999 rezultate për

bashkim

Katër shtetet më të lumtura në Bashkimin Europian Nëse jetoni në Finlandë, Belgjikë, Holandë apo Austri, përgjigjja e këtyre pyetjeve me shumë gjasa është “po”, sipas një
Organizohet në Preshevë protestë për bashkim kombëtar Shqiptarët e Luginës së Preshevës do të protestojnë për bashkim kombëtar më 28 nëntor. Një gjë e tillë është konfirmu
Bashkimi Evropian kërkon që Qeveria të formohet sa më shpejt Bashkimi Evropian ka kërkuar që Qeveria e re të formohet sa më shpejtë. Në një intervistë speciale për Telegrafin, sh
Habit me deklaratën e fundit, Albin Kurti heq dorë nga bashkimi kombëtar? “Gjithmonë do të ketë shqiptarë dhe serbë në të dy anët e kufirit. Prandaj, pranimi i demarkacionit po, por jo shkëmbimi
Qytetarët, thirrje për bashkim opozitës shqiptare (VIDEO) Përçarja e faktorit politik shqiptarë në Maqedoninë e Veriut në shumë parti, ka shkaktuar reagimet të shumta jo vetëm te
Rama: Albin Kurti të shohë se kush e pengoi bashkimin doganor Kryeministri Edi Rama në një intervistë me gazetarin e Top Channel-it, Muhamed Veliu, i bën një bilanc asaj çfarë u arri
Ish-ministrat e jashtëm letër BE: Gabim strategjik mospranimi i Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut Gabim strategjik e kanë cilwsuar 10 ish-ministra të jashtëm refuzimin që i bëri Bashkimi Evropian Shqipërisë dhe Maqedon
Trump: Edhe Italia do të ishte më mirë jashtë Bashkimit Europian Edhe Italia do të ishte më mirë jashtë Bashkimit Europian; mediat ne fqinjin tonë përtej Adriatikut thonë se këtë koment
Palmer: Vendi i Maqedonisë së Veriut është në Bashkimin Evropian Përfaqësuesi i posaçëm i sekretarit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Methju Palmer riafrimoi mbështetjen e
Rusia fton Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut t'i bashkohen "Bashkimit Euroazian" Bashkimi Ekonomik Eurasian (EEU) ka ftuar Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore që t’i bashkohen këtij grupimi. Thirrja ësht
Zaev: Vazhdon ëndrra për në Bashkimin Evropian Kryeministri Zoran Zaev në intervistë për gazetën serbe ‘Politika’ thotë se “ëndrra për anëtarësim në BE nuk është prish
Aleatët e Opozitës: Dorëheqje, vendit i duhen zgjedhje të parakohshme Pas mbledhjes në selinë e PD, aleatët e Opozitës së Bashkuar i kanë konsideruar 9 kushtet e vendosura nga Bundestagu si
Takohen Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev, çfarë u diskutua Sa po ka përfunduar takimi midis dy liderëve të koalicionit LSDM – BDI, Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti, në Qeverinë e Maqedon
Ish deputeti thotë se PD e ka një strategji për bashkimin kombëtar Ish-deputeti i PD-së, Aleksandër Biberaj, beson fort se Albin Kurti e ka një strategji për bashkim kombëtar, por kjo tho
Rama-Vuçiç-Zaev shtrëngojnë duart: Nuk do presim Bashkimin Evropian, s'jemi prioritet i tyre Edi Rama, Alekandar Vuçiç dhe Zoran Zaev u zotuan sot se do të çojnë përpara të gjitha angazhimet që kanë marrë për bash
Reforma Zgjedhore/ BE refuzon strukturën e posaçme propozuar nga PD Bashkimi Europian refuzon propozimin e Partisë Demokratike, për të qenë pjesë e strukturës së posaçme për Reformën Zgjed
Tenderi për Unazën e Madhe: Komisioni i Prokurimit rrëzon ARRSH, kualifikon firmat e ndërtimit Komisioni i Prokurimit Publik ka rrëzuar një tjetër vendim të Komisionit të Vlerësimit të Ofertave të Autoritetit Rrugor
NEGOCIATAT/ Një Po e kushtëzuar në formë, një JO në thelb Formulimi i vendimit të kushtëzuar të Bundestagut për hapjen e negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë në BE merr form
Bashkim Fino kapet mat: Nuk ua ndan sytë deputeteve (FOTO LAJM) Mbase për ne që e ndjekim politikën nga jashtë, deputetët e rinj të opozitës, të cilët morën mandatet që lanë deputetët
Konflikti me tre viktima në Prishtinë, çfarë deklaroi autori në polici Mosmarrëveshjet mes familjeve Rafuna dhe Mehmeti dyshohet se kishin filluar disa ditë para se të ndodhte vrasja e trefis