999 rezultate për

bashkiake

Veliaj shtrëngon duart me Xhelal Mziun (FOTO LAJM) Ministria e Zhvillimit Urban nën drejtimin e Eglantina Gjermenit ka ftuar në një tryezë kryebashkiakë të disa qyteteve k
Mjekët refuzojnë 100 mijë lekëshin e Beqes Bluzat e bardha kanë refuzuar shumën e ofruar, kjo bonus, për të punuar larg qëndrës së banimit. Shifrat kanë qënë qesha
Totozani-kryebashkiakëve: Përgatisni vendstrehime për grupet në nevojë emergjente Avokati i Popullit, Igli Totozani, në dt. 16 dhjetor 2015 i dërgoi një rekomandim të gjithë kryetarëve të Bashkive dhe M
Kush janë kryebashkiakët që rrezikojnë nga dekriminalizimi Kryebashkiaku i Kavajës Elvis Roshi dhe kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu janë emrat më të lakuar se mund të largohen n
Bashkia e Tiranës dhe BERZH, bashkëpunim për krijimin e një infrastrukture të qëndrueshme Bashkia e Tiranës dhe Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), kanë vendosur të bashkëpunojnë për të përmirës
Lu apel kryebashkiakëve: Nuk ju kanë zgjedhur të shkoni në punë me makina të shtrenjta Ambasadori amerikan Donald Lu, ka përcjellë një mesazh mjaft të qartë sot në Konferencën për qeverisjen vendore. "Nuk mu
Shpend Ahmeti mes 35 kryebashkiakëve më të dalluar në botë Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka marrë pjesë në një konferencë dy-ditore në Londër, ku pjesëmarrës kanë qenë 35 k
Myftiu i Shkodrës i dhuron kryebashkiakes Ademi foton më xhaminë në kalanë e Rozafës Myftiu i Shkodrës, Muhamed Sytari i ka dhuruar kryebashkiakes Voltana Ademi një foto me xhaminë shekullore në kalanë e R
PD: Nuk i njohim kryebashkiakët Roshi dhe Bushi Partia Demokratike nuk i njeh kryebashkiakët e rinj të Kavajës dhe Krujës. Kjo forcë ka udhëzuar këshilltarët e saj që t
"Luftë e ftohtë" PS-LSI për kryetarët e këshillave bashkiakë Pas fitores së thellë në zgjedhje, PS dhe LSI por përballen tani në një "luftë të ftohtë" në shumë bashki ku kjo e fundi
Basha takim me kryebashkiakët fitues të opozitës Kryetari i Partisë Demokratike ka thirrur në takim, 15 kryebashkiakët e rinj fitues nën siglën e opozitës, në zgjedhjet
PS e para në Këshillat Bashkiakë Tashmë PS renditet forca e parë politike për anëtarët e rinj të Këshillave Bashkiakë. Më tej pasohet me PD dhe e treta ë
Ja emrat fitues për Këshillat Bashkiakë Tashmë janë zbardhur emrat e kandidatëve fitues në bashkitë e vendit, që do të jenë pjesë e këshillave bashkiakë. Ja kus
Meta i kënaqur me rezultatin në këshillat bashkiakë Në një prononcim për mediat, kryetari i LSI, Ilir Meta, foli për një rezultat të jashtëzakonshëm në këshillat bashkiakë.
Mbyllet numërimi për këshillat bashkiakë / PS parti e parë, PD e dyta, LSI e treta!... Procesi i numërimit të votave në të gjithë vendin është mbyllur edhe zyrtarisht. Partia Socialiste rezulton më e votu
Der Standard: Kriminelët zgjidhen kryebashkiakë! Këto ishin zgjedhjet e para, që kur Shqipëria mori statusin e vendit kandidat. Misioni i vëzhguesve ndërkombëtarë të OSB
PS-LSI marrin shumicën e Këshillave Bashkiakë në 58 Bashki, PD del forcë e tretë Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë marrë shumicën në Këshillat e 58 Bashkive, ndërsa Partia Demo
Ja 61 kryebashkiakët e rinj të Shqipërisë (FOTO LAJM) Tashmë që ka përfunduar numërimi i kutive për kandidatët mund të njihemi me 61 kryebashkiakët e rinj të Shqipërisë. N
Befasia / LSI shumë pranë PS-së për votat e këshillit, PD është e treta Qesh mirë kush qesh i fundit. Ndoshta kjo thënie i vjen ndërmend Ilir Metës tani që ka filluar numërimi i votave për kës
Një kryebashkiake në Gramsh, kundërshtari e uron për fitoren Procesi i numërimit të votave në Gramsh ka përfunduar në mënyrë të rregullt dhe një akt qytetarie ka treguar kandidati i