999 rezultate për

bashkim

Pas deklaratës së Haradinajt për bashkim me Shqipërinë, reagon zyrtarisht edhe Rusia (FOTO LAJM) Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ditë më parë ka paralajmëruar një referendum për b
A do të pranojë Basha? Jozefina Topalli zbulon kushtin që do e bashkonte me PD Kryetarja e Partisë "Lëvizja për Ndryshim", Jozefina Topalli thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por the
Haradinaj foli për "Shqipërinë e Madhe", acarohet Vuçiç “Haradinaj është njeri i rrezikshëm dhe ‘Shqipëria e Madhe’ do të ishte një kërcënim për të gjithë”, ky ka qenë reagimi
Ramush Haradinaj paralajmëron bashkimin me Shqipërinë Kandidati për President nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, gjat
Me foton intime në borë, Dafina zyrtarizon ribashkimin me Dj Geek (FOTO LAJM) Dafina dhe Dj Geek janë kthyer në një nga çiftet më të komentuar në media që kur lidhja e tyre u bë publike. Megjithatë
"Do villni gjak", djali i Përparim Telës nxjerr mesazhet kërcënuese (FOTO LAJM) Djali i Përparim Telës, 59-vjeçarit që vrau dy motrat në Astir, ka publikuar mesazhet kërcënuese që ka marrë pas ngjarje
Rama nuk ia harron BE-së: Ia dolëm pavarësisht atyre Kryeministri Edi Rama dha sot njoftimin e rëndësishëm se Shqipëria ka siguruar 500 000 doza të vaksinave kundër koronavi
Britania del sonte zyrtarisht nga Bashkimi Evropian Kryeministri britanik, Boris Johnson ka thënë se Mbretëria e Bashkuar ka arritur “lirinë në duart e veta” dhe duhet ta s
Konfirmuan ribashkimin, Dafina dhe Dj Geek shijojnë një takim romantik me njëri-tjetrin (FOTO LAJM) Dafina Zeqiri dhe Dj Geek konfirmuan ditën e djeshme atë që të gjithë fansat po prisnin prej kohësh, ribashkimin e tyre.
Pochettino dhe Eriksen pranë ribashkimit të PSG-ja Ish trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino është i lidhur me postin e PSG-së, skuadër tek e cila pritet të transfer
Bashkim komisionesh dhe politika jashtë, ç'ndodhi në Asamblenë e FSHF-së (VIDEO) Sot u mbajt Asambleja e Përgjithshme e Jashtëzakonshme e FSHF-së, aty ku u miratua statuti i ri. Presidenti Duka mori fj
Dukuria e rrallë pas 400 vitesh, Saturni dhe Jupiteri japin "puthjen" e festave Më 21 Dhjetor, planetët do të rreshtohen, duke u shfaqur më afër seç kanë qenë që nga mesjeta, në atë që duhet “Puthja e
"E kuptojmë shumë mirë njëri-tjetrin", Loredana flet për Mozzik dhe ribashkimin me të (VIDEO) Në dokumentarin për jetën e Loredanës u shfaq edhe Mozzik, i cili i befasoi të gjithë fansat me deklaratat e tij. Ai u s
Neymari kërkoi bashkim me Messin, kandidati për president të Barcelonës, Rousaud: Ai vjen vetëm falas Kandidati për postin e presidentit të Barcelonës, Emili Rousaud ka shpjeguar se ylli i PSG-së, Neymar mund të rikthehet
"S'ngopem dot me oksigjen", bashkëshortja e Bashkim Koplikut zbulon bisedën e fundit me të Ish-zëvendëskryeministri Bashkim Kopliku është përcjellë sot në banesën e fundit pasi humbi betejën me Covid-19. Homa
U infektua nga COVID-19, ndërron jetë ish-ministri i brendshëm demokrat COVID-19 i ka marrë jetën Bashkim Koplikut, ish- zëvendëskryeministër dhe ministër i Brendshëm i qeverisë së parë të Par
Bashkimi Evropian përgëzon Joe Biden për fitoren Shefi i politikës së Jashtme, Josep Borrell, përgëzoi për fitoren historike, siç e quajti ai, të dyshes Biden-Harris. Ai
BE hap thesin për Shqipërinë: Dhuron fondin prej 103.3 milionë euro për COVID-19 Bashkimi Europian do të akordojë 103,3 milionë euro për Shqipërinë për të përballuar pasojat e pandemisë së Covid-19.
Njihuni me godinat "brutaliste" të ish-Bashkimit Sovjetik (FOTO LAJM) Në dekadën që pasoi fundin e Luftës II Botërore, një valë e re e ideve arkitekturore nisi të zbatohej në Mbretërinë e Ba
Kurti takon komisionerin Varhelyi: Kosova nuk dëshiron alternativë tjetër përveç BE Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur sot në një takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi