999 rezultate për

bashkim

Jul Deda flet për ribashkimin me Gentin: Si ishte kafeja e parë (VIDEO) Aktori i humorit, Julian Deda ka folur për herë për ribashkimin me kolegun e tij Gentian Zenelaj. Prej disa vitesh ata n
I shpëtoi atentatit, gjykata liron Bashkim Haxhian Bashkim Haxhia, njeriu që i shpëtoi në Durrës një atentati në qershor 2019, ku bashkë me të në makinë ndodheshin Plauren
45 plumba ndaj makinës ku ishte Julian Meçe dhe Plarent Dervishaj, lirohet Bashkim Haxhia Gjykata e Durrësit ka lënë të lirë, Bashkim Haxhiajn. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se trupa gjykuese ka dhënë ma
Kroacia nga sot merr kryesimin e Bashkimit Evropian Kroacia merr kryesimin e Bashkimit Evropian, nga Finlanda. Këtë ditë Zagrebi zyrtarisht e konsideron historike, duke
Ali Ahmeti uron Vitin e Ri, nuk mungojnë thirrjet për bashkim Pak orë na ndajnë nga ndërrimi i viteve, dhe pikërisht me këtë rast lideri i BDI-së, Ali Ahmeti ka uruar 2020-tën. Ah
Bashkim për Krishtlindje, babai ushtar surprizon birin e tij të vogël (VIDEO) Kur festat e fundvitit kalohen me familjarët atmosfera është edhe më e bukur. Pikërisht, në një periudhë si kjo, ky usht
Basha uron Krishtlindjen: Zoti e bekoftë Shqipërinë Nga Kisha e Shën Palit në Durrës, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uroi për Krishtlindje duke bërë thirrje për n
Macron i "rrëmben" puthje kryeministres më të re në botë (FOTO LAJM) Sanna Marin është tanimë kryeministrja më e re në botë, që u zgjodh pak ditë më parë në Finlandë. Marin, ka marrë pjesë
Pas fitores, Johnson siguron mbështetësit për Brexit’in Kryeministri britanik Boris Johnson vizitoi pjesën veriore të Anglisë të shtunën për takime me ligjvënësit e sapozgjedhu
Britanikët votojnë sot, nesër mësojnë çfarë do të bëhet me BREXIT Zgjedhësit në Mbretërinë e Bashkuar po hedhin votën e tyre në zgjedhjet e parakohshme që mund të jenë vendimtare për lar
Numri i frikshëm i ikjes së mjekëve nga Kosova Gjermania, Suedia e shtetet tjera të Bashkimit Evropian po vazhdojnë t’ia marrin Kosovës punëtorët shëndetësorë. Së
Mogherini: Ngushëllimet më të thella, të gatshëm të ofrojmë ndihmë Deklarata e përfaqësueses së lartë të politikës së jashtme dhe të sigurisë së Bashkimit Europian, Federica Mogherini për
Kush bëhet pengesë për bashkimin e opozitës shqiptare, ja çfarë do e gjejë Aktivisti i njohur dhe kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka komentuar zhvillimet
Brukseli "shuplakë" Metës: Deklarata të papranueshme! Zyra e shtypit e Bashkimit europian përmes Zdhënëses Maja Kocijancic ka reaguar në lidhje me akuzat dhe kundër akuzat po
Vetëvendosje marshon në Tiranë më 28 nëntor, në krye të kërkesave bashkimi kombëtar Vetëvendosje ka paralajmëruar një marsh kombëtar më 28 Nëntor, të cilit i janë bashkërenduar edhe disa kërkesa që në kry
Katër shtetet më të lumtura në Bashkimin Europian Nëse jetoni në Finlandë, Belgjikë, Holandë apo Austri, përgjigjja e këtyre pyetjeve me shumë gjasa është “po”, sipas një
Organizohet në Preshevë protestë për bashkim kombëtar Shqiptarët e Luginës së Preshevës do të protestojnë për bashkim kombëtar më 28 nëntor. Një gjë e tillë është konfirmu
Bashkimi Evropian kërkon që Qeveria të formohet sa më shpejt Bashkimi Evropian ka kërkuar që Qeveria e re të formohet sa më shpejtë. Në një intervistë speciale për Telegrafin, sh
Habit me deklaratën e fundit, Albin Kurti heq dorë nga bashkimi kombëtar? “Gjithmonë do të ketë shqiptarë dhe serbë në të dy anët e kufirit. Prandaj, pranimi i demarkacionit po, por jo shkëmbimi
Qytetarët, thirrje për bashkim opozitës shqiptare (VIDEO) Përçarja e faktorit politik shqiptarë në Maqedoninë e Veriut në shumë parti, ka shkaktuar reagimet të shumta jo vetëm te