999 rezultate për

bashkim

Kurti foli për bashkimin me Shqipërinë, reagon minsitri i jashtëm gjerman Ministria gjermane e Punëve të Jashtme po zhvillon gjatë tre muajve të parë të vitit një sërë takimesh virtuale dhe fizi
Bashkimi me Shqipërinë, Kurti: S'mund ta ndryshojmë Kushtetutën! “Unë nuk mund ta bëj dialogun me Serbinë prioritetin e parë të Qeverisë së re”, tha Albin Kurti për mediumin serb në Kos
Pas ribashkimit, Mozzik dhe Loredana po punojnë për bashkëpunimin e radhës (FOTO LAJM) Mozzik dhe Loredana janë prej disa muajsh në qendër të mediave rozë, kjo pasi kanë qenë rastet të shumta kur është thën
Dialogu me Serbinë, ​Lajçak nesër nis vizitën treditore në Kosovë Një muaj para se t’i skadojë mandate, përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovës-Serbi, Mirosllav
Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak viziton Kosovën në këtë datë Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak, do ta vizitojë Kosovën nga
Surpriza para zgjedhjeve! Kush është emri që i rikthehet PD pas vitesh përplasje Pasditen e sotme janë bërë publikë emrat e të gjitha partive që kanë firmosur marrëveshjen për të hyrë në zgjedhje bashk
Albin Kurti u shpreh pro bashkimit kombëtar, Pandeli Majko: Merru me punët e Kosovës! "Diskutime të tilla, do të krijonin probleme me aktet ndërkombëtare që garantojnë stabilitetin e Kosovës, e kam fjalën p
Basha i bindur: Kam mbështetjen e Sllovenisë dhe Kroacisë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zbardhur dy takimet e fundit zhvilluar me kryeministrin e Sllovenisë dhe
Lulzim Basha shkon në Lubjanë, takon Kryeministrin e Sllovenisë (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka patur një takim me kryeministrin e Sllovenisë, Janez Janza. Ka qenë vetë
Albin Kurti bën deklaratën e fortë: Do votoja pro bashkimit kombëtar Kosovë-Shqipëri Albin Kurti: Do të votoja pro bashkimit kombëtar Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se në rast se do të
Numërohen 99.16% e votave, këto janë rezultatet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka numëruar 99.16 për qind të votave në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të cilat u m
Pas Shën Valentinit në Milano, Mozzik dhe Loredana vërtetojnë ribashkimin në Dubai (FOTO LAJM) Mozzik dhe Loredana janë prej disa muajsh në qendër të mediave rozë, pasi të shumta kanë qenë rastet kur është thënë se
Kurti deklaroi se dialogun nuk e ka prioritet, BE-ja i kujton se duhet të përfundojë marrëveshjen Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe komisioneri për zgjerim, Oliver Varhelyi kanë bërë një dekl
A do ketë bashkim me Shqipërinë? Përgjigjet Albin Kurti Kreu i VV, i cili është kandidat për kryeministër, Albin Kurti ka folur lidhur me objektivat që ka për marrëdhëniet me S
"Një yll në qiell me emrin tënd", flet astrofizikantja: Blerje abuzive, ky emër nuk njihet Një dhuratë e personalizuar në qiell për personin e zemrës trendi më i ri i personazheve publikë. Secili nga ne dëshiron
Haradinaj: Do kandidoj vetëm për president, do propozoj bashkimin me Shqipërinë (VIDEO) I ftuar në emisionin PolitikOn në Ora News, ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj u shpreh seata që do të qeveris
Gaz Demi tregon marrëdhënien me Olsi Ramën, Braçen dhe Finon (VIDEO) Presidenti i klubit të Partizanit, Gaz Demi, ka folur për shumëçka mbrëmjen e sotme, në emisionin “Jashtë Loje”, me mode
S'po e konfirmojnë, por një tjetër detaj zbulon ribashkimin e Mozzik dhe Loredanës (FOTO LAJM) Mozzik dhe Loredana janë prej disa muajsh në qendër të mediave rozë, pasi të shumta kanë qenë rastet kur është thënë se
BE: Nuk po i themi Kosovës çfarë të bëjë, por të rreshtohet me ne Bashkimi Evropian ritheksoi të martën qëndrimin për statusin e Jerusalemit si kryeqytet i të dyja shteteve, ndërsa keqar
Lot, bebe dhe ribashkime, çfarë do shohim në finalen e familjes Kardashian Reality show-t “Keeping up with Kardashians”, po i vjen fundi. Kardashianët kanë publikuar promon e parë të sezonit fina