jaap de Hoop Scheffer, ministër shteti i deleguar nga Mbreti brenda qeverisë së Holandës dhe ish-Sekretar i Përgjithshëm
EMRI/ Del një tjetër "tradhtar" nga aleatët e Bashës (FOTO LAJM) Një tjetër aleat ka pranuar mandatin e deputetit duke braktisur PD-në në bojkotin e saj. Mësohet se Kryetari i Partis
Thaçi i rikthehet bashkimit me Shqipërinë pas varrosjes së planit për ndarjen e Kosovës Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi i është kthyer idesë së bashkimit me Shqipërinë pasi plani për ndryshim
A mund të ndodh bashkimi Shqipërive të vogla, pa korigjimin e kufijve?! Nga Kreshnik Spahiu* “Enver, si do e zgjidhim çështjen e Kosovës? Do e mbash ti si pjesë të
Bie padia e PD, partia e Patozit do të futet në zgjedhje Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Partisë Bashkimi Demokrat për të çregjistruar nga zgjedhjet e 30 qershorit Partinë
Gjermania e quan të pakuptueshëm vendimin për Stambollin Bashkimi Evropian dhe disa nga shtetet kryesore të këtij blloku e kanë kritikuar ashpër vendimin e bordit të zgjedhjeve
Bashkimi bën fuqinë, momentet që kanë bërë bujë në rrjetet sociale (FOTO LAJM) Thuajse të gjithë e dimë se “bashkimi bën fuqinë”, por rrallë herë e vëmë re se kjo frazë është e vlefshme edhe në vepri
Gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet në Bashkimin Evropian Votimi për Parlamentin Evropian shpesh konsiderohet si e zakonshme por me Brexitin dhe rritjen e popullizmit, këtë vit m