999 rezultate për

bashkesise

Oferta e fundit në tetë pika e Ashtonit për Serbinë Pas një dokumenti që para disa ditësh e botoi gazeta Politika e Beogradit, e që përmban zgjidhjet që Brukseli i ofron Be
Serbia nuk ndalet për krijimin e bashkësisë së komunave serbe Serbia nuk do të ndalet nga tentativa për krijimin e bashkësisë së komunave serbe në Kosovë, është thënë sot pas takimit
Vetadministrimi, Beogradi bën gati planin për 9 komuna serbe në Kosovë Serbët duhet të kenë një lloj pushteti në Kosovë i cili do të zgjidhe përfaqësuesit e vet dhe do të mbronte interesat e
Gruevski: Cërvenkovski, skenaristi i krizës politike Kryeministri Nikolla Gruevski e pranoi iniciativën e presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanov për formim të komisionit të
Përjashtimi i nxënëses me shami, reagon KBI Këshilli i Bashkësisë Islame në Ferizaj ka pranuar shqetësimin dhe reagimin e qytetarëve të Ferizajt në lidhje me largim
Nëse dialogu ecën mirë, KFOR mund të reduktojë forcat Komandanti gjerman i KFOR-it Volker Halbauer i ka cilësuar si pozitive përpjekjet e bashkësisë ndërkombëtare për të ulur
Çmimi Nobel për Paqe, Barroso: Nder i madh për BE Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso, e ka vlerësuar "një nder të madh" dhënien e Çmimit Nobel për Paqe
Ka ardhur koha për një marrëvëshje mes shqiptarëve dhe serbëve Ish-ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviç në një intervistë dhënë për DW është shprehur se Beogra
Kryetari i Bashkësisë Fetare uron besimtarët për Fitër Bajramin Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni, Reis ul Ulema, H. Sulejman Ef. Rexhepi me rastin e festës së Fitër Baj
Hashim Thaçi, i përkdheluri i bashkësisë ndërkombëtare Ministri i brendshëm i Serbisë, Ivica Daçiq, sot në Shkup e ka komentuar deklaratën e djeshme të kryeministrit të Kosovë
1842 kisha dhe 580 xhami janë të regjistruara në Maqedoni Në Maqedoni janë të regjistruara 1842 kisha ortodokse krishtere në pronësi të Kishës Ortodokse Maqedonase dhe 580 xhami
“Ringjallja” bën propagandë fetare në shkolla Shpërndarja e dhuratave të fundvitit nga Bashkësia Ungjillore “Ringjallja” për filloristët e dy shkollave të qytetit të
Kreu i myslimanëve në Norvegji fiton "Çmimin për Paqe" Senaid ef. Kobilica, krye imami i Bashkësisë fetare Islame në Norvegji ka fituar “Çmimin për paqe” për vitin 2011. Ky çm
Po vëzhgohen lëvizjet e grupeve islamike Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, i ka bërë thirrje kreut të Bashkësisë Islame të Kosovës që të distancohe
BIK, kundër sindikalistëve Bashkësia Islame e Kosovës ka reaguar ndaj krijimit të Shoqatës Sindikaliste të Punëtorëve të Bashkësisë Islame të Kosov
BIK respekton rrugën institucionale Bashkësia Islame e Kosovës ka reaguar ndaj zhvillimeve të fundit që ndërlidhen me realizimin e të drejtave fetare në ven
Ivanoviç fyen shqiptarët: Lobojnë me femra Milan Ivanoviç ka fyer rëndë nderin e shqiptarëve duke thënë se lobojnë më para dhe me femra. Një deklaratë e tillë vjen
Topi dënon dhunën gjatë shpërnguljes së romëve Presidenti i Republikës, Bamir Topi priti sot në Zyrën e tij një përfaqësi të Bashkësisë Rome, të kryesuar nga Kryetari
Dodik: Imponimi s'lejon zgjidhje të qëndrueshme Kryetari i Republikës Serbe të Bosnjes Milorad Dodik ka porositur se edhe bashkësisë ndërkombëtare i është bërë e qartë
Kosaçov: Serbia e humbi Kosovën Presidenti i Komitetit për Politikë të Jashtme në Dumën ruse, Konstantin Kosaçov ka deklaruar se frikësohet që Serbia do