999 rezultate për

bashkesise

Dorëhiqet Afrim Tahiri, Sekretari i Përgjithshëm i BFIM-së Afrim Tahiri, Sekretari i Përgjithshëm i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë ka dhënë dorëhqeje të pare
BIK reagon ndaj incidenteve në xhami Incidenti i shaktuar në ambientet e xhamisë në Klinë është dënuar sot nga Sindikata e Bashkësisë Islame të Kosovës përme
Kreu i Bashkësisë Islame: Mos shkoni në Siri Pas vrasjes së disa luftëtarëve shqiptarë në Siri ka reaguar kreu i Bashkësisë Islame të Maqedonisë. Ai u ka bërë thirrj
Pantic: Nuk bëhem kryetar komune në Republikën e Kosovës Kryetari i zgjedhur i Komunës së Mitrovicës, Kërstimir Pantic nuk e ka nënshkruar deklaratën e betimit pasi në të ishin
Haradinaj kërkon mbyllje të shpejtë të dialogut me Serbinë Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj kërkoi sot mbylljen e shpejtë të dialogut me Serbin
Vulin: Data e negociatave, meritë e serbëve të Kosovës Aleksandar Vulin Ministri pa portofol në Qeverinë e Serbisë i ngarkuar për Kosovën, në takimin me anëtarët e Shoqatës së
Shumë burime për financimin e Bashkësisë së komunave serbe Koordinatori i Ekipit drejtues për themelimin e Bashkësisë komunave serbe Lubomir Mariq në një prononcim për Tanjug ësht
Bashkësia e komunave të krijohet deri në mesin e dhjetorit Pas zgjedhjeve të 17 nëntorit në Veri, kryeministrat Hashim Thaçi dhe Ivica Daçiç do të takohen sërish në Bruksel, me ft
Tërnava për herë të tretë në krye të BKI-së Naim Tërnava është rizgjedhur për herë të tretë kryetar i Bashkësisë Islame të Kosovës. Ish-kryetari i Kuvendit të Bashk
Bejta me agjendë të ngjeshur në Kopenhagë Pas takimit me kryetarin e komunës së Veljes dhe përfaqësuesve të institucioneve të ndryshme lokale, kryetari i komunës
Arifi bëhet gati të sfidojë Ahmetin në Kongres? Burime partiake se nuk posedojnë informacione të sigurta, por deri te ky konstatim kanë ardhur në bazë të takimeve të rr
Sulmi ndaj EULEX-it, sulm ndaj bashkësisë ndërkombëtare (FOTO-VIDEO) UPDATE- Sulmi ndaj pjesëtarit të EULEX-it është dënuar fuqishëm sot nga përfaqësuesi special, shtetet anëtare të përfaqë
Vulin: Prishtina po i frikësohet bashkësisë së komunave serbe Ditëve të fundit po shihet se Prishtina është e frikësuar nga ideja që serbët të marrin fatin në duar të veta dhe që gji
ASHAK: Evropa po na kufizon shtetësinë Akademia e Shkencave dhe e Arteve të Kosovës ka reaguar nëpërmjet një deklarate për çështjen e bisedimeve Kosovë-Serbi.
Djuric: Mund të shtyhet afati për regjistrimin e listave serbe Këshilltari i kryetarit të Serbisë, Marko Djuric ka thënë se ekziston mundësia që të shtyhet lista për pjesëmarrje në zg
Nuk zmbrapsem nga qëndrimet e mia Në formën, siç po shkon, atëherë sigurisht se unë nuk do të kem vend si kandidat në zgjedhjet për kryetar. Mirëpo, kjo n
Pjesëmarrja në zgjedhje, vendimi më i mirë Guximi për të dalë në zgjedhjet lokale të Kosovës në mënyrë që të zgjidhen më të mirët është vendimi më i mirë për të nd
Serbia kërkon forminin e Bashkësisë së komunave serbe Serbia këmbëngul që në Kosovë të formohet Bashkësia konstituive e komunave serbe. Ajo kërkon gjithashtu, që Kosova të nd
Serbët në jug do t,i bashkangjiten Bashkësisë së Komunave Marrëveshja Prishtinë-Beograd është e pranueshme për serbët që jetojnë në jug të Ibrit, pasi ato janë të përcaktuar t,i
Ja dhjetë pikat që kërkon Serbia për marrëveshje Serbia për të pranuar marrëveshjen me Kosovën ka listuar dhjetë pika kryesore që i ka vendosur si kusht për arritjen e s