E konfirmon Hahn: Nuk hapen negociatat për Shqipërinë
999 rezultate për

bashkiake

Florjana Koka kryebashkiake e Sarandës Florjana Koka është shpallur kryebashkiake në Bashkinë e re të Sarandës. Kandidatja e Aleancës për Shqipërinë Europiane
PS kandidon edhe pastorë në zgjedhjet e 21 qershorit Përfaqësuesit fetarë kanë gjetur mbështetje nga ana e Partisë Socialiste, ndërsa ata janë përfshirë në zgjedhjet e 21 Qe
PDS në koalicion me PS për zgjedhjet PDS dhe PS kanë zyrtarizuar koalicionin mes tyre në zgjedhjet e 21 Qershorit. Kreu i PDS, Paskal Milo, deklaroi se dy pa
Meta: Pjesëmarrja e grave në politikë, rruga për dëbimin e politikanëve primitivë Kreu i LSI-së Ilir Meta mori pjesë në mbledhjen e komitetit drejtues të Lëvizjes Rinore për Integrim, nga ku u shpreh se
OSHEE zgjat orarin në zyrat për shërbimin ndaj klientit Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, në kuadër të masave për shërbimin ndaj klientit, ka zgjatur orar
I gjobisin vëllain, Pique-policit: Gjobën ta paguajë babai yt (FOTO LAJM) Gerard Pique përfundon në gazeta jo për atë çfarë jep në fushën e lojës me fanellën e Barcelonës por për një episod aspa
Koka: Kryebashkiakët të mirëmbajnë mjedisin, në të kundërt do vihen gjoba Në ditën ndërkombëtare të Tokës, Ministri i Mjedisit, Lefter Koka kërkoi që mjedisi që na rrethon të ruhet dhe mirëmbahe
AP: Të jepet ndihma ekonomike për familjet në Njësinë 4 Avokati i Popullit reagoi sot lidhur me problemin e 567 familjeve të Njësisë Bashkiake Nr .4, në Tiranë, të cilat prej j
Tiranë, inaugurohet kolektori i ri në njësinë bashkiake nr.5 Nënkryetari i Bashkisë Tiranë, Enno Bozdo, ka inauguruar sot kolektorin e ri afër kompleksit “Dinamo”, në njësinë bashki
Shefi i Policisë Bashkiake shuan zjarrin me "Coca Cola" (VIDEO) Një zjarr i vogël është ndezur nga persona ende të panjohur në qendër të sheshit “Skënderbej” në Tiranë, rreth orës 19:3
Banorët e Kombinatit përplasen me policinë bashkiake (FOTO-LAJM) Banorët e Kombinatit në Tiranë u përplasen sot me policinë bashkiake duke kundërshtaur vendimin e bashkisë për të ndërtu
Tahiri mbledh prefektët dhe kryebashkiakët për ndërtimet pa leje Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka mbledhur prefektët, kryetarët e bashkive dhe drejtorët e policive të qarqeve. T
Policia Bashkiake vijon aksionin për lirimin e hapësirave publike Policia Bashkiake ka vijuar aksionin për lirimin e hapësirave publike. Aksioni është përqendruar sot përgjatë bulevardit
Familjet e përmbytura, Bumçi apel Ramës Prej disa ditësh, në zonat e përmbytyra në periferitë e Tiranës, vijon e njëjta gjendje e vështirë. Pasi kanë pësuar dëm
Përplasja tek tregu “Dinamo”, Sulla i kërkon Hoxhës bisedime me tregtarët Update-Zv/drejtori i policisë së Tiranës, Pandi Sulla urdhëron ndërprerjen e prishjes së konstruktit metalik. Sulla i kë
Lirohen trotuaret në njësine 11 Policia Bashkiake zhvilloi të mërkurën një aksion për lirimin e hapësirave publike, kryesisht trotuareve në njësinë bash
Rinis aksioni për prishjen ndërtimeve pa leje në Vlorë Ka filluar aksioni për ndërtimet pa leje në Vlorë, por nënkryetari i Bashkisë tregon se ato objekte ne bregdet do të rrë
Ryshfeti, arrestohet shoferi i Florenc Hoxhës Policia arreston shtetasin Sh. Azuni, shoferi i kreut të Inspektoratit Urbanistik Ndërtimor të Tiranës pasi dyshohet se
Lirimi i hapësirave publike, policia bashkiake aksion në rrugën “Qemal Stafa“ Policia Bashkiake ka vijuar aksionin për lirimin e hapësirave publike. Aksioni është përqendruar sot përgjatë rrugës “Qe
Rama kërcënon me burg kryebashkiakët Kryeministri Edi Rama ka kërcënuar me burg kryebashkiakët e bregdetit, nëse ata nuk zbatojnë ligjin. Gjatë takimit me ta