999 rezultate për

bashkesise

Ja skenari i Beogradit për vetëshpalljen e "Zajednicës"? Një raund i bisedimeve në Bruksel për çështje teknike ka ritheksuar dallimet ndërmjet palëve dhe ka ngritur shqetësime t
Thaçi: Faktori ndërkombëtar të jetë më radikal me partitë maqedonase Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi në emisionin “Click plus” në Tv21 ka komentuar faktin se Gjorgje Ivanov tha se do ti amnis
Vladeta Kostic në krye të “Zajednicës”? Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe në Kosovë, të cilën partitë opozitare e kanë emëruar "Zajednica", pritet ta drej
Ja nga cili rajon shqiptar ka më shumë luftëtarë të ISIS Disa shqiptarë i janë bashkuar në luftën e saj organizatës famëkeqe ISIS. Por cili është rajoni që ka më tepër shqipt
Ligji për mediat / Dimovski: Shoqatat të sjellin propozimet e tyre "Në 2-3 ditët në vazhdim, kërkojmë nga ASHAM, SHGM, Asociacion i mediave, Asociacioni i mediave lokale dhe regjionale dh
Gjuriç kërcënon ministrat e Qeverisë së Kosovës Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka mbledhur në Beograd, të shtunën, kryetarët e dhjetë
Sela-Mogherinit: Serbët e Kosovës më shumë të drejta se shqiptarët e Maqedonisë Pas marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë, ku një ndër pikat ishte edhe , ka ardhur edhe reagimi i kryetarit të Lëvizjes
Kosovë-Serbi, ja teksti i Marrëveshjes për Asociacionin Përmes Zyrës për komunikim publik, Qeveria e Kosovës ka shpërndarë tesktin e përkthyer (jo zyrtar) të Marrëveshjes me Se
Kosovë-Serbi, takimi më 25 gusht Bashkimi Evropian konfirmon takimin e radhës më 25 gusht në Bruksel, midis kryeministrave të Kosovës dhe Serbisë, Isa Mu
Tensione në bisedimet e Brukselit Bisedimet ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel po zgjasin më shumë se 4 orë, ndërsa raportohet se atmosfera ësht
Daçiç: Platforma e Nikoliç nuk i pengon bisedimet me Prishtinën Ministri serb i Punëve të Jashtme Ivica Daçiç deklaroi se platforma e kryetarit të Serbisë Tomislav Nikoliç për Kosovën,
Myftinia Kumanovë: Qytetarë, ruani gjakftohtësinë Myftinia e Bashkësisë Fetare Islame në Kumanovë, përmes një komunikate për shtyp, i bën apel qytetarëve që të ruajnë gja
BFI shkarkon Sekretarin e Përgjithshëm dhe Myftiun e Shkupit Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame, njofton se sot mbajti mbledhjen e rregullt duke miratuar disa vendime. Theks i v
Thaçi e pranon: Dy qeveritë e para janë krijuar nga ndërkombëtarët Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka lënë të kuptohet se të dy qeveritë që janë udhëhequr prej tij janë krijua
Më në fund edhe në Lubjanë ndërtohet xhamia Ndërtimi i qendrës islamike në Lubjanë, që si ide kishte nisur në vitin e largët 1969, do të filloi gjatë prillit në pje
Mustafa: Shqiptarët të ruajnë tolerancën fetare Kryeministri Isa Mustafa ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë për Krishtlindje. Në urimin e tij, Mustafa thotë s
BIK uron Kurban Bajramin Zëvendëskryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Rexhad Mexhiti ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për Festën e Kur
A është kjo video që inkriminon Tërnavën dhe Gogën? (VIDEO) Një video e publikuar në youtube më 8 korrik të vitit 2012, Enes Goga një nga hoxhallarët e Bashkësisë Islame të Kosovës
BIK reagon për arrestimet: Përgjegjësia është personale Zëdhënësi i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu, është shprehur se është i brengosur lidhur me arrestimet e imamë
Jahjaga uron të gjithë besimtarët për Bajramin e Madh Presidentja Atifete Jahjaga ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për Festën e Fiter Bajramit. Ajo uroi si besimtar