999 rezultate për

bashkiake

Policia Bashkiake dhunon shitësin në sytë e deputetes Deputetja socialiste, Vasilika Hysi denoncon dhunën e ushtruar nga punonjësit e Policisë Bashkiake ndaj një shitësi ambu
Policia Bashkiake vijon aksionin për lirimin e hapësirave publike Policia Bashkiake ka vijuar aksionin për lirimin e hapësirave publike. Aksioni është përqendruar sot përgjatë rrugës së
Çdo subjekt që “zapton” hapësirat publike do të gjobitet Policia Bashkiake ka vijuar sot aksionin për lirimin e hapësirave publike, në një tjetër zonë të kryeqytetit. Aksioni u
Policia Bashkiake vijon aksionin për lirimin e hapësirave publike Policia Bashkiake ka vijuar aksionin për lirimin e hapësirave publike në zonën e “Don Boskos”. Tregtarët ambulantë por d
Zaptimi i hapësirave publike, Policia Bashkiake bllokon disa biznese Policia Bashkiake e Tiranës ka bllokuar sot 3 subjekte në rrugën “Ferit Xhajko”. Këto subjekte, në mënyrë të vazhdueshme
Tiranë, aksion për lirimin e hapësirave publike Policia Bashkiake e Tiranës ka ndërmarrë sot një aksion për lirimin e hapësirave publike, në zonën e ish-Bllokut (rruga
Policia bashkiake, aksion për lirimin e hapësirave publike Policia Bashkiake ka vijuar punën në të gjithë territorin e Tiranës, për lirimin e hapësirave të zëna në kundërshtim me
Bashkia aksion për prishjen e ndërtimeve pa leje në kryeqytet Vijon prishje e ndërtimeve pa leje në Tiranë. Inspektoriati Ndërtimor dhe Policia Bashkiake kanë prishur sot një shtesë
Përfundon numërimi në njësinë 4 dhe 5 në Tiranë, e majta 15 mijë vota diferencë Përfundon numërimi i votave edhe në njësinë 4 dhe 5 në Tiranë ku e majta kryeson me rreth 15 mijë vota. Rezultati i mble
Tiranë, përfundon rikualifikimi urban i një tjetër blloku banimi Me një investim prej 36,2 milionë lekësh, Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikualifikimin urban të bllokut 34/1, në njësi
Tiranë, hiqen flamujt e PS-së Vendosja e flamujve elektoralë ka sjellë përplasje midis shtabit elektoral të PS-së në minibashkinë nr. 7 dhe policisë b
Njësia bashkiake numër 6, Basha mban premtimin për ujësjellësin Rreth 7 mijë banorë të njësisë bashkiake numër 6 do të kenë nga sot ujë të pijshëm në shtëpitë e tyre. Në këtë bllok ban
Ndërtimi i rrugëve, Basha: Po mbajmë premtimet Me një investim prej 22. 2 milionë lekësh, Bashkia e Tiranës ka ndërtuar një rrugë tërësisht të re për banorët e njësisë
Fushata, Basha kërkon votat e kryeqytetasve Vota për Partinë Demokratike më 23 qershor është garanci për realizimin e projekteve të nisura në qytetin e Tiranës. Kës
Grabitja e 10 mln lekëve, arrestohet financierja e njësisë bashkiake nr.5 Policia e Tiranës ka arrestuar financieren e njësisë bashkiake nr.5 në Tiranë pasi dyshohet se ka ndihmuar tre grabitësi
Bashkia delegon disa kompetenca tek 11 njësitë bashkiake Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha i ka propozuar Këshillit Bashkiak në mbledhjen e datës 28 shkurt, të mirato
Tiranë, nis ndërtimi i rrugës “Zonja Çurre” Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës Jorida Tabaku ka inspektuar sot punimet në rrugën “Zonja Çurre”, në njësinë bashkiake
Ja emrat zyrtarë të kandidatëve të pavarur (FOTO LAJM) Kandidatura të pavarura për kryebashkiakë kanë dorëzuar Zoran Makedonski për Delçevën, Viktor Cvetkovski për Kumanovë, G
Tiranë, nis rikonstruksioni i rrugës “Islam Alla” Një tjetër rrugë e kryeqytetit i është nënshtruar rikonstruksionit. Me një investim prej 9.4 milionë lekësh, Bashkia e T
Biznesi privat, ulje çmimesh për studentët e pajisur me kartë bashkiake Studentët të cilët posedojnë Kartën Bashkiake, do të mund të përfitojnë një sërë lehtësirash në shërbimet ndaj tyre. Nën