999 rezultate për

bashkim

Hoti në 30 vjetorin e bashkimit të Gjermanisë: Partner i pazëvendësueshëm Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka uruar Gjermaninë për 30 vjetorin e bashkimit. Hoti përmes një postimi në rrj
BE gëzon shqiptarët, propozon të zgjerojë dhe lehtësojë bashkimet familjare BE u ka dhënë një lajm shumë të mirë shqiptarëve pasi synon të zgjerojë dhe lehtësojë bashkimet familjare, me emigranët.
COVID-19 paralizon BE, gjysma e shteteve futen në "listën e kuqe" Pandemia e COVID-19 ka pushtuar BE dhe gjendja nuk duket drejt përmirësimit. Gjermania ka vendosur njëmbëdhjetë rajon
Gjermania zgjeron "listën e kuqe", këto vende janë me rrezikshmëri të lartë nga COVID-19 Gjermania ka zgjeruar listën e vendeve me rrezikshmëri të lartë ndaj koronavirusit me njëmbëdhjetë rajone të tjera të Ba
Ende pa dalë vaksina anti COVID-19, Shqipëria e gatshme hyn në listën e porositësve Qeveria shqiptare ka marrë vendimin për t’u angazhuar financiarisht nëpërmjet mekanizmit COVAX, për të pasur vaksinën e
Punë në Gjermani dhe bashkim familjar? Çfarë po ndodh në ambasadë në Tiranë Pandemia zgjat kohën e pritjes në ambasadat gjermane për bashkim familjar, bëhet e ditur nga një përgjigje e qeverisë gj
Kryenegociatori i Shqipërisë takim me ministrin grek, ja për çfarë u diskutua "Dy bashkëbiseduesit ranë dakord të vijojnë kontaktet e ngushta, përfshirë duke mbikqyrur zbatimin e Memorandumit të Bas
Meta kujton Konferencën e Pezës: Bashkë kundër bandës së oligarkëve Presidenti Ilir Meta me anë të një reagimi në rrjetet sociale për 78 vjetorin e Konferencës së Pezës ka dhënë një mesazh
Zbulohet emri i partisë së re që do të kandidojë në zgjedhjet parlamentare (VIDEO) "Nisma' mësohet se do të jetë emri i partisë së re që do t'i bashkohe zgjedhjeve parlamentare të vitit që vjen. "Thur
Rritet numri i martesave mes shqiptarëve të Shqipërisë dhe Kosovës Më pak të huaj po pajisen me leje qëndrimi në Shqipëri, por më shumë kosovarë po e përfitojnë atë. Sipas të dhënave n
Rritet numri i martesave mes shqiptarëve të Shqipërisë dhe Kosovës Më pak të huaj po pajisen me leje qëndrimi në Shqipëri, por më shumë kosovarë po e përfitojnë atë. Sipas të dhënave n
COVID-19 i ndau me muaj! BE kërkon ribashkimin e çifteve të pamartuara Shumë çifte të reja e gjetën veten larg partnerëve të tyre në momentin kur kufijtë u mbyllën si pasojë e koronavirusit.
Ali Ahmeti: Bashkimi i shqiptarëve është i rëndësishëm Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti foli për Euronews Albania rreth mundësive për të bashkuar fakto
Ka luajtur vetëm 3 ndeshje në 8 të fundit, Jorginho nja hap larg ribashkimit me Sarrin Jorginho është objektivi i momentit për Juventusin. Maurizio Sarri e do te bardhezinjtë njërin nga lojtarët e tij të pre
COVID-19, BE i mbyll dyert shqiptarëve deri në fund të korrikut Qytetarët shqiptarë nuk do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian edhe për 15 ditë. Shqipëria mbetet sërish jasht
Zyra e presidentit Macron jep detaje të takimit me Hotin Siç thuhet në njoftimin e Presidencës, në takimin mes Macronit e Hotit u diskutua për rinisjen e dialogut Kosovë – Serbi
KE publikon axhendën, kur do diskutohet per Maqedoninë e Veriut Komisioni Europian i ka prezantuar Këshillit të Bashkimit Europian kuadrin negociues me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veri
BE shtyn përsëri hapjen e kufijve me Shqipërinë Do të duhen dy javë të tjera që shqiptarët të mësojnë kur do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian. Shqipëria
BE vendos kriterin për numrin e infektimeve për hapjen e kufirit, a rrezikohet Shqipëria? Deri në orën 18 të së dielës, kryeqytetet e vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të kenë dorëzuar listën e vendeve m
A do të lejohen shqiptarët? Shtetet që mund të futen në BE pas rihapjes së kufijve Të mbyllur në një sallë takimesh, zyrtarët në Bruksel janë duke diskutuar se kush do të lejohet të hyjë në Bashkimin Eur